Автор Тема: .Проблем с ядрото при инсталация  (Прочетена 580 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Здравейте! Опитах да си инсталирам Mandriva-Free-2007-Beta 3-tyr, но срещнах следния проблем- дава грешка при инсталацията на ядрото- 2.6.17.2- и по-точно, при втория диск- Installing kernel-2.6.17.2- The Core of the linux operating system ме изхвърля, и дава грешката Error installing package kernel-2.6.17.2mdv -Continue anyway? на което кликам Yes, всичко се инсталира уж нормално, конфигурирам юзъри, мрежа и т.н. и при рестарта- в GRUB няма нищо, освен меню за стартиране на уиндоуса. Попрегледах интернет- форуми и други източници на информация, но освен следния извод- че рпм пакета с ядрото на инсталационния диск 2 (там даде грешката) е повреден, до друг извод не можах да стигна. Прерових дисковете 1 и 2, но на тях не можах да намеря пакет с име, подобно на kernel-2.6.17.2mdv - идеята ми беше чисто и просто в имидж-файла да заменя повредения пакет с ядрото със здрав, който ще сваля от интернет. Искам да избегна повторно сваляне на имидж-файлове от интернет. Питането ми е следното- би ли могъл някой да ми каже къде точно (на кой диск) се намира пакета с ядрото, и какво е името му- за да дръпна само този пакет от мрежата, и като го сложа в имидж-файла на мястото на повредения, просто да дам ъпгрейд и да инсталирам работещо ядро? Пробвах този вариант с първия диск- дава ми, че само ядрото може да се актуализира, но като му задам да го актуализира, пак същата грешка- Error installing kernel-2.6.17.2mdv, като преди същинската инсталация ми иска да сложа диск 2- оттам съдя, че повредения пакет е на диск 2, но вероятно с друго име, а не kernel-xxxxx.rpm.
Благодаря предварително



Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
.Проблем с ядрото при инсталация
« Отговор #1 -: Sep 21, 2006, 15:06 »
Намерих пакетите kernel-2.6.17.2mdv-1-1mdv2007.0.i586.rpm и kernel-enterprise-2.6.17.2-1-1mdv2007.0.i586.rpm- на втория инсталационен диск- и смятам да ги заменя в имидж файла със същите пакети, само че версия 2.6.17.5- такава версия намерих, представлява ли проблем, че версията, която съм намерил, е малко по-висока от оригиналната?
Активен