Автор Тема: Google Stadia  (Прочетена 3699 пъти)

n00b

• Участник
  • Публикации: 1235
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Google Stadia
« -: Мар 20, 2019, 19:37 »
Не знам дали видяхте новата облачна конзола на Google?

Накратко Linux, Vulcan, AMD Custom GPU, Intel Custom i7, 16Gb Ram

http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Google-Stadia-Vulkan-Linux

Кой каза, че няма игри за Linux? До края на годината ще почнат да излизат на талази...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

stealth01

• Участник
  • Публикации: 654
  • Distribution: Debian testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Google Stadia
« Отговор #1 -: Мар 20, 2019, 21:26 »
Интересното е какъв трафик ще яде туй чудо. Нетфликс стриймват с 4-5 mbps за 1080p с 24 кадъра, Амазон са по-добре с качеството, но и ползват почти 10 mbps. Гугълци имат желание да подават видеото с 60 кадъра. 4K. Изглежда много добре написано, но на практика... Хайде, тук сме добре с И-нета, ама по на запад от нас има доста нецивилизовани места.
Да не говорим за безумната практика всичко ще ви продадем като услуга... Анатема бе!
Активен

4096bits

• Участник
  • Публикации: 3103
    • Профил
« Отговор #2 -: Мар 20, 2019, 23:26 »
Направо цели държави. В някои по-напреднали от нас държави, за да имаш добър интернет трябва да имаш оптика до някъде наблизо. Нямаш друг вариант. Контактувам често  с приятели в две от тези и е скръб там. А и цените са ужасни.

Щом Гугъл се включи, може и да стане нещо накрая. Може и това да е ритника, който да е причина хората да си имат линукс у дома. Игрите са добър стимул.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

bot

• Участник
  • Публикации: 202
    • Профил
« Отговор #3 -: Мар 21, 2019, 02:36 »
Линукс не бива да се популяризира, в момента в който стане желана ОС ще го налазят корпорациите и чарът му ще изчезне. И това за интернета е вярно.  Между другото гледах Алита, много добър филм, само краят не ми хареса как го оставиха отворен за продължение.
Активен

makeme

• Участник
  • Публикации: 625
  • Distribution: Many
  • Window Manager: Mate
    • Профил
« Отговор #4 -: Мар 21, 2019, 11:22 »
Линукс не бива да се популяризира, в момента в който стане желана ОС ще го налазят корпорациите и чарът му ще изчезне. И това за интернета е вярно.  Между другото гледах Алита, много добър филм, само краят не ми хареса как го оставиха отворен за продължение.

Аз съм ЗА да се популяризира, понеже фундамента му на форкване го предпазва от загуба на чар :)

Относно Алита ++++++ :) Краят е такъв, защото е по първите комикси и реално е същият от анимето:
https://www.imdb.com/title/tt0107061/?ref_=nv_sr_1
Ако си гледал анимето - гледал си и филма.

Относно стрийминга на гугъл - не знам каква ще е тая компресия, но няма ли някакъв пийринг трафик към сървърите, това чудо не ми се вижда как ще върви. Тубата и другите използват врътки като например 1080i, което реално реже половината кадри, но с тия заявки на гугъл - не знам...

За игрите - Стийм се справя доста добре до сега. Не знам дали сте пробвали proton, но наистина работи. Кофтито е само, че трябва да имаш доста добра машина, понеже овърхеда е голям.
« Последна редакция: Мар 21, 2019, 11:29 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate 14.04; 15.10; 16.04, CentOS 6.x, 7.x, Kali 2.0 ...

n00b

• Участник
    • Профил
« Отговор #5 -: Мар 21, 2019, 12:57 »
Щом Гугъл се включи, може и да стане нещо накрая. Може и това да е ритника, който да е причина хората да си имат линукс у дома. Игрите са добър стимул.

Ти изглежда не си се докосвал до Android или ChromeOS?
Активен

n00b

• Участник
    • Профил
« Отговор #6 -: Мар 21, 2019, 12:59 »
Линукс не бива да се популяризира, в момента в който стане желана ОС ще го налазят корпорациите и чарът му ще изчезне.

