Автор Тема: update на сайта?  (Прочетена 26221 пъти)

cybercop

• Участник
  • Публикации: 5522
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #105 -: Май 08, 2018, 15:22 »
   Аз не си спомням някога тук да се е коментирало за бездомни кучета, хлебарки и бълхи.
   Ако е така,е ебаси ужаса  ;D
Уверявам те, че поне за бездомните кучета е сигурно. Хлебарките и бълхите ги написах на шега, но са се коментирали куп други глупости, като пушенето, ядрената енергетика и какво ли не още. Запомнил съм тази тема, като началото на края на този сайт. Оттогава почна да запада.
Гражданска организация за защите от бездомните кучета
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

4096bits

• Участник
  • Публикации: 2627
    • Профил
« Отговор #106 -: Май 08, 2018, 21:07 »
Всяко начало си има и край.

Не е толкова важно.  Вече има много изчерпателни източници за почти всичко. Сайтът е свършил своето и то добре. Някога не е било толкова достъпно, да потърсиш решение на някое затруднение със системата. Ако решат да го спрат, ще ида да се напия от мъка и на следващия ден живота ще си продължи.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

• Участник
  • Публикации: 2822
    • Профил
« Отговор #107 -: Май 08, 2018, 23:04 »
Според мен, нивото на който и да е форум се определя от пишещите и проблемите, които те искат да обсъдят. Проблемите пък ги определя работата, която трябва да се върши.
Напоследък или никой не работи, или ... кой знае :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

• Участник
  • Публикации: 3201
    • Профил
« Отговор #108 -: Май 08, 2018, 23:45 »
... за да живне малко сайта и форума.

Не че имам нещо против да бъде обновен, но искам да попитам, как едно обновление ще направи така, че да живне. И сега ако е поумрял, кое го е предизвикало?

Доста хора избягаха не само от сайта, ами и от Линукс дори, но не заради визията на форума. Ползващите и разбиращи от Линукс са една много уникална порода дето, голяма част от тях и за чеп за зеле не стават. Аз лично го изпитах какво е, докато си намеря свестен, който не безплатно да ми поддържа двете виртуалки с Убунту.
Активен

cybercop

• Участник
  • Публикации: 5522
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
« Отговор #109 -: Май 09, 2018, 10:06 »
Всяко начало си има и край.

Не е толкова важно.  Вече има много изчерпателни източници за почти всичко. Сайтът е свършил своето и то добре. Някога не е било толкова достъпно, да потърсиш решение на някое затруднение със системата. Ако решат да го спрат, ще ида да се напия от мъка и на следващия ден живота ще си продължи.  :D
Не е така. В момента има в пъти повече потребители на Linux и в пъти повече проблеми. Няма, какво да обвиняваме сайта за западането. Все едно да обвиняваш овощна градина, оставена с години без грижи, че е буренясала и запада. За да е в добро състояние, някой трябва да изкоренява бурените, да подрязва дърветата и да убива паразитите - гъби или инсекти. И да се стимулира плододаването с подходящи торове и поливане. За всяко нещо, трябват грижи или запада. Простият му дизайн е по- скоро предимство, защото всички останали, станаха еднотипни, правени, като по шаблон. А в шаренията се губи съществената информация, което е водещо напоследък при новинарските сайтове.
Аз искам да имам модераторски права в няколко теми, които сам ще пусна и ще обхващат основните проблеми при Linux дистрибуциите. В останалите да правят, каквито извращение искат. Едва ли форума ще цъфне и върже, но, поне да има някаква изчистена от душевни отпадъци база от данни.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

makeme

• Участник
  • Публикации: 473
  • Distribution: Many
  • Window Manager: Mate
    • Профил
« Отговор #110 -: Май 09, 2018, 13:16 »
Дам, ъпдейт е наложащ.
Според мен форума може да "разцъфне" само с направата на три неща:
1. Нови модератори (с удоволствие бих гласувал за @cybercop).
2. Ъпдейт/закърпване на SMF-то (или миграция към ново)
3. Поставяне на чат функционалност (shout box), която да елиминира писането на офтопици, но същевременно да задоволи потребностите на потребителите, да се карат :)

ПП:
Цитат на: jet
Сигурно има много други потребители дето не желаят да пишат, но активно следят темите, сигурно и самобанналия се gofire хвърля по някое око.
Аз също предимно чета, но понеже проверявам и кой е онлайн, мога да потвърдя, че си прав за gofire :)
« Последна редакция: Май 09, 2018, 13:20 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate 14.04; 15.10; 16.04, CentOS 6.x, 7.x, Kali 2.0 ...

