Автор Тема: Фриленс платформа за съвместна работа :)  (Прочетена 3570 пъти)

backinblack

• Участник
  • Публикации: 3187
    • Профил
Колеги, от почти година имам такава идея и преди време май съм писал тук. Първоначално се бяха намерили съмишленици, но после се отказаха един по един. Но аз не съм се отказал, а само го бях отложил за по-добри времена :) .
Тези дни, докато си блъсках акъла с решаването на други проблеми намерих перфектното решение за целта, но имам нужда от малко помощ да го задвижим :) . Ако има доброволци ще стане много бързо :) .

Това https://helpcenter.onlyoffice.com/server/linux/community/index.aspx е ONLYOFFICE Community Server . Преди около година и половина доста време му бях отделил, но го заебах, но през това време, проекта доста е дръпвал. Латвиици го развиват и на МОНО правен, което е най-лошото в него. Веднъж като се стартира сървъра няколко човека като го поразцъкат и върви бързо, но падне ли по някаква причина и докато се "раздвижи" е доста тегаво. Явно бая кешира, а и бая високи хардуерни изисквания има. Но, интересното тук са фичърите :) ! Има прожект  менажер модул, СРМ система, форум, блог и чат между потребителите. Интересното е, че и потребителите могат да са в групи с с админ на групата и самостоятелни. Другото интересно за целта е, че се свързва с разните клоудове, гутъл докси, дропбокси и други и дефакто, потребителските файлове не стоят на на сървъра, но на всеки за му под ръка. Има си и мейл клиент по аймап се свързва с различни фирмени други пощи и фактически е само връзка с потребителите. Има и подобен модул и за Оунклоуд, но с по-ограничени функционалности.

А това https://helpcenter.onlyoffice.com/server/linux/document/index.aspx е Document Server. Към него се връзват не ограничен брой клиенти като комюнити сървъра и клоуд версията му и вече имаме безплатен аналог на Офис365 и другите онлайн офис пакети, но с доста повече възможности, които поради фирмена и бизнес политика не предлагат. А това си чисто корпоративно решение като такова се развива. За това и не щадят хардуерните ресурси.
Преди, когато бяхме наели с идеята за фриленс система, бях купил и два домейна за целта, които са ми в момента излишни и ще влязат в употреба. Имам и 3 ИП-та, но мога да взема и допълнително. По принцип, двете ги ползвах, а третото за тестове, а сега ще остана без свободно за тестова, ама, ако станат нещата ще си взема допълнителни. Документ сървъра така и така ще си върви за моите клиенти да им давам връзка и можем и това да пуснем и да задвижим нещата с фриленс системата.
Моя сървър в момента има ресурс в излишък, а потребителската база не очаквам да се юрне като не видяла и, ако се получи добра, техниката поне не е скъпа.
Ако има желаещи, това freelance-bg.eu е отредения домейн за целта. Комюнити сървъра съм го инсталирал, но се боря със ССЛ сертификатите. На документ сървъра съм се преборил с всичко за сега.

Общо взето идеята ми се върти около това, че системата трябва да бъде нещо като форум в който да се коментира и намира партньори, но и да има функционалности потребителите на форума да изграждат екипи за съвместна работа по по-големи проекти, а също така и всеки да може да участва в повече от един екип. Ще се изчиства в движение според наличните фичъри и интереси.
Активен

4096bits

• Участник
  • Публикации: 1908
    • Профил
Активен

"As they say in Mexico 'dosvidaniya'. That makes two vidaniyas."

ddantgwyn

• Участник
  • Публикации: 799
    • Профил
https://letsencrypt.org/ ?

