Автор Тема: Хората са ненормални.  (Прочетена 2523 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Хората са ненормални.
« -: Nov 02, 2013, 01:21 »
Най-много ме радва, когато със супер-дупер прости начини се пикае на всички средства вложени от някоя компания, в случая за защита на "личните данни" на поредния iPhone.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Хората са ненормални.
« Отговор #1 -: Nov 02, 2013, 09:05 »
Добре дошъл в клуба. Все пак да ти кажа, че това нашето е диагноза. Следвайки делфийският принцип, основа на демокрацията, не е възможно целият свят да греши, а ние да сме прави. Само да не ни спипат от специализираните заведения. По-добре да си пием розовките хапчета и да гледаме щастливо „Къртицата“ и  „Бай Брадър“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Хората са ненормални.
« Отговор #2 -: Nov 02, 2013, 09:17 »
Някъде през 90-те родните автоапаши бяха измислили един начин за отваряне на скъпите Мерцедеси - една талпа, увита с парцал (за да не надраска боята), БУМ върху предния капак, компютър мисли, че колата е попадната в ПТП и автоматично отключва вратите.  :D

В съседната тема на gat3way има много материал за размисъл.
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Хората са ненормални.
« Отговор #3 -: Nov 05, 2013, 20:06 »
Голди, а Ве Жертвата разправя, че рядко ми разбира какво приказувам по форуму, ама и аз не всеки път зацепвам, какво бришаш наоколо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Хората са ненормални.
« Отговор #4 -: Nov 06, 2013, 11:10 »
Някой по-наясно с нещата да се изкаже, но доколкото аз имам някакви спомени в главата, всяко парченце от файл не съдържаше ли указател към следващия сектор в който е следващото парченце и така до края на файла. Ако не е променян размера на дяла и просто се форматира обратно в NTFS, това ще е предишния дял нали? С един и същ размер на клъстерчетата. Същата таблица и т.н. Не съм ползвал photorec след форматиране, а само за погрешно изтрити файлове, но под Windows съм ползвал Recuva и дори след форматиране, стига да не е имало писане върху дяла, е възтановявала файлове. Например едни безценни 52 гига със снимки, които не бяха и мои. Та при такава смяна на файловата система не зная наистина, какво ще стане. Някой дето знае, как стават нещата при четене/запис и прочее неща на по-ниско ниво.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Re: Хората са ненормални.
« Отговор #5 -: Jan 11, 2014, 23:22 »
Някой по-наясно с нещата да се изкаже, но доколкото аз имам някакви спомени в главата, всяко парченце от файл не съдържаше ли указател към следващия сектор в който е следващото парченце и така до края на файла. Ако не е променян размера на дяла и просто се форматира обратно в NTFS, това ще е предишния дял нали? С един и същ размер на клъстерчетата. Същата таблица и т.н. Не съм ползвал photorec след форматиране, а само за погрешно изтрити файлове, но под Windows съм ползвал Recuva и дори след форматиране, стига да не е имало писане върху дяла, е възтановявала файлове. Например едни безценни 52 гига със снимки, които не бяха и мои. Та при такава смяна на файловата система не зная наистина, какво ще стане. Някой дето знае, как стават нещата при четене/запис и прочее неща на по-ниско ниво.

Точно така ! Има неща, за които няма прошка не и в човешкия живот !!!
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.