Автор Тема: Заспиване/хибернация при затваряне на капака на лаптоп  (Прочетена 5798 пъти)

Dabaw

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Здравейте , ползвам линукс от доста време като LiveUSB , и в последния месец не съм минавал на Windows въобще . Та днес реших да си го инсталирам като основна система . Инсталирах го , но проблема със заспиването/хибернацията си стои . Как да го направя така че , като му затворя капака да заспива или да минава в хибернация , както беше при Windows-a ? Доста рових из нета но не намирам как точно се прави . Ще се радвам на помощ и се извинявам ако съм объркал раздела . :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6202
    • Профил
В настройките Power manager-a
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Dabaw

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Коя настройка по-точно , ето какво имам :

http://imgur.com/5WX1ujB
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ха-ха Дабав, аз точно по същият начин минах на ГНУ/Линукс. Смутните времена на 98se ехе-е-е.

Но отговорът на въпросът ти е прост и не е. Необходимо е да изтеглиш изворите на ядрото си, да го закърпиш с Tux-on-ice за конкретната версия и да го транслираш наново. Не е толкова страшно, колкото звучи, но пък и не е най-простата задача на света.

Съжалявам, че те поливам със студен душ, но така седят нещата точно по този въпрос.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
що плашите човека? Не е толкова сложно... Само че е нужна малко информация.

1. Какъв е лаптопа (модел)
2. Какъв е линукса (дистрибуция)
Активен

Dabaw

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Лаптопа е Lenovo z50-70 със intel celeron версията , не знам точния номер .
Линукса е Kali 2.0 2016.1

Благодаря ви много за помощта , дано го оправя.
Активен

pennywise

  • Гост
Ех туй Кали, ще се хаква яко а?  :)

Ако знаеш англииски, тази тема може да ти е полезна - https://forums.kali.org/showthread.php?26887-SOLVED-Kali-Linux-laptop-lid-close-actions
Ако не, ще ти помогна до колкото мога - първо виж дали имаш инсталиран Gnome-Tweak-Tool, ако нямаш го инсталирай и виж дали там има някакви такива опции, и потърси за нещо като от картинката (http://imgur.com/3Ru2Z9C), но на български.
Ако нямаш и не работи ще превеждам на там, че сега ме мързи, но ако незнаеш англииски до толкова, че да разбереш какво пише в темата няма да имаш много полза от Кали.
Общо взето това е един от най-малките проблеми за решаване от стотиците които всяка една програма в Кали може да ти създаде, не искам да съм груб, но ако с това не можеш да се оправиш е по-добре да не се завираш още надълбоко, защото всяко нещо ще ти се струва невъзможно и ще се чувстваш глупав, а това не е особено приятно.

Едит: абе много букви ям с кирилизатора на форума, или просто аз съм ляв.
« Последна редакция: Jul 15, 2016, 19:08 от pennywise »
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Лаптопа е Lenovo z50-70 със intel celeron версията , не знам точния номер .
Линукса е Kali 2.0 2016.1

Благодаря ви много за помощта , дано го оправя.
оффффф мамка му... Защо все така ще се случи? Добре де, нали си начинаещ? Как така реши баш с най-нестандартната дистрибуция да почнеш? Няма как да се помогне. Ще ти обясня защо:
1. Кали използва къстъм ядро. Т.е. не знам какво е пипано там.
2. Кали има много специфичен комплект от софтуер инсталиран /има много голяма вероятност заради някоя програма power management функционалността да е намалена(премахната)/
3. За да се тества проблема - трябва да го инсталирам на компютъра си. Т.е. не може на виртуалка. А аз нямам време и желание да го направя.

Съвет - избери си друга дистрибуция и с нея няма да имаш проблем. Убунту, Минт .... Все хубави едни :)
Активен

Dabaw

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Пробвах 3 тия вариант от тази тема , защото ми се стори най-лесен .  ;D И отново нищо не става , като затворя капака отново си замръзва на черен екран и докато не задържа бутона за изключване и не го включа неще .  ;D
Активен

tonitoshev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
В УБУНТУ и производни заспиването (хибернате) е изключено по подразбиране и трябваѝ сам да си го включиш. Пишеш в Гугъл Hibernate Ubuntu и ще получиш упътване.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
В тая дистрибуция е много важен мрежовият трафик и има разни неща дето го бутат, следят и т.н. Обаче при приспиване се откача мрежата и след това ръчно трябва да се пусне. Предполагам заради това от ядрото е махнат дори щатният механизъм.

п.п. Еха, Тони човек, загуби се като ланският сняг. Добре дошъл отново!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Archchancellor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Screenshot-a който е дал pennywise не ти ли помогна? От там се гласи хибернацията при gnome3. Тоя лаптоп гледам че е с nvidia графична карта. Знаеш ли дали си с свободните драйвери, или си инсталирал драйвера от(на) Nvidia ? 
Активен

Dabaw

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Да свободните драйвери ползвах , иначе не успях да реша проблема и се върнах на шпионския Windows , но имам голямо желание да си ползвам точно тази версия на линукс като основна ос  ;D , не защото е як а защото искам да науча нещата които предлага версията . Извинявам се че се изгубих така , но след като не успях да го оправя се ядосах малко и го махнах .  ;D Сега търся пак решение , обаче го ползвам само на виртуална машина а там някой уроци не минават .
Активен