Автор Тема: bitcoin се разцепи ...  (Прочетена 23850 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
bitcoin се разцепи ...
« -: Aug 01, 2017, 11:29 »
   bitcoin вече не е само 1 валута ...
   От известно време блокчейна е разцепен на 2 ; и никак не става ясно
каква ще е стойността на тази "валута" , пък и на всички останали виртуални.
   На "печелившите" - честито !
   Пиша от години за това, че виртуалните валути са пирамидални структури,
неустойчиви са ,не е ясно под чий контрол са, и т.н. , и т.н.
   
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #1 -: Aug 01, 2017, 13:21 »
За съжаление, от една страна е хубаво, когато нещо е под ничии контрол, но от друга страна, всичко, което е под ничии контрол рано или късно стига до тук.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #2 -: Aug 01, 2017, 14:07 »
Някакъв линк към новината или нещо да се прочете?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #3 -: Aug 01, 2017, 14:14 »
Аз четох някъде преди не много време, че нещата вървят към разцепване, но, защото не ме вълнува биткоина и не задълбочих. До колкото разбрах, проблема е между собствениците на ферми и тези на чейните или там каквото му се вика.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #5 -: Aug 01, 2017, 14:42 »
Да се цепи, бал съм им коините.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #6 -: Aug 01, 2017, 14:57 »
кой кретен го въведе на български да е 'биткоин', или още по-зле 'биткойн', вместо битмонета? Не че 'монета' е българска дума, де... ама поне се е наложила.
Активен

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #7 -: Aug 01, 2017, 15:14 »
прилича ми на първото разцепване на UniBG след което едната част умря бързо, а другата част ако не се лъжа пак се разцепи, до момента до когато се ползва само от ботове и генериране на ненужен трафик.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #8 -: Aug 01, 2017, 15:34 »
кой кретен го въведе на български да е 'биткоин', или още по-зле 'биткойн', вместо битмонета? Не че 'монета' е българска дума, де... ама поне се е наложила.
Защото имена не се превежадт, а и има сексан доксан крипто валути - тях как ще ги наречеш.

Ето ти списък на топ 100 само:
https://coinmarketcap.com/all/views/all/#CAD

Няма лошо във форка, докато се излъска технологията - това е отворена система. Пробвай да форкнеш Уиндовс ТМ.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

stealth01

  • Гост
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #9 -: Aug 01, 2017, 17:48 »
   Пиша от години за това, че виртуалните валути са пирамидални структури,
неустойчиви са ,не е ясно под чий контрол са, и т.н. , и т.н.
Пирамидални не са.
Неустойчиви - да. Добра идея, над която трябва още да се работи за да се изгради доверие.
Едно от основните предимства на криптовалутите е, че са децентрализирани. Това е само в плюс. Иначе затворени и регулирани системи с ясен собственик също се изпаряват безпроблемно - скорошни примери: банките в Гърция, Кипър, КТБ; ако се върнем малко по-назад, може да разгледате какво е правил Бърнард Мейдоф преди кризата да удари. Ясен едноличен собственик не е гаранция.

Няма лошо във форка, докато се излъска технологията - това е отворена система.
Естествен отбор. Бавно е, случват се случки, но важно е да се следва идеята.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #10 -: Aug 01, 2017, 19:02 »
Доста хора изобщо не разбират как работи паричната система и поради тази причина вярват в някакви такива парични единици като биткоин!
Биткоин може да бъде някаква стока, но не и парична единица!