Линукс отдавна е популярен точно поради тази причина. Но за сървър.
Активен

4096bits

• Участник
    • Профил
« Отговор #7 -: Мар 21, 2019, 14:46 »
До Chrome OS не съм. Ако намекваш, че Андроид е линукс отдолу - ами аз не го броя. Говоря за истинска линукс система, която директно да ползваш.
Активен

makeme

• Участник
    • Профил
« Отговор #8 -: Мар 22, 2019, 17:53 »
Ето едно много хубаво обяснение:
https://www.youtube.com/watch?v=4SRJO5n5xoQ
Явно не им трябва чак толкова трафик, но и тук се казва че няма да ОК за всички държави.
Активен

Odido

• Участник
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
« Отговор #9 -: Мар 24, 2019, 01:19 »
Много вероятно е да се вързваш с нещо  подобно на ssh или teamviewer  към тяхна машина.Лага не би трябвало да е толкова голям.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

Yasen6275

• Участник
  • Публикации: 526
    • Профил
« Отговор #10 -: Мар 26, 2019, 07:58 »
Но няма как да е по-малък или равен на този на локална машина. И опираме до въпроса къде този лаг е приемлив за геймърите. Дълбоко се съмнявам играещите пуцалки да се съгласят на подобно нещо. Дори е да не го усещат. Доколкото съм гледал статистики дори не особено вманиачен геймър няма проблем да прави 250-300 действия в минута или едно на всеки 200-240 милисекунди. Лаг около и над 20-24 ms ще обезсмисли занятието. И това не е само интернет трафика, а и процесорното/GPU времето.

Разбира се възниква и въпроса с цената. Ако месечния абонамент е от порядъка на 10 (долара или евро), Това значи 120 на година, корто за casual геймър е нормална цена на нов компютър. Ъпгрейда обикновено е малко над 50% от тази цена.
Изобщо някак си намирисва на обучение на изкуствен интелект тази работа.

Никога не смятай рано сутрин преди да си се събудил ;) 120 на година е достатъчно малко за да се навият някои хора.
« Последна редакция: Мар 26, 2019, 14:51 от Yasen6275 »
Активен

rado84

• Участник
  • Публикации: 70
  • Distribution: 5.0.13-arch1-1-ARCH
  • Window Manager: Cinnamon 4.0
  • Компютърен маниак
    • Профил
« Отговор #11 -: Мар 26, 2019, 09:39 »
Интересното е какъв трафик ще яде туй чудо. Нетфликс стриймват с 4-5 mbps за 1080p с 24 кадъра, Амазон са по-добре с качеството, но и ползват почти 10 mbps. Гугълци имат желание да подават видеото с 60 кадъра. 4K. Изглежда много добре написано, но на практика... Хайде, тук сме добре с И-нета, ама по на запад от нас има доста нецивилизовани места.
Да не говорим за безумната практика всичко ще ви продадем като услуга... Анатема бе!
Това е едно на ръка. На мен ми е по-интересно как ще ги подкарат в браузъра. Повечето игри са много зависими от Директ Хикс, а аз съм играл игри в браузъра и нек'ъв ужас и безумие, дори и под "линдолс", както е модерно да му викат напоследък - лагва по интернетски, кадрите са като морските вълни по време на буря, звукът е на принципа "иде ми, дойде ми"...
И като ги знам от Гугъл какви са гадове, 100% ще ограничат услугат да върви само на мухлясалия им браузър.
« Последна редакция: Мар 26, 2019, 09:42 от rado84 »
Активен

AsRock B85M Pro4, Core i3-4170, Palit GTX 1050 Ti 4GB, Corsair CX750 PSU, Corsair 32GB DDR3-1600, Corsair Force LE 120GB, WD Caviar Blue + Green = 1.5TB, Firefox 66.0.1+ x64

remotexx

• Участник
  • Публикации: 771
    • Профил
« Отговор #12 -: Мар 26, 2019, 14:15 »
Web assembly
12 x 10 = 120 != 1200
Активен

makeme

• Участник
    • Профил
« Отговор #13 -: Мар 26, 2019, 16:09 »
Web assembly
12 x 10 = 120 != 1200
Моята лична сметка за геймингпс (всяко, което притежавам/съм претежавал):
2000лв/60месеца=~33лв на месец

Сиреч "12" е лош пример.
Отделно, ако трябва да сме точни с твоя пример: x=1200-(парите похарчени все пак за някакво устройство)

Относно латенцията: Като знам настроението на геймърите към безжичните мишки (моето е същото), представям си какво ще е и там :)
*За справка - за това повечето производители на скъпи мишоци включват и опция за кабел при безжичните си серии.
Активен

4096bits

• Участник
    • Профил
« Отговор #14 -: Мар 26, 2019, 20:30 »
За сериозно геймене горе-долу толкова е за РС - два бона. За лаптоп - х2. Минимум.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
google
Настройка на програми
Ekspert 1 1964 Последна публикация Юли 21, 2005, 11:34
от
да се вижда сайта в google.com
Настройка на програми
__eve__ 2 3259 Последна публикация Фев 26, 2006, 21:43
от __eve__
Google - как да търсим оптимално
Живота, вселената и някакви други глупости