Acho

• Участник
  • Публикации: 3209
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
« Отговор #111 -: Май 09, 2018, 13:22 »
Ами там разните модератори и админ поддържащи форума, появяват ли се - като следите кой е OnLine ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - SeaGate, 160 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

makeme

• Участник
  • Публикации: 473
  • Distribution: Many
  • Window Manager: Mate
    • Профил
« Отговор #112 -: Май 09, 2018, 13:28 »
Ами там разните модератори и админ поддържащи форума, появяват ли се - като следите кой е OnLine ?
Аз съм сравнително нов и не знам, кои са модератори/администратори. Просто поглеждам за познати никове.
Активен

Distributions:  UbuntuMate 14.04; 15.10; 16.04, CentOS 6.x, 7.x, Kali 2.0 ...

runtime

• Участник
  • Публикации: 798
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
« Отговор #113 -: Май 10, 2018, 00:42 »
Аз мятам по едно око веднъж на няколко месеца, но последните няколко години стана доста досаден тоя форум  [_]3
Не знам, сигурно вече е на самотек всичко тук?!
Практически ми изглежда умрял, но това е нормално за сайт, който не търпи никакво развитие :)

И все пак, ще го наглеждам до сетният му час  де  [_]3
Активен

PaperNick

• Участник
  • Публикации: 279
  • Distribution: Xubuntu 16.04
  • Window Manager: Xfce 4.12
    • Профил
« Отговор #114 -: Май 10, 2018, 09:21 »
И аз го наглеждам, но нямам време да се включа в разгорещените теми на деня. Просто докато го отворя има 10+ нови страници ;D
Активен

За да вървиш напред, понякога се налага да започнеш отначало.

console

• Участник
  • Публикации: 231
    • Профил
« Отговор #115 -: Май 16, 2018, 11:43 »
Колеги тая тема е стартирана 2014 и до сега само си чешаме езиците какво било добре и т.н. Аз не съм запознат кой държи хоста и домейна, ама ако няма намерения да го развива и поддържа да го даде на някой които ще ми хвърля по едно око от време на време.

Ако знаете кой е човека драснете му един емайл да вземе решение или да каже че работа няма да свърши.
« Последна редакция: Май 16, 2018, 11:58 от console »
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

getqwerty11

• Участник
  • Публикации: 13
    • Профил
« Отговор #116 -: Май 16, 2018, 15:29 »
Да сведем глави и да кажем: Бог да го прости. Амин.
Активен

vyrgozunqk

• Участник
  • Публикации: 54
    • Профил
« Отговор #117 -: Май 19, 2018, 00:52 »
   Аз не си спомням някога тук да се е коментирало за бездомни кучета, хлебарки и бълхи.
   Ако е така,е ебаси ужаса  ;D
Уверявам те, че поне за бездомните кучета е сигурно. Хлебарките и бълхите ги написах на шега, но са се коментирали куп други глупости, като пушенето, ядрената енергетика и какво ли не още. Запомнил съм тази тема, като началото на края на този сайт. Оттогава почна да запада.
Гражданска организация за защите от бездомните кучета

Глупости, преди около 10 години, в точно този форум имахме скандал за бездомните псета с Gatta_Negra, аз обяснявах за отровата, мисля, че дадох и дозата за антифриза на килограм, а тя беше подапалила... За тия 17 години живот на тоя форум, мнооого простотия е излята. Ама тия дето си лянкате тука, нямате спомени от толко отдавна. Тогава само backinblack i Cybercop, Acho съм ги мяркал. Другите сте нови звезди, още надъхани, млади хипари. : ))))

By the way, backinblack нещо мразеше Оупън сорса и се изнесе от тоя форум преди години, влизаше да троли нещо, са го гледам пак тука... странно. То и аз така де. :D
« Последна редакция: Май 19, 2018, 01:15 от vyrgozunqk »
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

remotexx

• Участник
  • Публикации: 615
    • Профил
« Отговор #118 -: Май 19, 2018, 01:44 »
Брей верно 17 години... Кога се изнизаха... Секаш беше вчера.
И къде изчезна антифриза викаш - некой го изпи, или пък го употреби по предназначение и затова ли зачезнаха черните котки , а?

Малей колко ли глупости са ми се събрали да съм изчел тука, сигурно моем да чупим Гинес рекорди.. като казахме Гинес - ха наздраве   [_]3 [_]3 [_]3

Инак още има млади, и надъхани и... само хипарите вече не са на мода.. всичко друго си е същото

https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Video-Momchetata-ot-SMG-s-rokli-i-peruki-na-bala-si-pod-saprovoda-na_680823.html

А за троловете.. нема както да говорим, всички си ги знаете.. предимството на възрастта му е че е толкоз дърт че чак троловете го отбягват (е освен 2-3 местни ама тях няма какво да ги броим), вече има нови територии за тролене, ей го на от утре вече и в космоса
http://one.endurosat.com/

Приятна почивка колеги...
« Последна редакция: Май 19, 2018, 01:54 от remotexx »
Активен

jet

• Участник
  • Публикации: 1523
  • Distribution: debian sid
  • Window Manager: kde
    • Профил
« Отговор #119 -: Май 19, 2018, 01:47 »
Сакън сега ще ти се скарат, че цапаш и саботираш форума.
Активен

Linux: From WTF to OMG

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Update на KDE
Настройка на програми
Al_Kapone 10 3446 Последна публикация Апр 13, 2004, 18:07
от kicker
update from BG
Настройка на програми
jojopara 1 1684 Последна публикация Яну 28, 2005, 23:53
от spawnman