Автор Тема: Бойко подаде оставка  (Прочетена 13310 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #150 -: Feb 26, 2013, 20:09 »
В Турция производството е рентабилно и конкурентно защото на прохождащите фирми/бизнеси не им "помагат" като още преди да приберат реколтата да им приберат налозите.
Нямат си като тука разни абсурдни изисквания за условия на труд и тем подобни, но въпреки това, условията на труд в доста фирми са по-добри. Нямаха и задължително пенсионно осигуряване. Имат, но на доброволни начала и тези които правят такива фондове, наистина прилагат бизнес модел, който да мотивира влагането в тях.
Земеделието им не съм сигурен, но май не се субсидира, но си защитават собственото производство и е почти невъзможно да внесеш нещо което се произвежда там.

За част от нещата познанията ми са от преди повече от 5 години и може и да има промени към днешна дата.
Турция не ги приемат в ЕС, защото Турция не приема голяма част от европейските директиви. Защото си отстояват националните интереси и могат да са пример за всички. Поради тази причина и в Истанбул се строят нови квартали, за да привлекат младите от анадола, щото имат недостиг на работна ръка, а в европа безработицата расте.
Не съм Турчин, но вече ми се иска да ни превземат, че да се оправим!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #151 -: Feb 26, 2013, 20:20 »
Цитат
Мда, като си спомня за първите години на демокрацията когато доста се отчитаха на "борците", доста по-добре се развиваше бизнеса и имаше за всички. Май ще е по-добре точно това време да се върне, че с тези мазници и да се отчиташ, пак ще те сринат.


Това може да се осъществи отново! Сегашните имат опит в силово-охранителната дейност, а предишните, гласени за нови, имат завиден опит във воденето на държава, която се прави, че не съществува силово-охранителна дейност. Както в добрите стари времена.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #152 -: Feb 26, 2013, 20:32 »
Цитат
Мда, като си спомня за първите години на демокрацията когато доста се отчитаха на "борците", доста по-добре се развиваше бизнеса и имаше за всички. Май ще е по-добре точно това време да се върне, че с тези мазници и да се отчиташ, пак ще те сринат.


Това може да се осъществи отново! Сегашните имат опит в силово-охранителната дейност, а предишните, гласени за нови, имат завиден опит във воденето на държава, която се прави, че не съществува силово-охранителна дейност. Както в добрите стари времена.

Не, че е добро, но е за предпочитане пред сегашното в което никой няма нищо!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #153 -: Feb 26, 2013, 21:28 »
Не съм Турчин, но вече ми се иска да ни превземат, че да се оправим!

А такаа, докатались, както биха казали нашите братя руснаците.
Внимавай какво си пожелаваш, защото точно натам са тръгнали нещата.
Като си такъв мераклия, какво ти пречи, продавай имота, събирай нещата и отивай да живееш там.

Апропо, най-много файда от цялата патаклама имат точно турците.
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #154 -: Feb 26, 2013, 21:38 »
Цитат
Като си такъв мераклия, какво ти пречи, продавай имота, събирай нещата и отивай да живееш там.

Ако бях етнически турчин, до сега да съм взел двойното гражданство и да съм изселил!

Ебаси! Какво доживяхме! Борили сме се срещу тях, а сега да им завижда човек, че са доста по-напред от нас!
« Последна редакция: Feb 26, 2013, 21:39 от backinblack »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #155 -: Feb 26, 2013, 21:44 »
Ако бях етнически турчин, до сега да съм взел двойното гражданство и да съм изселил!

Интересно, българските турци имат двойно гражданство и език знаят, а не се изселват в турския рай, стоят в българския батак. Що така?
Активен

Без правила няма игра

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #156 -: Feb 26, 2013, 21:45 »
Не съм Турчин, но вече ми се иска да ни превземат, че да се оправим!
А такаа, докатались, както биха казали нашите братя руснаците.

А пък аз да кажа, че едно време по турско сме плащали десятък. >:D
Представяте ли си сега да обединят всички данъци в един и той да е само 10% !!!!  :o

А пък са ми разказвали как са били 'осигуровките' в БГ преди девети:
Иска някой да наеме работник. Отива в кметството и заявява, че иска 'бай Иван' да му работи. Купува определени държавни марки и почва да му ги лепи в една тетрадка. За всеки месец по една марка. Няма компютри, няма счетоводители, няма трудови договори няма паразитни държавни структури..... Всичко се решава за 5 минути.



« Последна редакция: Feb 26, 2013, 21:48 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #157 -: Feb 26, 2013, 22:00 »
Ако бях етнически турчин, до сега да съм взел двойното гражданство и да съм изселил!

Интересно, българските турци имат двойно гражданство и език знаят, а не се изселват в турския рай, стоят в българския батак. Що така?

Познавам доста които си живеят там почти през цялата година, а повечето развиват търговия като се възползват от някои дупки в законодателството или съчетават предимствата на двете, но по Х-во и К-ли са доста по-богати от нас в масовия случай.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #158 -: Feb 26, 2013, 22:02 »
Нака, аз и друг път съм казвал, че компютрите решават само проблеми които не са съществували преди да ги измислят :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #159 -: Feb 26, 2013, 22:50 »
Абе не може ли все пак някоя англоговоряща страна да нападнем, че не ми се учи турски? В краен случай може и Германия.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

sisosiso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 91
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #160 -: Feb 26, 2013, 22:58 »
Абе не може ли все пак някоя англоговоряща страна да нападнем, че не ми се учи турски? В краен случай може и Германия.
Като знам какви сме , ще нападнем някой , ще вземем да го пребием и тогава ще се чудим какво да правим .
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #161 -: Feb 26, 2013, 23:10 »
Прав си да му се не види :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #162 -: Feb 27, 2013, 11:33 »
Буда изобщо не е крал...

http://www.blitz.bg/news/article/184883

Сега да видим феновете му :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #163 -: Feb 27, 2013, 12:09 »
// off малко извън политиката

А пък знаете ли, че името на бога Буда и българският глагол буда означват едно и също нещо - 'ставам от сън'

така се превежда и на английски: Buddha - 'The Awakened One'
Та това е още един пример, че всички думи имат санскритски корен. Само дето в този случай имаме 100% съответствие.
« Последна редакция: Feb 27, 2013, 12:13 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #164 -: Feb 27, 2013, 15:17 »
Буда изобщо не е крал...

http://www.blitz.bg/news/article/184883

Сега да видим феновете му :)

Божеее, Боже! Ама ти си наистина много зле от към финанси, ама с амбиция да дава акъли как да се управлява!
Къде в тази статия видя, че изобщо някой нещо е крал!!!?
Хората ти обясняват, че бюджета е на червено щото няма приходи в него. Приходите идват от данъци и акцизи и няма как да дойдат когато само монополните структури работят и тези като строителите на магистрали които се финансират от вън, но хората като не работя и нямат приходи, не влизат данъци в него, щото не харчат.
Активен