Там не се ли работеше в конзола ::)
Активен

--
the lamer's team honourable member

Acho

• Участник
  • Публикации: 2964
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
Че какво и е на конзолата ? Пишеш си командите и се кефиш.
Активен

CPU - Intel Pentuim Dual-Core E5200, 2.5 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - SeaGate, 160 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350Watt.

backinblack

• Участник
    • Профил
По-важния въпрос е, има ли някой от вас желание да се опитаме да направим системата за съвместна работа. На мен сам ще ми е прекалено трудно. Във фейса, българската фриленс група е над 15000 потребители.
Активен

backinblack

• Участник
    • Профил
Ето още видео клипове за възможностите http://helpcenter.onlyoffice.com/video.aspx
Активен

backinblack

• Участник
    • Профил
Група, това:
Цитат
upstream fastcgi_backend_apisystem {
        server unix:/var/run/onlyoffice/onlyofficeApiSystem.socket;
        keepalive 32;
}

upstream fastcgi_backend {
   server unix:/var/run/onlyoffice/onlyoffice.socket;
   keepalive 32;
}

fastcgi_cache_path /var/cache/nginx/onlyoffice
   levels=1:2
   keys_zone=onlyoffice:16m
   max_size=256m
   inactive=1d;

map $http_host $this_host {
  "" $host;
  default $http_host;
}

map $http_x_forwarded_proto $the_scheme {
  default $http_x_forwarded_proto;
  "" $scheme;
}

map $http_x_forwarded_host $the_host {
  default $http_x_forwarded_host;
  "" $this_host;
}

server {
   listen 80;

add_header Access-Control-Allow-Origin *;

include /etc/nginx/includes/onlyoffice-communityserver-*.conf;

}   

е конфиг файла на nginx уеб сървъра и с този конфиг файл се отваря онлиофис сървъра от ИП-то и от всеки домейн насочен към това ИП. Нещо трябва да променя в настройките му така, че да се отваря само от домейна freelance-bg.eu , който е насочен към това ИП, но не и директно от ИП-то, но не намирам инструкции. За документ сървъра намерих подходящи инструкции и се справих, но от това, което разбрах от тях и мъчих по същия начин тук не ми се получава :( . А за ссл сертификат първо трябва с това да се справя, защото на ИП сертификат не се издава.
Активен

go_fire

• Участник
  • Публикации: 4268
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
Какво е СРМ  ???

п.п. CRM?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

• Участник
    • Профил
Този онлайн офис е много як :) ! В клоуда може да се работи с един екселски файл едновременно от много юзверги като е споделен. В момента в който се цъкне в другото квадратче и другия юзверг с, който е споделен и го е отворил веднага получава информацията, която е въведена :) . Локалния ексел и либре не позволяват с един файл да работят повече от 1 потребител :) .

Но, поради липсата на ссл сертификат не може да се свърже с клоуда, щото клоуда изисква връзката да е криптирана. Клоуд офиса не работи със старите формате на уорд и ексел, ама комюнити офиса ги конвертира към хмл.

Сега чакам Наката да ми вземе хляба като го внедри на повече фирми, щото тва е много важно за фирмите :) .
« Последна редакция: Авг 10, 2017, 02:44 от backinblack »
Активен

Naka

• Участник
  • Публикации: 2005
    • Профил
Цитат на: backinblack
Сега чакам Наката да ми вземе хляба като го внедри на повече фирми, щото тва е много важно за фирмите :) .

Ти внимавай какви въпроси задаваш тук, щото се разкриваш. Накрая ще стане 100% процента ясно какво правиш. А аз следя внимателно. >:D

----
Между другото тези въпроси съм си ги задавал много отдавна още в зората на компютрите. Мислих си как може >1 потребители да работят едновременно (да редактират) един файл?
И изводът до който стигнах е, че трябва да се заключват (lock) параграфите (в doc-а). Например ако някой редактира един параграф, той в момента става недостъпен за другите.

Но не това е проблема. Най големият проблем и най голямата трудност са пермишъните (и организацията) - Кой какво може да прави и докъде.
Например в Линукс също имаме премишини - имаме групи, достъп. И всеки път когато трябва да се направи нещо 'споделено' и да се даде достъп на някой юзер до друга папка и файловете на други юзери - почва едно чесане и мислене????

В cms веб системите (и във форумите) също има премишъни. Та това според мен е най голямата мъчнотия.
« Последна редакция: Авг 10, 2017, 10:50 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

• Участник
  • Публикации: 314
    • Профил
Re: Фриленс платформа за съвместна работа :)
« Отговор #10 -: Авг 10, 2017, 12:37 »
backinblack:
Цитат
"По-важния въпрос е, има ли някой от вас желание да се опитаме да направим системата за съвместна работа.На мен сам ще ми е прекалено трудно. Във фейса, българската фриленс група е над 15000 потребители."

