Автор Тема: wifi-усилвател  (Прочетена 8257 пъти)

DMM

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
  • Distribution: Mint 17.1
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
wifi-усилвател
« -: Feb 10, 2015, 10:38 »
Здравейте!
 
Незнам дали тук е мястото на тази тема,закоето се извинявам.

Имам линукс минт от 14 до 17,1 и още съм "бос" в тази система.Въпросите са ми:
1.каква ваншна WIFI карта с усилвател,която да работи под линукс ще ми предложите? инсталирах кали линукс,и немога да си намера драйвер и за лан картата,понеже лаптопа ми винаги е бил против линукс дривери :) от както ползвам линукс.

П.С.Ако питате за хакване ли ми трябва ще кажа ДА.самоче аз питам само за модел на външна лан карта която да работи с линукс като цяло.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :)
Активен

1 1 0 0 1 1 1 0 0 0 1

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6196
    • Профил
Re: wifi-усилвател
« Отговор #1 -: Feb 10, 2015, 11:12 »
Съветвам те да си хакваш собствената мрежа, ако искаш да се учиш. Ако някой го усетя, че ми бърника мрежата, ще му позволя, ще му събера, квито данни мога и го давам на полицията.
Ако си ти, ще си имаш проблеми, може да останеш и без лаптоп.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

DMM

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
  • Distribution: Mint 17.1
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: wifi-усилвател
« Отговор #2 -: Feb 10, 2015, 11:38 »
Съветвам те да си хакваш собствената мрежа, ако искаш да се учиш. Ако някой го усетя, че ми бърника мрежата, ще му позволя, ще му събера, квито данни мога и го давам на полицията.
Ако си ти, ще си имаш проблеми, може да останеш и без лаптоп.
е да мойта ще е да се уча.затова подписах договор с друг нет доставчик който е малко нелегален :),но за тази работа ме устроива.самоче неискам да си взема нещо и да немога да вкл към линукса и да не работи
Активен

1 1 0 0 1 1 1 0 0 0 1

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #3 -: Feb 10, 2015, 11:45 »
Съветвам те да си хакваш собствената мрежа, ако искаш да се учиш. Ако някой го усетя, че ми бърника мрежата, ще му позволя, ще му събера, квито данни мога и го давам на полицията.
Ако си ти, ще си имаш проблеми, може да останеш и без лаптоп.

Чудно ми е как ще го локализираш без пеленгатор ама това е тема на друг разговор :)  И какви ползотворни данни би събрал, че прокуратурата да ти обърнат внимание?

П.С. по темата може да вземеш такава антена: http://www.alfa.com.tw/products_show.php?pc=2&ps=176
Разпознава се в linux, има добро усилване и върши целевата работа :)
« Последна редакция: Feb 10, 2015, 12:26 от runtime »
Активен

DMM

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
  • Distribution: Mint 17.1
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: wifi-усилвател
« Отговор #4 -: Feb 10, 2015, 11:58 »
Съветвам те да си хакваш собствената мрежа, ако искаш да се учиш. Ако някой го усетя, че ми бърника мрежата, ще му позволя, ще му събера, квито данни мога и го давам на полицията.
Ако си ти, ще си имаш проблеми, може да останеш и без лаптоп.

Чудно ми е как ще го локализираш без пеленгатор ама това е тема на друг разговор :)  И какви ползотворни данни би събрал, че прокуратурата да ти обърнат внимание?

П.С. по темата може да вземеш такава антена: http://www.alfa.com.tw/products_show.php?pc=28&ps=166
Разпознава се в linux, има добро усилване и върши целевата работа :)
Бладодаря братле.целта ми е да се уча не да се възползвам от другите,имам достатачно пари да си имам 5 нет доставчика и не ми е притрябвало на някой умрелите 15.00 Mbit/s :)


П.С.модераторите да махнат тази тема,ако искат няма какво повече да питам
« Последна редакция: Feb 10, 2015, 12:00 от DMM »
Активен

1 1 0 0 1 1 1 0 0 0 1

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6196
    • Профил
Re: wifi-усилвател
« Отговор #5 -: Feb 10, 2015, 13:01 »
Съветвам те да си хакваш собствената мрежа, ако искаш да се учиш. Ако някой го усетя, че ми бърника мрежата, ще му позволя, ще му събера, квито данни мога и го давам на полицията.
Ако си ти, ще си имаш проблеми, може да останеш и без лаптоп.

Чудно ми е как ще го локализираш без пеленгатор ама това е тема на друг разговор :)  И какви ползотворни данни би събрал, че прокуратурата да ти обърнат внимание?

П.С. по темата може да вземеш такава антена: http://www.alfa.com.tw/products_show.php?pc=2&ps=176
Разпознава се в linux, има добро усилване и върши целевата работа :)
Що никой не чете? Казах, каквито мога. И не е толкова трудно. Не съм се занимавал с това, но веднага се сетих за начин да определя поне посоката. Пак с външен адаптор, тургаш антенката в една метална купа или оплетка, нещо което да изолира сигнала от едната ѝ страна и почваш да въртиш бавно, докато хванеш от коя посока идва неговия сигнал. Например. Някой да каже, дали ще проработи.
Другото е, че хората съвсем естествено си създаваме модели на поведение. Винаги може да се изработи схема, която да противодейства или да го използва. Гугъл точно така ни разпознават. По начина по който използваме мрежата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #6 -: Feb 10, 2015, 13:02 »
Е защо пък да я махат?! Напълно е възможно да е полезна на някой друг. Не знам, каква е тая джджа, за която питаш, но ако има законни приложения в мрежите, най-вероятно ще е необходима и другиму.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

pennywise

  • Гост
Re: wifi-усилвател
« Отговор #7 -: Feb 10, 2015, 16:29 »
4k Успех с тия неща в България.

