Автор Тема: Проблем Gnome 3.8  (Прочетена 996 пъти)

NoB

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
Проблем Gnome 3.8
« -: Jun 10, 2013, 10:23 »
Здравейте.Имам много странни проблеми, с който явно няма да мога да се справя без помощ.Имам инсталиран Гноме 3.8 на Убунту 13.04 върху лаптом Делл Инспирон Н5110.Проблемите са следните:не мога да отворя Notification settings цъкам и нищо обърнах гоогле имаше една тема която не е точно по моя проблем.Не е болка за умиране но е дразнещо като знаеш, че има нещо дето не работи.Другото е, че прозореца с настройките излиза малко по голям от колкото трябва и последният ред се вижда до половината и няма как да го смаля и последно като тръгнеш да търсиш нещо в сърч (Дейности) пишеш три-четири букви после чакаш 30-40 секунди и продължаваш ??? ??? ??? После няма проблем докато не смениш секцията .Пак не е болка за умиране но това е много дразнещо никъде не намирам инфо за тези проблеми.
Активен

bot

  • Гост
Re: Проблем Gnome 3.8
« Отговор #1 -: Jun 10, 2013, 11:51 »
...Другото е, че прозореца с настройките излиза малко по голям от колкото трябва и последният ред се вижда до половината...

 Аз имах подобен проблем с оразмеряването на прозорците, по-конкретно с настройките на Evolution, въпреки че имам добра резолюция, единият от прозорците излизаше извън десктопа и не можех да виждам нито последните 2 опции, нито бутоните за потвърждение. Щом си с гном, трябва да си разрешиш един екстеншън - икона за превключване на работните плотове. Отваряш разширените настройки - Advanced Settings, избираш Shell Extensions, намираш Workspace Indicator Extension и го включваш. По подразбиране имаш само 2 работни плота, за да разрешиш повече (нужен ти е третият) отиваш на Shell опциите, от дясната страна изключваш опцията Dynamic workspaces и избираш 4 работни плота.
 Следващият път, когато прозорец ти излезе извън работният плот, търси останалата част по съседните работни плотове ;D

 пп относно третият ти проблем - търсенето в search предполагам че търсиш инсталирани програми, за улеснение отиваш пак в разширени настроики, отново в шел екстеншънс намираш опцията Applications Menu Extension и я включваш. Тази опция ти добавя една иконка в тулбара с Gnome 2 - подобно меню за програмите, така ще ги избираш директно от там без да се ровиш излишно.
« Последна редакция: Jun 10, 2013, 12:09 от bot »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
инсталиране без KDE i GNOME
Настройки на софтуер
don_mindy 17 9222 Последна публикация May 04, 2004, 19:58
от don_mindy
Gnome 2.6 и Слак 9.1
Настройка на хардуер
EtoR 3 3705 Последна публикация Jun 03, 2004, 15:18
от
KDE и gnome инстолнати заедно
Настройка на програми
hexz 1 3358 Последна публикация Jul 18, 2004, 09:09
от
GNOME, но на коя дистро?
Идеи и мнения
demercel 16 8034 Последна публикация Feb 23, 2006, 09:40
от kill_u
Засичане на GNOME 3 , Лагване на GNOME 3 , Gnome 3 Lag , Nvidia Gnome3 lag
Настройка на програми
fogost 5 6469 Последна публикация Jul 08, 2011, 16:43
от fogost