Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 194704 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #855 -: Aug 10, 2020, 18:04 »
Фалш нямам повече от 10 години. Рекламите на Гългъл не стигат до мен, защото са отрязани в hosts. Търся с ixquick. Хромиума ми е отгъллгългнат (Ungoogled Chromium). Android нямам. DNS-a ми е на Мобилтел (при мобилна връзка, не мога да си го избирам). Поща не ползвам от много години, а тази на Гългъл повече от 10. Но някак си ме намира.
Рекламите на Гългъл не стигат до мен, защото са отрязани в hosts. -- друг път, тези хостове се менят, не можеш да отрежеш всички, щото постоянно се пръкват нови. На всичко отгоре сайтовете в наше време използват Джаскрипт до посиняване - откъде си мислиш, че се свалят тези скриптове преди браузерчето ти да ги изпълни чинно. Сума джавски библиотеки са предоставени "безплатно" от гугъл.
Търся с ixquick -- ама не знаеш какви технологии има отдолу и кое откъде минава и кой клауд използват.
DNS-a ми е на Мобилтел (при мобилна връзка, не мога да си го избирам).-- ама не знаеш те какво използват отдолу и кои други ДНС-и използват. Те отдавна са ти продали личните данни на най-различни купувачи (а тези данни се и препродават). Онзи ден се оказа, че калифорнийското DMV (това е еквивалента на нашето КАТ) изкарало $50 млн. за миналата година, като продало личните данни на гражданята.
Android нямам. -- ама децата имат и излизат от същото ИП на дома ти (освен ако не са на иФон и са платили за данни, не само за телефония).
Кой знае и нашенските държавни сървъри какви данни изтичат, ако тръгнеш да ровиш по директориите им (както правят Гугъл ботовете). Не знаеш и какви мейли с екселски таблици хвърчат между държваните служители (с твоите данни ).
Ако ти нямаш гугъл мейл, шанса е партньорът ти отсреща да има. А и много фирми си хостват пощата на Гугъл (макар и с фирмения домейн), че е много евтино и удобно.

абе държат те за топките здраво.
« Последна редакция: Aug 10, 2020, 18:26 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #856 -: Aug 10, 2020, 19:17 »
+ [_]3
Активен

А печат ?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #857 -: Aug 11, 2020, 09:20 »
На всичко отгоре сайтовете в наше време използват Джаскрипт до посиняване - откъде си мислиш, че се свалят тези скриптове преди браузерчето ти да ги изпълни чинно. Сума джавски библиотеки са предоставени "безплатно" от гугъл.

Това е една от многото причини js също да ми е изключен.

В защита на Ixquick да кажа, че те обещават безопасно търсене, а основния им бизнес е платена услуга за сигурна поща. Но си прав, че не се знае, какво има по средата. За това ще помогне Куика, като стане масов.
 

абе държат те за топките здраво.

Точно това е хубавата новина. Държат ме за топките, но ме държат машини, а не хора. Тия машини се движат от алгоритми. Алгоритъма (в този случай) им казва, че след като пиша за престъпност, това е тема, която ме интересува и ми предлага „подходящи“ материали. А в действителност това е нещо, което не ме интересува. Да си се избиват, да правят, каквото желаят. Това не е моя свят. В него те не съществуват.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #858 -: Aug 11, 2020, 09:26 »
Усетих се, че се получава „повторение“. Единия „пъргав“, другия „пъргав“. Под масов quick, нямах предвид Ixquick, а QUIC, това:

https://en.wikipedia.org/wiki/QUIC
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #859 -: Aug 11, 2020, 17:37 »
Това някак съм го изтървал. Пари вече могат да се печатат със скоростта на светлината. Честита дългова катастрофа на всички ни!

https://www.forbes.com/sites/bobhaber/2020/03/16/the-fed-fires-the-big-one/
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5283
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #860 -: Aug 11, 2020, 18:23 »
Ама управленците 100% не са го изтървали.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #861 -: Aug 11, 2020, 18:50 »
Попаднах на репортаж от честването на 129 годишнината на бившите комунета. Вафла Корни говори някакви изтрещели бълбукания. Личеше си ясно, че не знае, защо е там. Някакви други и те някакви идиотизми разправяха. Интересно беше, че там беше и проф. Баева, която почти не успя много да се изложи. Ама тя е от стара коза яре и знае, какво и как да го каже към правилната публика.

