Автор Тема: Mikrotik 5ghz turbo  (Прочетена 3268 пъти)

flipz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 87
    • Профил
Mikrotik 5ghz turbo
« -: Oct 16, 2008, 09:49 »
Закачил съм 2 радиа на 5Ghz-wds-mode +nstreme с антена по 1,5м на около 5км с платки Atheros не от най- мощните.
Връзват се на 36мнит-а и сигнала е около 66- 70 на канала и мощноста която съм избрал. прекарват около 30мбит-а трансфер. Въпросът ми е защо не мога да ги вържа на 5Гхц-турбо ... въобще не се закачат. Въртях доста канали и тн, но не се получи.
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Mikrotik 5ghz turbo
« Отговор #1 -: Oct 16, 2008, 11:54 »
Цитат (flipz @ Окт. 16 2008,10:49)
Закачил съм 2 радиа на 5Ghz-wds-mode +nstreme с антена по 1,5м на около 5км с платки Atheros не от най- мощните.
Връзват се на 36мнит-а и сигнала е около 66- 70 на канала и мощноста която съм избрал. прекарват около 30мбит-а трансфер. Въпросът ми е защо не мога да ги вържа на 5Гхц-турбо ... въобще не се закачат. Въртях доста канали и тн, но не се получи.

Ако ти кажа, че не си дал и 10% от необходимата информация за да може да ти се помогне... Хардуер (дъна, точен модел на платки, точен модел на радио картите, дължина на пигтейли), местоположение (град, зашуменост), конфигурация и версия на MikroTik-а (и на двата), пробвал ли си без nstreme, без wds. На тия 5 километра този линк трябва да носи поне 60Mbit без ядове...



Активен