Автор Тема: Линукс проблем  (Прочетена 3538 пъти)

invasion55

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Линукс проблем
« -: Oct 18, 2013, 19:52 »
Не мога да си вляза в линуха изписва ми BuzyBox V1.15.3 (Ubuntu 1:1.15.3-1ubuntu5) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built in commands.
(initramfs)
... моля помогнете.. :Х
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Линукс проблем
« Отговор #1 -: Oct 18, 2013, 20:30 »
Не съм чувал за такава версия на Ubuntu.
Как се опитваш да влезеш ? Стигаш ли до екран за вход ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

invasion55

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Линукс проблем
« Отговор #2 -: Oct 18, 2013, 20:46 »
Не няма никакув вход просто някаква конзола с някакув текст с команди и ми излиза това отдоло (инифрамфс) и не мога да си вляза в графичната среда.. аз пурвоначално исках да го махна и викам ще го инсталирам наново и нали при инстлацията ме пита дали да махна юиндоюс или да го инсталирам под него .. и исках да остана само с линуха .. обаче нещу не ми зареди както трябва или не знам и викам ще вляза в линуха и ми излиза това.. а когато ме пита коя система да избера клавятурата ми някак си спира да работи.. и не мога да вляза сега нито в линуха нито в windowsa.. а попринцип клавятурата си работи но просто при избиране на система спира.. инуче сум с Линух BackTrack 5
« Последна редакция: Oct 18, 2013, 20:51 от invasion55 »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Линукс проблем
« Отговор #3 -: Oct 18, 2013, 21:04 »
Аха, ясно. Поредният хакер.
Почвам да гадая, защото не ползвам Back Track.
1. Ползвал ли си изобщо дистрибуцията. Това първо влизане ли ти е ?
2. Когато ти излезе GRUB менюто избираш Back Track и стигаш до конзола. Опита ли да стартираш графичната среда със startx ?
Оправи си правописа или намери някой, който да ти редактира написаното, защото половината от това, което пишеш не се разбира.
« Последна редакция: Oct 18, 2013, 21:11 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

invasion55

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Линукс проблем
« Отговор #4 -: Oct 18, 2013, 21:10 »
Не ми е първо влизане. Не съм ползвал дистрибуцията, ползвам командата стартх  ама това не е точно терминал смисул някаква конзола и нямам роот.. а отпред ми изписва (инифрамфс).. нямам кирилица и ползвам кирилизатора и за това има толкова правописни грешки :Д Това ми излиза http://1.bp.blogspot.com/_UhftgFNyfo0/Srvgn63EjEI/AAAAAAAAAqQ/Al-3ss6WYuc/s400/Error+initramfs.JPG
« Последна редакция: Oct 18, 2013, 21:15 от invasion55 »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Линукс проблем
« Отговор #5 -: Oct 18, 2013, 21:17 »
Не ми е първо влизане. Не съм ползвал дистрибуцията, ползвам командата стартх  ама това не е точно терминал смисул някаква конзола и нямам роот.. а отпред ми изписва (инифрамфс).. нямам кирилица и ползвам кирилизатора и за това има толкова правописни грешки :Д
В смисъл - влизал си в графичната среда, но не си работил с нея ли ?
За какво са ти администраторски права, за да влезеш с графичната среда. Ако не си омотал нещо с модулите за видеокартата, командата startx трябва да е достатъчна. Да работиш  от администраторски акаунт, особено, ако не знаеш какво правиш е глупост. Именно затова в повечето дистрибуции не е създаден такъв по подразбиране.
« Последна редакция: Oct 18, 2013, 21:19 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

invasion55

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Линукс проблем
« Отговор #6 -: Oct 18, 2013, 21:21 »
Не, работил съм с нея.. ама като напиша стартх нищу не става.. явно сум обуркал нещо модулите за видео картата.. как да ги оправя? Izvinqvam se za latinicata ama sum ot tableta.. pishi mi : no init found. Try passing init-in bootarg

« Последна редакция: Oct 18, 2013, 21:27 от invasion55 »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Линукс проблем
« Отговор #7 -: Oct 18, 2013, 21:43 »
Помниш ли какви системни действия си извършвал през предишната сесия?
За какво ползваш тази съмнителна дистрибуция и имаш ли нещо против да си инсталираш някоя по- популярна, където ще можеш да получиш помощ от повече хора.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Линукс проблем
« Отговор #8 -: Oct 18, 2013, 21:44 »
Да си местил(вадил) дискове? От шота дето си дал се вижда, че нямаш файлова система. По-точно не може да си я намери системата...
Активен

invasion55

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Линукс проблем
« Отговор #9 -: Oct 18, 2013, 21:45 »
Да има нещо такова ама какво да правя? Исках да я пробвам и после щях да я махна но се получи обуркване и при избирането на системата клавятурата спира да бачка.. А сега се опитах да инсталирам линуха отново ама на 2-та стъпка където да избирам от къде съм инсталацията забива...
« Последна редакция: Oct 18, 2013, 21:47 от invasion55 »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Линукс проблем
« Отговор #10 -: Oct 18, 2013, 21:47 »
Да има нещо такова ама какво да правя? Исках да я пробвам и после щях да я махна но се получи обуркване и при избирането на системата клавятурата спира да бачка..
Нещо какво ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

invasion55

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Линукс проблем
« Отговор #11 -: Oct 18, 2013, 21:51 »
До колкото си спомням линуха си беше наред и исках да го инсталирам наново като махна и windowsa обаче инсталацията заби и после се опитах да влезна в линуха и ми се появи това с надписа.. До колкото си спомням линуха си беше наред и исках да го инсталирам наново като махна и юиндоюса обаче инсталацията заби и после се опитах да влезна в линуха и ми се появи това с надписа.. Не знам вече обурках се .. ще видя да си купя дръга клавятъра и да опитам да си влезна в windowsa.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5301
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Линукс проблем
« Отговор #12 -: Oct 18, 2013, 22:06 »
Човек, ти добре ли си ? Какви ги пишеш такива двойни-тройни ?

Какво си пушил, я кажи ? Ама намалете я таз дрога.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Линукс проблем
« Отговор #13 -: Oct 18, 2013, 22:08 »
 :D Някъде скоро гледах клавиатура+речник промоция....
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Линукс проблем
« Отговор #14 -: Oct 18, 2013, 22:11 »
До колкото си спомням линуха си беше наред и исках да го инсталирам наново като махна и windowsa обаче инсталацията заби и после се опитах да влезна в линуха и ми се появи това с надписа.. До колкото си спомням линуха си беше наред и исках да го инсталирам наново като махна и юиндоюса обаче инсталацията заби и после се опитах да влезна в линуха и ми се появи това с надписа.. Не знам вече обурках се .. ще видя да си купя дръга клавятъра и да опитам да си влезна в windowsa.

Напиши какви са параметрите на хардуера ти. Кажи също имаш ли наличен инсталационен диск с някоя друга дистрибуция, както и дали можеш да записваш образ върху флашка в случай, че нямаш възможност да ползваш записвачка.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png