Ще се опитам съвсем повърхностно да обясня как работи паричната система!
Всички ние, когато работим нещо произвеждаме някакви блага. Един произвежда хляб, друг произвежда автомобили, трети някакъв вид интелектуален продукт, но единствения който има право да произвежда парични знаци, това е националната банка!
Зад всеки произведен продукт или услуга, националната банката създава нужното количество пари. От тук вече следва, че производството създава паричната маса, а търговията и услугите само я преразпределят.
Когато вие си построите една къща сами, вие влагате в нея материали, които купувате, а също и собствен труд! Когато в тази къща заживеете, тя няма стойност или стойността в нея е само на вложените ЗАКУПЕНИ материали! Но, когато вие тръгнете да я продавате, тя вече формира някаква стойност. Този който реши да я купи, той тегли кредит от банката и ипотекира въпросната къща. Банката отпуска кредит, който взема от централната банка и вашите приходи за един доста дълъг период на пред отиват за обслужването на този кредит, но зад тези създадени, напечатани пари има продукт със стойност, а стойността е пазарната цена постигната при сделката. Може да не се ипотекира къщата, а няколко човека да станат съ-длъжници и пак напечатаните от банката пари са остойностени и зад тях стои реален продукт с реална стойност!!!
Е да, ама така в един момент всичко се навързва! Де що има стойност се ипотекира, де що има свободни средства от заплати всеки на всеки става съдлъжник и растежа приключва! Трябва да се върнат част от кредитите, да се създадат нови продукти, съдлъжниците да се освободят и тогава пак може да се тегли нови кредити! Но, банковото лоби не иска това с отпускането на кредити да има край и създава едни виртуални гаранции и от там идват вече проблемите! Неща от рода на застраховане на кредити, дето в един момент лошите кредити стават много, застрахователя гърми, парите са напечатани и пуснати в обръщение, а насреща няма нищо!
Опитах се възможно най-кратко и елементарно да обясня нещата и не ми се хващайте за това колко ги разбирам или не ги разбирам.
Та, от тази гледна точка, биткойн е някакъв вид продукт със строго ограничено количество! По-лошото е, че това строго ограничено количество не е прекалено голямо за големите финансови акули и те могат да контролират наличността му и да създават спекулативен капитал от него.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #11 -: Aug 01, 2017, 21:00 »
Това може да е било в миналото, но вече не. Цената на една парична единица, валута, се определя от ред неща. Първото е, че тя има стойност, защото и даваме стойност. Тази стойност отдавна не е в зависимост от благата, които се произвеждат или услугите, които се предлагат. Парите могат да се увеличават просто като не произвеждаш нищо, само от финансови машинации с тях.

При криптовалутите нещата стоят по абсолютно същия начин. Докато някой вярва, че те имат стойност и ги използват за размяна на блага и услуги, те ще имат стойност.

В тази връзка САЩ нападнаха Ирак. Садам беше започнал да използва еврото за външнотърговските операции на страната. И послужи за назидание на останалите.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #12 -: Aug 01, 2017, 21:00 »
+1 @4096  - Между другото валута също мисля е чуждица ама парична единица много дълго бе-е-е, както й да е, навремето (ехеей още от балканската война и преди) българският лев е бил една от трите ковертируеми валути в Европа - редом с френския франк и .../забрaвих треатата - марката мисля, а според някой марка, паунд, лев/ (най-вече заради златното покритие, което вече нищо не значи, вж. по-долу)

Малей колко глупости се изписаха - по темата и извън нея... между другото българската дума е пара/пари (никакви там монети, коини и пр.) - казаме "колко пари имаш/даваш/искаш за..." та баш по нашенски би трябвало да е "колко битпара/и имаш/даваш/искаш", но не съм сигурен (да изчакаме кашика да се изкаже и с това да приключим, той.. макар и от северозапада говори най-чист български)

Много вожд, малко индианец - ще дам и още един пример за тезата "че на теория няма разлика м/у теория и практика, но на практика..."
Margin Call (2011)
The Big Short (2015)
как мислите в подобна ситуация - къде/като как го виждате ББ? Нека "наддавнаето"  започне сега
Аз го виждам "големия визионер" по-скоро чини ми се ще действа като практИка (много добре изигран от J. Irons - човекът филм), отколкото като човекът следвайки собствената си теория играл срещу пазара, собствената си държава и въпреки това спечелил (най-голямата печалба за всички времена на акционерите си) ..и най-важното - знае кога да се оттегли

