Автор Тема: Кой прасна НАП-а ?  (Прочетена 8129 пъти)

ray

• Участник
  • Публикации: 1070
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #225 -: Авг 10, 2019, 17:09 »
Предполагам че почти всички тук са наясно с факта че ако и след като Ви взема компа и не мога да разкодиран нещата там мога спокойно да сменя харда с друг където съм кодирал това-онова, и да сложа чатове, матове и каквото друго си поискам.
Дори ако има кодиран БИОС (с парола) мога или да сменя чипа, или ако не става да сменя дъното с друго идентично.
Въобще мога да заснема цял филм какви неща има там.
Нещо като кацането на Луната, но в стил кибер-тероризъм.
Никой истински компютърджия не говори и пише така.
Още след сагата с пръскачките и изпуснатите лични данни, после датата на чата/видеото и сега това с адресите, всичко води до един единствен извод и той е ясен  ;D

PS: дори ако приемем че са разбили криптираното, обаче се окаже че там няма нищо за НАП, тогава кво праим, казваме че сме сбъркали ли  >:D
« Последна редакция: Авг 10, 2019, 18:13 от ray »
Активен

malin1

• Участник
  • Публикации: 114
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: LXDE
    • Профил
« Отговор #226 -: Авг 10, 2019, 18:00 »
Та, кви адвокати имаме? То и те, и прокурорите, и съдиите са учили едно и също... Ясно е кво се подава "да се вижда", едва ли ще стане ясно "кой кум, кой сват"... "Накрая" е "интересното".
Активен

nslave

• Участник
  • Публикации: 93
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
« Отговор #227 -: Авг 10, 2019, 22:54 »
Би ли могъл да ми покажеш, кое от тези доказателства е истинско? Защото, според мен всичките са фалшиви. Няма грам достоверност в глупостите показани от гешев-турата.

Идея си нямам кое е истинско и кое фалшиво. Факт е, че първоначално не ми се струваше много правдоподобна версията, че въпрсният е виновен. Но колкото повече време и глупости излизат наяве, все по-убеден ставам, че е замесен по някакъв начин. Съвсем отделен е въпроса така наречените доказателства, колко могат да бъдат използвани за обвинение и присъда. Нямам понятие от тези неща.

Със сигурност не смятам, че е политически заговор за сваляне на правителства.. просто изглежда на детска игра излязла извън контрол и липса на реална преценка за това, което правят въпросните обвиняеми. Което не ги оправдава в действията им обаче.

Честно казано, не се съмнявам и в това, че са си набирали клиенти с предварителна недоговрена атака. Просто твърде много ми звучи като средностатистическият български предприемачески дух. Нищо, че си е най-обикновено изнудване. В тази сфера или си от едната страна или от другата. Такива игри посредата няма.

На мен ми е интересно медиите няма ли да ги позапретнат малко за това показване на линка към данните в ефир.
Активен

ray

• Участник
  • Публикации: 1070
    • Профил
« Отговор #228 -: Авг 11, 2019, 00:07 »
Тия дни в някоя медия (сега не ми се рови да търся къде беше) един бивш Бопаджия казва че тези данни отдавна са изнесени. Дори не "изнесени" на флашка или диск а просто се отваря "една вратичка" и платилия влиза и си взема каквото е договорено и платено  :o

Но е необходимо "теча" да се легитимира някак си и ето вече се знае че данните са изтекли и трябва да се намери виновен, да го отнесе.
В никакъв случай не ги защитавам, напълно възможно е някога и някъде да са "пресекли границата".

В интервюто споменава и случая с Търговския регистър, където така и не стана публично ясно дали данните са си там и дали няма вмешателство/промени, не мога да твърдя че има, но мога да се съмнявам  :P

Едва ли вече е възможно да се провери дали нещо не е затрито или коригирано, дори да има инфо на хартия не виждам как ще стане подобна проверка при тези обеми данни.
Активен

4096bits

• Участник
  • Публикации: 3145
    • Профил
« Отговор #229 -: Авг 11, 2019, 09:55 »
Не е толкова важно, как е станало. Притеснителни са действията на прокуратурата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

• Участник
  • Публикации: 782
    • Профил
« Отговор #230 -: Авг 21, 2019, 06:23 »
Не е толкова важно, как е станало. Притеснителни са действията на прокуратурата.

Ич и не са притеснителни биля. Баш са си в общоприетите рамки по тия географски ширини...

Алгоритъм на престъплението
Активен

jet

• Участник
  • Публикации: 1805
  • Distribution: debian sid
  • Window Manager: kde
    • Профил
« Отговор #231 -: Авг 22, 2019, 03:42 »
"Марияна Николова: Естествено, че разбирам от киберсигурност"
Сега ще видят киберпрестъпниците кон боб яде ли:

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Mariyana-Nikolova-Estestveno-che-razbiram-ot-kibersigurnost-892053
Активен

Linux: From WTF to OMG

vektorman

• Участник
  • Публикации: 157
    • Профил
« Отговор #232 -: Авг 22, 2019, 08:01 »
"Марияна Николова: Естествено, че разбирам от киберсигурност"

Я! ... калинка разбираща от компютри. Някой ден като нищо ще се окаже че ги бърка с компоти.
Активен

stealth01

• Участник
  • Публикации: 665
  • Distribution: Debian testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
« Отговор #233 -: Авг 22, 2019, 09:09 »
IT Crowd Jen Interview:
https://www.youtube.com/watch?v=NuPolrd9yuo

Иначе, да, калинки произвеждаме всякакви: