Автор Тема: Някой с някакъв опит с LineageOS?  (Прочетена 4117 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Някой с някакъв опит с LineageOS?
« Отговор #15 -: Oct 03, 2019, 18:46 »
Около месец преди да го пуснат на пазара му дадоха параметрите. Ами бая слабичко. Нищо забелижимо. И най-евтините китайци са по-добре. Звучи като от преди 10 години.

А и по принцип на софтуера на тая компания не съм му почитател. Там е всичко, от sd, през wayland до gnome. Същото е и на телефона.

А това означава също, че ще стане като с телефона на Мозила или някой от другите. Ще имаш някакви вградени приложения и нищо външно. Никой няма да седне да пише за този телефон.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Някой с някакъв опит с LineageOS?
« Отговор #16 -: Oct 03, 2019, 20:04 »
Да, параметрите не са кой знае какво. Обаче може да изчакаме малко и да видим, какво ще стане. Надявам се, да дадат поне тон за песен, пък може някой да се включи. Кледах разни клипове в тубата. Има си терминал :D
Това най-много ме зарадва.
Малко е скъпичък за тези параметри. За да е по-евтин, предполагам, че ще масово производство. По-малка добавена стойност може да си позволят големите компании.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Някой с някакъв опит с LineageOS?
« Отговор #17 -: Oct 04, 2019, 16:38 »
Ето един, който ще излезе края на годината:

https://www.pine64.org/pinephone/

Ще пристигне с де що мобилна ОС е оцеляла на sd.

Pine са едни китайци, който са в пазарната ниша на нашите Олимекс. И за срамота, по принцип действат доста по-бързо. Иначе, каквото правят едните, го правят и другите. С разликата, че китайците са леко по-евтини. Само, че Цецо хиляди пъти е заявявал, че няма да прави телефон, защото нямало предизвикателство?!

Специално този не е изненада, че ще е с А64, тоя тип производители си работят на Олуинър. И както казва Цецо, няма няма нещо интересно. Аз от преди да има умнофони, си търся клавиатура.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Някой с някакъв опит с LineageOS?
« Отговор #18 -: Oct 05, 2019, 03:55 »
Ето един, който ще излезе края на годината:

https://www.pine64.org/pinephone/

Ще пристигне с де що мобилна ОС е оцеляла на sd.

Pine са едни китайци, който са в пазарната ниша на нашите Олимекс. И за срамота, по принцип действат доста по-бързо. Иначе, каквото правят едните, го правят и другите. С разликата, че китайците са леко по-евтини. Само, че Цецо хиляди пъти е заявявал, че няма да прави телефон, защото нямало предизвикателство?!

Специално този не е изненада, че ще е с А64, тоя тип производители си работят на Олуинър. И както казва Цецо, няма няма нещо интересно. Аз от преди да има умнофони, си търся клавиатура.
Дори има жак за слушалки :)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.