Нямаше изобщо да се обаждам, ако не станах свидетел на такова безочие, че онемях. Излязоха две момиченца, абсолютно невинни девойки, които някой им е набил абсолютно тъпа пропаганда в главите. Те бяха толкова невинни, че даже без малко да се разплачат от умиление. Това да промиваш мозъка на дете, пак мога да приема. Всеки е син (или дъщеря) на някого. Този някой има правото да го възпитава, както намери за добре.

Но това, което истински ме разтърси от дъно, беше, че някой негодник беше накарал тези момичета да участват в престъпление срещу паметта на Емил Димитров. А именно, тези деца изпълниха „Моя страна“. Е няма такова нахалство. Муха да си и теб ще те досрамее.

Момичетата наистина са прекалено малки, за да знаят, в какъв позор са ги въвлекли, но този, който ги качи на сцената, той е за бой с камшик.

Крушката, както обикновено си има опашка. Тази политически незряла, здравословна вафла с мюсли направи нещо, когато ѝ връчиха председателството. Тя измисли „консервативно ляво“ вдъхновявайки се от полуфашист като Орбан. Това е толкова състоятелно, колкото десен синдикат (КТ „Подкрепа“) или десни зелени (един от коалиционните партньори на лицето Иванов). Лявото е винаги прогресивно и никога консервативно. Ама иди го обясни на лелка, която дори не знае, какво учи сина ѝ.

Та е ясно, защо беше изпята патриотична песен. Но няма никакво извинение, че песента беше точно тази. А после раз-Бойко бил лош. Пред БСП ще го предпочета винаги. Никаквивци.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #862 -: Aug 11, 2020, 21:26 »
Ако разбереш фамилиите на тези дечица, ще си отговориш на много въпроси.
Като Жаблянов младши дето си искаше народния съд.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #863 -: Aug 12, 2020, 09:38 »
Попаднах на репортаж от честването на 129 годишнината на бившите комунета. Вафла Корни говори някакви изтрещели бълбукания. Личеше си ясно, че не знае, защо е там. Някакви други и те някакви идиотизми разправяха. Интересно беше, че там беше и проф. Баева, която почти не успя много да се изложи. Ама тя е от стара коза яре и знае, какво и как да го каже към правилната публика.

Нямаше изобщо да се обаждам, ако не станах свидетел на такова безочие, че онемях. Излязоха две момиченца, абсолютно невинни девойки, които някой им е набил абсолютно тъпа пропаганда в главите. Те бяха толкова невинни, че даже без малко да се разплачат от умиление. Това да промиваш мозъка на дете, пак мога да приема. Всеки е син (или дъщеря) на някого. Този някой има правото да го възпитава, както намери за добре.

Но това, което истински ме разтърси от дъно, беше, че някой негодник беше накарал тези момичета да участват в престъпление срещу паметта на Емил Димитров. А именно, тези деца изпълниха „Моя страна“. Е няма такова нахалство. Муха да си и теб ще те досрамее.

Момичетата наистина са прекалено малки, за да знаят, в какъв позор са ги въвлекли, но този, който ги качи на сцената, той е за бой с камшик.

Крушката, както обикновено си има опашка. Тази политически незряла, здравословна вафла с мюсли направи нещо, когато ѝ връчиха председателството. Тя измисли „консервативно ляво“ вдъхновявайки се от полуфашист като Орбан. Това е толкова състоятелно, колкото десен синдикат (КТ „Подкрепа“) или десни зелени (един от коалиционните партньори на лицето Иванов). Лявото е винаги прогресивно и никога консервативно. Ама иди го обясни на лелка, която дори не знае, какво учи сина ѝ.

