Автор Тема: Да помогнем на братята американци  (Прочетена 41778 пъти)

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #195 -: Jan 25, 2009, 18:13 »
Именно, няма как да я открие, затова изобщо не е случайно, че Виаграта е открита във Файзър. Аз вложените пари _след_ т.нар. случайно откритие за да може да бъде използвана са десетки или стотици милиони долари. И никой не би ги вложил ако не съществуваше гаранция, че месец след това някой друг няма да започне да произвежда същото лекарство.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #196 -: Jan 26, 2009, 17:53 »
Ама как на кой, на конспираторите които управляват света! :) Нарочно правят колите неикономични и лекарствата скъпи. Ако този форум е представителна извадка за България, започвам да се плаша за процента конспиралници :)

Хе, пак стара песен си знаеш. Конспирация и личен/корпоративен интерес са две различни работи, които могат да имат общо, а могат и да нямат. Освен това в този раздел преди време изразих мнението си за конспирацията, ако си пропуснал, върни се назад и намери темата.  ^-^

Ама гледам, че не си ми отговорил на въпросите. Защо Дончо от Горно нанадолнище не откри Виаграта и защо не я продава по аптеките?

Защото няма нужните знания. Е и?

Нещо за властта/влиянието да кажеш?
Активен

Без правила няма игра

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #197 -: Jan 26, 2009, 17:59 »
Zlatko, когато говоря по дадена тема се опитвам да се я измествам. Властта/влиянието няма нищо общо с това което обсъждаме. Опитай се да не изместваш темата.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #198 -: Jan 26, 2009, 19:18 »
Zlatko, когато говоря по дадена тема се опитвам да се я измествам. Властта/влиянието няма нищо общо с това което обсъждаме. Опитай се да не изместваш темата.

Крадеца вика "дръжте крадеца"!  ::)
Кой измества темата, тараторе? По ирония на съдбата правописната ти грешка в първото изречение дава отговора (imho).  :D  ;D

Та казваш, властта/влиянието няма общо с системата от патенти и авторски права?!  :o ( http://en.wikipedia.org/wiki/Power_(philosophy) )
Не случайно ти споменах за НТП. Който държи авангарда, той държи кокала, който от своя страна е защитен от посегателства с патенти и авторско право. Това превръща всички други в обикновени консуматори, плащащи royalty. Не че в това има нещо лошо, но тънкият момент е в това как се определя количеството на самото royalty.

Тараторе, с теб на глава не се излиза. Решиш ли да си прав и да си останеш прав, кой може да ти попречи? Нека всеки сам да отсъди кой крив кой прав.
С това аз се оттеглям от този спор и ти пожелавам всичко най.

 [_]3
Активен

Без правила няма игра

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #199 -: Jan 26, 2009, 19:41 »
Да, властта и влиянието нямат нищо общо с патенти и авторски права. Аз имам разни неща с авторски права, имам и доста приятели, които имат патенти. Не мисля, че имам по-голяма власт поради тази причина. И ако имам някакво влияние, то е защото имам акъл, а не защото съм автор на разни неща.

Никой не те кара да си обикновен консуматор, открий нещо ново и ще минеш в другата група. Ама не можеш, нали? Затова квичиш срещу тези, които могат :)

За оттеглянето ти от спора ще използвам хубавия английски израз -- good riddance :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #200 -: Feb 02, 2009, 20:15 »
плащам online, обикновенно към сащ отиват кожите(лев-а)...  :)
Активен