1-во обхвата е отворен и едва ли можеш да докажеш, че си имал парола на мрежата.

2-ро Всякакви логове и дигитална информация може да се фалшифицират. Така, че не можеш да докажеш, че информацията ти е достоверна и това дори може да се обърне срещу теб ако някой е нагъл и реши да те съди за клевета после.

3-то Успех в България да ти обърне някой внимание за такива неща.


Цитат
Някой да каже, дали ще проработи.
Няма да проработи понеже по-силния сигнал може да се отразява от отсрещната сграда например.
Има шанс приблизително да определиш от къде идва сигнала, но това не помага много ако си в населено място.
За да определиш сварнително точно местоположението му ти трябват поне три точки.

Едиснтвения начин теоритично да го хванеш, еда му запазиш МАК адреса ако едостатъчно тъп да не го смени и да го предадеш на полицията, която да провери тази машина на кой е била продадена.
Това тук  няма да стане, поне не в близко бъдеще.

DMM

"Хакерите" ползват тези карти и ги хвалят -

http://www.ebay.com/itm/Alfa-Network-AWUS036H-1000mW-1W-Wireless-G-USB-Adapter-/201280951613?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2edd47953d

Аз имам такава, но я ползвам доста рядко - обикновенно използвам вградента интелска на лаптопа и досега само един път съм използвал "хакната" мрежа, понеже бях в едно село и там нямаше 3G покритие, та намерих една мрежа с WEP.
« Последна редакция: Feb 10, 2015, 16:39 от pennywise »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #8 -: Feb 10, 2015, 17:32 »
Цитат
Пак с външен адаптор, тургаш антенката в една метална купа или оплетка, нещо което да изолира сигнала от едната ѝ страна и почваш да въртиш бавно, докато хванеш от коя посока идва неговия сигнал. Например. Някой да каже, дали ще проработи.

Не мога да си представя как изглежда тази постановка точно. Какво точно е екранирано и от коя страна на антената не е екранирано? И каква е антената на първо време?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #9 -: Feb 10, 2015, 17:35 »
Цитат
Не мога да си представя как изглежда тази постановка точно. Какво точно е екранирано и от коя страна на антената не е екранирано? И каква е антената на първо време?

По-голям успех ще пожъне с някой модифициран приемник за лов на лисици  [_]3  >:D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #10 -: Feb 10, 2015, 17:42 »
Мне, трябва да е оборудване за лов на лисици дето да е 802.11-aware. Щото на същите честоти излъчват сума ти други гадове, няма как да ги различиш кой кой е.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6196
    • Профил
Re: wifi-усилвател
« Отговор #11 -: Feb 10, 2015, 18:55 »
Омръзнало ми е, всеки да ми казва, как нещо не може да стане. Не разбирам толкова от тези технологии, но ако ми потрябва, ще намеря правилния начин. Това ми хрумна докато пишех. Колко ще проработи .... все тая. Хората с бусчетата и въртящите се антенки отгоре все ползват нещо, което може да се наподоби.
А внимание зная как да привлека. Дори на смотаните ченгета.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #12 -: Feb 10, 2015, 22:47 »
Чувал съм че онези от КРС с бусовете с антените като определят приблизително местоположението на пиратите и се окаже че е в панелен квартал и те прибягвали до изпитаната стратегия с огледа на терасите и катеренето по покривите. То в това има логика де. Искам да ги видя обаче как търсят определен wifi адаптер. Всъщност, нали те се грижеха за wifi адаптери дето излъчват над позволената мощност? Аз досега не съм чувал един такъв случай досега да са глобили някой.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #13 -: Feb 10, 2015, 23:44 »
Е па те в 90% от устройствата сега са над регламентираните мощности определени от КРС. По спомен там регламентирането беше до 100 миливата, а на мен половината ми антени са на по 1 ват, а ако сметна и ERIP вече съм за затвора :) Там в 2.4 / 5 Ghz честотния диапазон обаче до ден днешен не съм чувал на някой да са му правили когато и да било проблеми. Обаче бях пуснал един Echolink в града и то на свободните радиолюбителски честоти, ако не се лъжа беше на 432.200 MHz и се оказа, че на Мерцедес дистанционните са на същия обхват и масово се задействали аларми та учтиво ни накараха да сменим честотата, та сега е на 433.200   >:D

П.С. Четири хиляди бита, не се впрягай де...  [_]3
Активен

pennywise

  • Гост
Re: wifi-усилвател
« Отговор #14 -: Feb 11, 2015, 00:41 »

Не съм искал да те засегна по някакъв начин - просто аз така ги виждам нещата, ама с писмената комуникация е трудно да изразиш емоция, или поне за мен.
Активен