Малка редакция (не знам и аз как съм изпуснал най-важата част)
Откакто махнаха обръзването на парите към стоки/продукти (в сл. злато) нещата доста се промениха - чети и се образовай
http://moslereconomics.com/wp-content/powerpoints/7DIF.pdf
само една малка извадка (колкото ББ да може да си я преведе онлайн и да вдене за какво иде реч)
"Governments,  using  their  own currency, can spend what they want, when they want, just like  the  football  stadium  can  put  points  on  the  board  at will. The consequences of overspending might be inflation or a falling currency, but never bounced checks. The  fact  is:  government  deficits  can  never  cause  a government to miss any size of payment. There is no solvency issue. There is no such thing as running out of money when spending is just changing numbers upwards in bank accounts at its own Federal Reserve Bank"


П.П. Аз май обърках темата (относно втората част) ама той ББ е във всички теми и е малко подвеждащо признавам - нищо дай и в тая тема малко да го образоваме ...такъв дето и да го фанеш... се (ще) му е малко  ;D

П.П.П. А бе кашика де се изгуби... взех да се притеснявам, да не се е натровил нещо от тва филе с гъби дето го готвеше, или там каковото беше, че и се приесняваше баш от т'ва да не се гътне, щото било с изтекъл срок... (или му изтичал, ама той наше момче - знам, ще провери) - ами и на него да му кажа ей така се прави като гадта 3 вейката (още се чудя как да му викам на тоя "гадта" или "вейката" - бахго и в псевдонима има) ама отбира от химии https://twitter.com/gat3way/status/891457037800001536

та понеже и за него някой спомена - не се е споминал, още мърда


Лек ден...  :-X все забравям - Лека нощ, колеги. O0
« Последна редакция: Aug 01, 2017, 22:06 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #13 -: Aug 01, 2017, 21:48 »
но единствения който има право да произвежда парични знаци, това е националната банка!
Казва кой?
И коя централна банка. Едно време Съветската банка казваше какво да се печата в БГ, сега ЕС (май си забравил, че си във валутен борд).
Изобщо не са ти наясно нещата като гледам.
Мога да си купя къщата и със замразена риба, стига да намеря съответен продавач. Язък, че се пишеш бизнесмен.
Парите са само транспорта/средството. Мога да си купя и пари (ценни книги) и от частни компании - наричат се акции и пр. Националната банка не може да ми каже колко да печатам. За златото и др. ценни метали няма нжда да говорим. Ти още живееш в соца, а сигурно си по-млад от мен.
Казват, че криптовалутите са волатилни - те и акциите на някой фирми са, но си има купувачи. Силата на този тип валути е в начина по който се ползват, а не да ги трупаш за спестявания.
Наистина по-добре да се обади го-фире и да ни насмете с лопатата.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: bitcoin се разцепи ...
« Отговор #14 -: Aug 01, 2017, 21:52 »
Това може да е било в миналото, но вече не. Цената на една парична единица, валута, се определя от ред неща. Първото е, че тя има стойност, защото и даваме стойност. Тази стойност отдавна не е в зависимост от благата, които се произвеждат или услугите, които се предлагат. Парите могат да се увеличават просто като не произвеждаш нищо, само от финансови машинации с тях.

При криптовалутите нещата стоят по абсолютно същия начин. Докато някой вярва, че те имат стойност и ги използват за размяна на блага и услуги, те ще имат стойност.

В тази връзка САЩ нападнаха Ирак. Садам беше започнал да използва еврото за външнотърговските операции на страната. И послужи за назидание на останалите.

Мдааа, това е в миналото и сега е съвсем друго и за това се трупат дългове, а икономиката се свива!

Според същите тези твои кумири, едно лайно изсрано на пъпа на София, но финансирано по някоя от купищата вече еврогейски програми било увеличение на БВП, а всъщност е само едно прахосване на парите на европейските данъкоплатци!
В нашия град Димитровград в момента правят ремонт на централния площад по еврогейска програма за 5 000 000 лева! Ще монтират няколко камери по 9000 лева бройката!!!!!!!! И ще го управляват с 2 сървъра по 20 000 лева бройката!!!!!!! Та, според финансистите, това било повишение на брутния продукт у нас!!!!!! Е, ами за мене е от всякъде погледнато прахосване на парите на европейските данъкоплатци, от които сме част и ние!
Та, прав си, че тези неща за икономиката дето съм ги обяснил аз са за преди, а сега не е така и скоро ще му се види края, защото пари от нищото не могат да се произвеждат!
Активен