Автор Тема: Подобряване на достъпностт  (Прочетена 1270 пъти)

paucku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 638
  • Distribution: Kubuntu LTS (отскоро е - тествам я в момента)
  • Window Manager: KDE
  • Райчо Николов
    • Профил
    • WWW
Здравейте,

Сега, поради липса на графичен интерфейс, разглеждам този сайт с links. Сайтът се вижда много лошо и е много трудно да се ориентира човек в него. Та си мислех, че би могла да се подобри достъпността повече. Има много невиждащи хора, които биха искали да се запознаят с Линукс и може да се помисли в тази насока. За да си представите, какво им е на невиждащите като дойдат и видят това, пуснете си links или lynx! За съжаление не мога да ви направя скрииншот, защото съм в конзолен режим и не знам как се прави това. Аз не не съм уеб дизайнер, но натам съм тръгнал и бих помогнал с каквото мога. Сега ще пиша дипломна работа за достъпността в Интернет и разбрах, че не е задължително един сайт да бъде грозен за да бъде достъпен. Може и ако искате да изнеса лекция на тема за достъпността на някоя от конференциите, но трябва да имате предвид, че не съм чак толкова навътре в нещата и ще бъде повече като суха теория. Също така ще имам нужда от помощ от някой, който е врял и кипял в тези работи.


ПП: Моля ви да имате снизхождение към реда на моите мисли, защото освен всичко друго имма проблем с кирилицата+links и мога само да пиша и не виждам какво пиша (много тъпо, а! ).

ПП2: Вече редактирах текста и би трябвало да е по-удобен за четене. Редактирах и някои изречения за да бъдат "по-умни".

ПП3: Да правиш сайта достъпен е процес. Това означава, че може да се прави постепенно - не е казано "ей сега изведнъж всичко треа да се промени".
Активен