Автор Тема: Springdale linux 7.5  (Прочетена 850 пъти)

lordvox

• Участник
  • Публикации: 53
    • Профил
Springdale linux 7.5
« -: Май 20, 2019, 18:47 »
Безплатен YUM базиран Линукс на Технически Университет от САЩ. Ъпдейтва се до версия 7.6. Три последователни дни и нощи до 03.00 часа си играя да мчу слагам хранилища. Полза никаква. След това действие всеки дребен текст , е като размазан и не мога да го видя да го прочета. Не успях да разпознае скенер HP Laser Jet G4010 96-bit 6-color A4. Теглих файлове с драивери и не го разпозна. Някой да има идея, опит или мнение как да ми разпознае скенера. Благодаря предварително.
Активен

cybercop

• Участник
  • Публикации: 5558
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Springdale linux 7.5
« Отговор #1 -: Май 21, 2019, 13:07 »
В смисъл, че учиш в Масачузетс и са те накарали да го ползваш ли ? YUM базиран, нищо не означава.
За принтерите на HP си има hplip и графичния интерфейс към него - hplip-gui. Поддръжката е много добра.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ddantgwyn

• Global Moderator
  • Участник
  • Публикации: 1079
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 21, 2019, 23:09 »
БНе успях да разпознае скенер HP Laser Jet G4010 96-bit 6-color A4. Теглих файлове с драивери и не го разпозна. Някой да има идея, опит или мнение как да ми разпознае скенера. Благодаря предварително.

ScanJet G4010    USB    0x03f0/0x4505    Good    resolution from 100 to 2400 supported, UTA not supported yet    genesys
(1.0-63)    sane-genesys

http://sane-project.org/sane-mfgs.html

между другото, за скенер или за принтер питаш? защото тези 96 бита, които споменаваш, ме карат да си мисля за скенер.
Активен

--
the lamer's team honourable member

lordvox

• Участник
  • Публикации: 53
    • Профил
« Отговор #3 -: Юни 09, 2019, 22:10 »
Питам за Скенер - Плосък.
Активен

ddantgwyn

• Global Moderator
  • Участник
  • Публикации: 1079
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 10, 2019, 08:04 »
Питам за Скенер - Плосък.

отиваш тогава на страницата, която съм ти посочил и гледаш дали този модел скенери има поддръжка под linux.
Активен

--
the lamer's team honourable member