Автор Тема: Лазерно мултифункционално у-во под линукс  (Прочетена 3802 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
HP лазерен принтер + отделно ЕPSON скенер.

ЕPSON-ите имат драйвери за линукс (не бяха свободни) и мисля че повечето ЕPSON-и са истински оптични скенери.
Търси оптичен скенер, такъв дето е вътре с огледала - те са по-дебели и сканират много хубаво. Другите варианти са много тънките скенери - те са много евтини, нямат оптика и сканират лошо.

например ако сканираш документ който е прегъван, намачкан и не е притиснат хубаво към стъклото - истинските оптични скенери се справят - при тях дребните разлики в разтоянието стъкло документ не са толкова фатални.
а другите тънките са просто мъкаааа.


незнам какви скенери слагат в мултифункционалните у-ва.





 
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
HP лазерен принтер + отделно ЕPSON скенер.

ЕPSON-ите имат драйвери за линукс (не бяха свободни) и мисля че повечето ЕPSON-и са истински оптични скенери.
Търси оптичен скенер, такъв дето е вътре с огледала - те са по-дебели и сканират много хубаво. Другите варианти са много тънките скенери - те са много евтини, нямат оптика и сканират лошо.

например ако сканираш документ който е прегъван, намачкан и не е притиснат хубаво към стъклото - истинските оптични скенери се справят - при тях дребните разлики в разтоянието стъкло документ не са толкова фатални.
а другите тънките са просто мъкаааа.

незнам какви скенери слагат в мултифункционалните у-ва.

+1 за отделен скенер и принтер. Аз използвам същата комбинация.

Онзи ден инсталирах без грам намеса HP Laserjet 2300n -- сам си потърси, намери и инсталира драйверите.

За скенера -- Epson Perfection V200 Photo се наложи да си изтегля драйверите от сайта на фирмата, която ги е написала, като и там имаше избор между различни пакети.

За дистрибуцията -- Fedora 17 и GNOME3 ;)
Активен

the lamer's team honourable member

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Xsane-то е идеална програма за сканиране. Дава изключително хубаво качество на цветовете.
А ако пък трябва да работи като копирна машина, си има бутонче да праща директно към принтера. За копиране на документи дава идеално качество - много по-хубаво от всеки отделен 'ксерокс', само с 2 цъквания.

Скоростта на копиране е малко по-бавна от 'ксерокс', но пък е напълно достатъчно за офис за копиране на 2-3 до 10 страници. Отнема 5-10 минути.
« Последна редакция: Sep 26, 2012, 15:11 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Xsane-то е идеална програма за сканиране. Дава изключително хубаво качество на цветовете.
А ако пък трябва да работи като копирна машина, си има бутонче да праща директно към принтера. За копиране на документи дава идеално качество - много по-хубаво от всеки отделен 'ксерокс', само с 2 цъквания.

Скоростта на копиране е малко по-бавна от 'ксерокс', но пък е напълно достатъчно за офис за копиране на 2-3 до 10 страници. Отнема 5-10 минути.

В моя случай предпочитам да използвам iScan -- програмата, която върви със скенера. Нещо с XSane не успях да докарам същото качество при сканирането. А искам да сканирам архива си от статии, книги и учебници.

Иначе -- да, може съвсем спокойно да се използва и като копирна машина. Затова и не виждам голям смисъл от многофункционално устройство, при които обикновено има и компромис с качеството на изработка (imho).
Активен

the lamer's team honourable member

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Цитат
в този на Стемо
Не бих вярвал на нищо от  гореспоменатата фирма (лично мнение, основано на горчив опит).
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Подкарах ХП-то, което взех като мрежово у-во. Засега всичко работи добре (принтиране, сканиране, ADF) с едно изключение - когато у-вото влезе в standby не иска да почне да печата или да сканира - нужно е да се рестартира. Ако успея да реша и този проблем ще съм напълно удовлетоврен.

П.П. Подкарах го с помощта на hplip инсталиран от хранилищата на Дебиан.
« Последна редакция: Sep 26, 2012, 20:16 от senser »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
... когато у-вото влезе в standby не иска да почне да печата или да сканира - нужно е да се рестартира...
Ползваме такова устройство в един отдалечен офис и такъв проблем не е наблюдаван. Имаш ли пинг до него, когато е заспал? Ако не, според мен, е за рекламация "без угризения". Може и обновяване на фърмуер, но е добре да е след обаждане в сервиза им.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Ползваме такова устройство в един отдалечен офис и такъв проблем не е наблюдаван. Имаш ли пинг до него, когато е заспал? Ако не, според мен, е за рекламация "без угризения". Може и обновяване на фърмуер, но е добре да е след обаждане в сервиза им.

Пинг съм сигурен, че имаше, защото само това проверих - нямаше време за повече. Тези дни ще се позанимавам малко, като ми остане време и ще пиша за резултат.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Можеби в менютата ще има настройка, на опцията дали да влиза в stand-by режим, и след колко време да е.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.