Ами все някой от 15000 потребители ще се навие.
   Действай,брато...
Активен

pgmgm

• Гост
« Отговор #11 -: Авг 10, 2017, 13:35 »
По-важния въпрос е, има ли някой от вас желание да се опитаме да направим системата за съвместна работа. На мен сам ще ми е прекалено трудно. Във фейса, българската фриленс група е над 15000 потребители.

Ти не разбра ли, че в тоя въшлив форум всички са разтегачи на локуми?
уж големите специалисти, големи разбирачи, а до сега не съм видял някой да е свършил нещо сериозно?
На такива им се вика форумни плъхове. Те са силни и разбират само по форумите, а реална работа зад гърба си нямат грам. Всичко им е на теория. Или както се казва в онзи текст за Санчо и свободата:

"Санчо е малоумният Линукс потребител, чул от съседа, че имало няк’ва “куул” система, дето кърти мивки и рулирала. И тъй като Санчо е бунтар по природа, веднага решава, че така ще стане по “елеет” за околните и няма да бъде поредния “ламер”.

Санчо е твърде самоуверено ламерно копеле, което псува Уйндоус и твърди, че го може. И сега става линуксар, за да кърти мивки, да става хакер, да се гъзари или просто смята, че това е по-доброто. Както казваше бг програмистът едно време – от устата му излиза плюнка, разпалено защитава любимата си ОС, колко била добра и т.н, без изобщо да има някаква идея какво и е доброто, защо е… и т.н. Санчо е готов на война с околните, за да защити своята безпочвена позиция, без въобще да е прегледал фактите на опозицията си.

Доводите които използва са “Това съкс, онова съкс, само Линукс рокс!”. Той върви с високо вдигната глава и когато види Уйндоус се подхилва пренебрежително и изтрелва “ха-ха! Ламери ! Линукс рулира!”, въпреки че самият той не знае как да направи това с Линукс. Но той е дебилно убеден в своята правота и никакви аргументи не могат да му попречат."

Та, тука е пълно със санчовци. Реват че това няма, онова няма и като излезе някой, който иска да му се свърши нещо реално - ааааа, той форума не е за работа, той е за обмяна на идеи.
Ами аз и идеи не видях - само убеждения как това няма да стане, другото не се прави така, третото е рисковано.... ама реална работа - йок.

Та, според мен няма никакъв смисъл да се занимаваш с тоя пиклив форум.
Много санчовци, много нещо.
Активен

Acho

• Участник
  • Публикации: 2964
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
« Отговор #12 -: Авг 10, 2017, 13:51 »
Хахаххахааааааааа гостите се изказаха. Пиклив бил форума.
Активен

CPU - Intel Pentuim Dual-Core E5200, 2.5 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - SeaGate, 160 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350Watt.

pgmgm

• Гост
« Отговор #13 -: Авг 10, 2017, 13:58 »
Хахаххахааааааааа гостите се изказаха. Пиклив бил форума.

точно па ти ли се обаждаш?
Дето всичките ти мнения в тоя въшлив форум са от по 2 думи, които нямат нищо общо с темата?
Активен

backinblack

• Участник
    • Профил
« Отговор #14 -: Авг 10, 2017, 14:33 »
pgmgm, преди 2 години поради същата причина напуснах форума с изтриване на профила си тук, но се завърнах, за да разбера, че е било почти на празно :( .
Май фашиста е прав, че Линукс си е чиста загуба на време!

Казвам ПОЧТИ, защото без да очаквам се появи едно добро изключение в лицето на mystical , който за нула време ми свърши работата директно на сървъра с която се борих няколко пъти по няколко дни.

Винаги съм бил на мнение, че интелектуалния труд струва пари и трябва да се плаща и винаги съм предпочитал за някои неща да не си мъча акъла, а да си платя. В момента съм изгубил куп излишно време поради липса на друг избор.
Активен