Автор Тема: Коя е най добре преведената дистрибуция?  (Прочетена 22345 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Изобщо не  е имал това предвид. Стройната йерархия в Дебиан съществува много преди да се появят някакви си въртящи се цикли (нищо против тях). Повечето дебили никога през жизнения път на машини те си, не са ги преинсталирали, освен ако не гръмне диска (и не си прави периодично снимка) или ФС не се прецака до неузнаваемост (за което добро решение е непрекъсваемо захранване). Затова  се шегуваме, че ние дебилите не знаем как изглежда инсталатора, просто защото сме го забравили.

Не навивам никой да минава на Дебиан, просто изяснявам,  че Арх (или друг)  не е открил топлата вода и тя си съществува преди тях.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
...
Не знам доколко познаваш Линукс, но аз не бих ти препоръчал Fedora, понеже ако решиш след 5 месеца да си я обновиш до новата 18-та версия, вероятността да имаш проблеми е голяма. Да ти кажа честно, мен ме е страх да я обновя :) и работя с 16, въпреки че 17 излезе преди повече от месец. Да я преинсталирам засега не искам, макар че при този процес всички данни и настройки си се запазват.

// офф
Точно заради това аз още в началото се ориентирах към ролинг-релииз дистрибуции.
Няма цял живот да се занимавам с инсталации/конфигуриране на ОС. Достатъни ми бяха първите 4-5 месеца от линукският ми период :)
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain