Автор Тема: Какво мислите за откритията на НАСА обявени в последната пресконференция?  (Прочетена 6575 пъти)

deant01

• Участник
  • Публикации: 48
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Малка гимнастика за мозъка и въображението. Мислите ли, че НАСА са прави в предположението, че новооткритите планети са годни за живот. И дали изобщо има живот на тях? Как ви се струва живота в слънчева система драстично различна от нашата? ДОколкото разбрах, до планетите не се забелязват луни, слънцето е по-малко, по-хладно, но планетите са много по-близко до него, както и една към друга. Доста компактна малка системка... Някой, който се интересува от физика, химия, астрофизика, стар трек и междузвездни войни може да се развихри ако иска по темата:)
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

jet

• Участник
  • Публикации: 1006
  • Distribution: debian sid
  • Window Manager: kde5
    • Профил
Аз мисля, че винаги е имало на Земята извънземни и не можем да ги различим. Например Леонардо Да Винчи - този човек е като от друга планета. Дори и шефа на Хидрострой не може да направи пирамида въпреки всичките налични техники. Нютон, Волта, Лаплас, Тесла, граф Сен Жермен, Дракула, Моцарт, Бах етц. Имам съмнения и за Линус  :D
« Последна редакция: Фев 25, 2017, 01:17 от jet »
Активен

It's Windows *10*, Because It's 10 Years Behind Open Source

laskov

• Участник
  • Публикации: 2782
    • Профил
Да си призная, не съм чел/гледал много по темата. Мисля, че няма нещо сензационно. Нормално е технологиите да се развиват и да започнем да откриваме планети, а и винаги сме знаели, че ги има. Нормално е също, някои да гледат със страх (от неизвестността) на такива открития и да предпочитат да ги игнорират, а други с интерес да развихрят фантазиите си. Така или иначе, твърде далече са (засега) от нас, за да можем да отидем и да ги разгледаме. Та ние още не сме сигурни, има ли нещо особено на обратната страна на Луната или си е същото като на отсамната! :)
При наличието на толкова много звезди, и като знаем, че планетите са повече на брой, несериозно е да си мислим, че Земята е единствената, на която (може да) има живот.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Acho

• Участник
  • Публикации: 2874
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
Едва ли са годни за живот.
Активен

CPU - Intel Pentuim Dual-Core E5200, 2.5 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - SeaGate, 160 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350Watt.

Naka

• Участник
  • Публикации: 1901
    • Профил
Имам съмнения и за Линус  :D
А брадатият Столман от кой ли вид е ???

Има едно уравнение на Дрейк. Смятат се вероятности. Ама както и да ги смяташ и колкото и да са малки стойностите на коефициентите, като се умножат по броят звeзди в млечният път (200 милярда) пак се получава число.

Смятам че животът е естественото състояние на вселената. А не дали го има или не и че Наса нещо там са открили.

« Последна редакция: Фев 25, 2017, 10:45 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ЗевсБг

• Участник
  • Публикации: 1125
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
    • Профил
Бил съм в музея в Кайро 3 пъти. Там доказателствата са на всяка крачка. И са особенно очевадни, ако не слушаш глупостите на екскурзоводите. На пример още на входа те посреща една малка пирамида , с отполировка непостижима за чисто новия Мерцедес, и геометрия съвършенна до микрони. Естествено, никой не я забелязва-а как иначе! ;) Между другото, след оня гаф с дървения самолет, всичко по-така се крие, и засекретява. НАСА не може да бъде никакъв авторитет за един интелигентен човек. И пак между другото всички снимки на Луната след 70-те години се крият-да не би някой да Прогледне. А има телескопи вестник там да прочетеш. Ама пишат за далечни планети, нали държавни пари усвояват....Каква НАСА, какъв малоумен мироглед? Грухтящо по принцип Човечество със задължителните изключения. НАСА....
« Последна редакция: Фев 25, 2017, 11:59 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

go_fire

• Участник
  • Публикации: 4013
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
Каквото и да си говорим, всичко ще бъдат спекулации. Никой не знае истината. И едва ли ще я узнаем в рамките на този живот.

Но, защо да не пофантазираме?

Има един „певец“. Бавноразвиващ. Слабоумен. Макар, че е действащ учен. Казва се Боро Първи. Споменавам го, защото миналата година издаде два албума — „Добре дошли“ и „Добре заварили“. И двата не стават за слушане, освен, ако не искате да умрете от подагра. Двата са свързани, както личи от имената им. Темата и на двата е точно извънземните.

В свое интервю казва, че си представя извънземните много по-различни от нас. Нямащи нищо общо.

Казвам го като онагледяване, че са възможни всякакви възможности и не можем да изключим нито една.

НАСА търси живот подобен на нашия. Може би това е по-лесната задача. От друга страна, регулярно правят сензационни пресконференции. Правят го, за да оправдаят многомилиардния си бюджет. Защото трудно се оправдава безогледно харчене за космоса, при положение, че ние собствената си планета не сме проучили и не сме решили хиляди земни проблеми.

Търсим живот на отдалечени места, до които не можем да стигнем. Но не знаем, какво има на Луната. Не знаем на Марс. Не знаем на Венера. Не знаем на Меркурий. На всяко от тези места е възможно да има живот подобен на нашия. На въглеродна основа.