Та е ясно, защо беше изпята патриотична песен. Но няма никакво извинение, че песента беше точно тази. А после раз-Бойко бил лош. Пред БСП ще го предпочета винаги. Никаквивци.

   По отношение на песента „Моя страна“:
Синът на Емил Димитров (член на БСП) държи правата върху тази
песен,така че аз не виждам проблем тук.
Aко иска,може да разреши и на "Металика" да я изпълнят ...

   Принципно не съм фен на "Вафла Корни",но тя е абсолютно
права да отрича "Истанбулската конвенция".
   Разбира се,че правата на жените трябва да се защитават,но
въпросната "конвенция" налага и едни гнусотии,например:
Ако някой рязан гаджал (пардон,правоверен мюсюлманин)
се обяви за хомосексуален,той автоматично получава
убежище в ЕС ! Без да го проверяват за каквото и да било !?!
Дори и да е терорист от "ислямска държава" !
Ясно е с какви ще се напълни ЕС ...

« Последна редакция: Aug 12, 2020, 09:45 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #864 -: Aug 12, 2020, 10:19 »
   Koнкретно:

https://rm.coe.int/CoERMPublicCommonSearchServices/DisplayDCTMContent?documentId=090000168046246f

Глава VII — Миграция и убежище



Пример: ислямски терорист обявява,че е преследван заради своята
сексуална ориентация,и получава убежище в ЕС .
После какви ще ги върши,сещайте се ...
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #865 -: Aug 12, 2020, 10:44 »
А, той тоя няма да им свърши работа. Първо че не е правоверен - щом правата вяра ги забранява тия неща. Второ, дори и да предположим че е правоверен, но с обратна резба, пак няма закъде да бърза, ми така де през оная работа му е за стоте девици дето го чакали там горе.... тъй и тъй ще дадат фира и ще си отидат девствени. Няма закъде да бърза човечецът просто.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #866 -: Aug 12, 2020, 10:46 »
Цариградската конвенция няма да я обсъждам. Тая тема сме я разисквали. А и вече реално сме я приложили в повечето части със законите за закрила на детето, социалните дейности (които някои наричат фашизъм), разните стратегии (което всъщност не е законен акт, а просто приказки) и така нататък. ХЕИ вече разпространява из училищата и градини брошурки, в които се обяснява, че не е нищо странно да си педераст. Все още не сме узаконили браковете, но другото си се прилага.

Моето разстройване беше конкретно за тази песен. Сина му може да си е всякакъв по убеждения. Има право на това. Всеки има това право. Но Емил е репресиран точно от тази партия за точно тази песен. Твърде брутално е, точно те да се кичат с нея.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #867 -: Aug 12, 2020, 11:04 »
А, той тоя няма да им свърши работа. Първо че не е правоверен - щом правата вяра ги забранява тия неща. Второ, дори и да предположим че е правоверен, но с обратна резба, пак няма закъде да бърза, ми така де през оная работа му е за стоте девици дето го чакали там горе.... тъй и тъй ще дадат фира и ще си отидат девствени. Няма закъде да бърза човечецът просто.

   Абе човек,написах: да се представи за хомосексуален.
Ясно е,че е почти изключено да е такъв всъщност.
Целта е да го пуснат в ЕС ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #868 -: Aug 12, 2020, 11:07 »
Сигурно е злостен слух, ама се говори, че турците (и гърците) са двуфазни. Падат си по мъжко и женско. Тъй, че (ако изобщо е истина), няма да излъже много, ако каже, че си пада по мъжко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #869 -: Aug 12, 2020, 11:10 »
...
Моето разстройване беше конкретно за тази песен. Сина му може да си е всякакъв по убеждения. Има право на това. Всеки има това право. Но Емил е репресиран точно от тази партия за точно тази песен. Твърде брутално е, точно те да се кичат с нея.

   Няма как Емил Димитров да е бил репресиран.
По соц време беше един от най-богатите в шоубизнеса в България.
Имаше прогимназия с басейн с олимпийски размери.
Ти на това репресия ли му викаш ?
Активен