За половината Луна сме сигурни, че не е населена от нищо живо. Вижда се с просто око. Другата половина, нямаме идея. А онези с многото милиарди, не ни казват.

Марс е добре проучен в една малка част от него, но целият снимков материал, който ни се предоставя, е фалшифициран. Не знаем, какво друго има, освен пясък, а и за пясъка не сме сигурни, защото не се предоставят оригиналите.

Венера е по-малко проучена и от Плутон. Там имаме само едно успешно кацане и то за зла беда във вулканичен район. Извън него нищо не знаем.

Меркурий е с най-малката вероятност от тази група. Но и там е възможно. Има две мисии, които са минавали покрай него. Втората беше едва преди няколко години. И двете мисии пораждат още повече въпроси, отколкото отговори дават.

Сега видях, че и Ласков е споменал за луната.

=*=

Kогато намерим живот отвън, внасянето му, не е добра идея. Емблематичен пример е, как внесените от Англия в Австралия зайци успяват да унищожат огромна територия. А зайците са си земни животинки. Милички и добрички. Не носят дори зарази.

Наката вече ме изпревари, казвайки всеизвестното уравнение и неизбежен факт, че просто не е възможно да не намерим. А и ми се струва много консервативна, и песимистична оценка. Според мен числата са далеч по-големи. Дори в революционен дух ще кажа, че ми се струва почти невъзможно да се намери звездна система, където да няма живот. Вярно е, че повечето има само по една, две планети. Не са така богати като нашето Слънце. Но и това ми се струва достатъчно.

=*=

В Кайро не съм бил, а теоретиците на заговора говорят за недоказуеми неща. Ако бяха доказуеми, нямаше да са теории, а факти. Това не значи, че изключвам да има нещо достоверно или дори почти всичко. Просто не може, на този етап, писанията им да се считат за чиста монета. От друга страна учените също разправят небивалици и съвременната наука прилича на религия, не на наука.

В споменатото в началото на коментара ми интервю, „звездата“ казва, че не е невъзможно всичко това да има земен произход. Това, че ние не можем да строим пирамиди, не означава, че древните не са могли.

Типичен пример са арабските саби. Такива при цялата ни технология, при всичките ни открития в областта на химията, целите ни металургични знания и пак не можем да правим такива. А за гръцкия огън имаме само предположения.

По груба статистика до сега е имало около 100 хил. воини. Цяло чудо е, че изобщо има съхранено някакво знание. И при всяка находка се удивляваме, какви неща са знаели в миналото.

п.п. А бе, по новите правила, такива теми не са ли забранени ???
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

• Участник
  • Публикации: 1017
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Активен

petar258

• Участник
  • Публикации: 233
  • Distribution: много
    • Профил
Откритията им са безполезни. Дори до Луната трудно отиват хора, да не говорим за 39 светлинни години... Да отиват всичките войнолюбци и "демократи" там.
Активен

go_fire

• Участник
  • Публикации: 4013
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
Това са различни неща. Демокрациите не воюват по между си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

• Участник
  • Публикации: 2874
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
Тръмп може да праща мигрантите там.
Активен

CPU - Intel Pentuim Dual-Core E5200, 2.5 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - SeaGate, 160 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350Watt.

lunarvalley

• Участник
  • Публикации: 1017
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Цитат
Другата половина, нямаме идея. А онези с многото милиарди, не ни казват.

Активен

growchie

• Участник
  • Публикации: 521
    • Профил
За да не се правя на умен с чужд акъл... https://youtu.be/89aS-dllUb8 ако някой разпознае симулатора да свирка.
Активен

runtime

• Участник
  • Публикации: 782
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
Еми то ти ги пише в клипа кои са симулаторите....

Universe Sandbox и  Space Engine

Първия е платен, но ми хареса и може да се жертвам 25$ да го взема щерката да се забавлява...
Активен

ЗевсБг

• Участник
  • Публикации: 1125
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
    • Профил
Не било сигурно имало ли инзвънземни, или не....Нали ЦРУ миналата година обнародва секретните документи за контакти? Всеки може да си чете колкото си иска..... Но пък животът е кратък...Въпросът абсолютно не е дали ги има, или не, много ясно е, че египтяните сами не са правили пирамидите с медните си сечива.... Въпросът е какви йерархии са тези инзвънземни,  кои са Божественни, кои не, кои противоположни, а, че не може да ги е правила някоя самостоятелна земна цивилизация, много ясно е, че не е..... Да, и обществена тайна е, че са имали много по добри лазерни компютри, естественно и сега имат.....Ние тука си гледаме от нашият тесногръд мироглед на безнадеждно изостаналата от Вселенския разум цивилизацийка.....Всеки Прогрес е отговор от Горе на Човешкият стремеж към съвършенство. Самият Тесла е казвал, че е ползвал информация от този Континиум- "Само, че аз трябваше да съм много добре подготвен физик, за да разбера, каква информация ми се дава от този Информационен Източник"..... Това казва основоположникът на съвременната индустрия.
« Последна редакция: Фев 26, 2017, 22:25 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop