Автор Тема: Fonts  (Прочетена 2883 пъти)

ivo3d

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
  • Distribution: Mint Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Fonts
« -: Nov 28, 2003, 11:44 »
Здравейте!
Възникна ми следния проблем:
качих си слак9.1, направих същите настройки на Xfree, както и в слак9.0..По-специално за шрифтовете:
    Load        "type1"
    Load        "speedo"
    Load        "freetype"
#    Load        "xtt"
    Load       "glx"
Обаче в Opera повечето сайтове едвам се четат...От linux-bg почти нищо не виждам, шрифтовете са адски малки, а в konqueror пък са доста грозни(пак нямат нищо общо с това, което са)...Както и преди съм си качил шрифтовете от ХР в /usr/X11R6/lib/X11/fonts/TTF/....
Шрифтовете се разпознават от KDE, понеже после правя целия интерфейс с тях...И изглеждат както трябва(макар че като си гледам старите скрийншотове, там са изглеждали по-добре)...
Каква може да е причината??
Активен

  • Гост
Fonts
« Отговор #1 -: Nov 28, 2003, 20:49 »
Ако по принцип TTF се рендват добре в КДЕ, тогава може да е от настройките на konqueror.
Може да провериш за мин. размер на шрифта и да го увеличиш и също да провериш да не би konqueror-a да ползва твърдо определени шрифтове и да игнорира тези в css.
Има настройки и за serif, sans serif и т.н. Опитай да избереш съответно Verdana, Times New Roman ...
Често в css файловете в последователността на шрифтовете на първо място е helvetica, но ако helvetica-та, която имаш е bitmap, тогава за някои размери на шрифта се рендва много грозно.
И също за някои encodings определени шрифтове при определен размер се рендват пак много лошо или кърнинга им е абсолютно неадекватен.
Активен

ivo3d

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
  • Distribution: Mint Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Fonts
« Отговор #2 -: Nov 28, 2003, 23:16 »
Мерси, но на мене друг ми е проблема....Когато бях със слак 9.0 нямах абсолютно никакви проблеми...сега с 9.1 правя абсолютно същите действия и не иска....
Активен

ivo3d

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
  • Distribution: Mint Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Fonts
« Отговор #3 -: Nov 29, 2003, 02:50 »
Всъщност...Ако може някой със слак 9.1 да ми каже как си е подкарал прифтовете ще е добре....щото явно аз бъркам някъде, ама тия шрифтови сървъри изобщо не са ми ясни и не знам как работят....има да се мъча 2 дена да се занимавам, да инсталирам пак начисто, да качвам стария слак и да гледам как стоят там нещата...много играчка за нищо...
10x предварително
Активен

ivo3d

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
  • Distribution: Mint Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Fonts
« Отговор #4 -: Nov 29, 2003, 17:49 »
Айде помогнете с тия шрифтове де, 2 дена си загубих да се занимавам с глупости....Още един ден и ще има Fdisk(досовския разбира се)....във галерията има 20 човека със слак 9.1, тука никой не ще да каже как си е качил уиндоуските шрифтове...
Активен

  • Гост
Fonts
« Отговор #5 -: Nov 30, 2003, 17:07 »
Ami az sym s 9.1 i niamah nikakvi problemi; instalirah sriftovete ot Control Center - a na KDE bez problemi; predi tova imah samo malko problemi s kirilicata v Mozilla. Inache 9.1 ima dosta prilichen vid (imam predvid izobraziavane na shriftove). Tova za minimalnia razmer na shriftovete raboti - ako e po malko ot 10 niakoi sajtove trudno se chetat. Ako izkash moga da ti pratia XF86Config, da vidish dali neshto shte ti svyrshi rabota. Ogledaj se i za greshki v log-a na X (/var/log/XFree86....)
Активен

  • Гост
Fonts
« Отговор #6 -: Dec 02, 2003, 03:27 »
провери ли дали си отметнал или не си anti alising в Control Centre на Install fonts? Пробвай тези опции.
За операта - няма начин - задай ръчно шрифтовете както ти харесват от file->preferences
Активен

ivo3d

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
  • Distribution: Mint Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Fonts
« Отговор #7 -: Dec 06, 2003, 14:36 »
Май наистина накрая проблема остана в операта...В konqueror оправих шрифтовете и вече всичко изглежда както трябва, само че операта е прекалено упорита...Мога да и задам минмален размер на шрифтовете, но става отвратително, когато всички шрифтове са с един и същ размер...
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Fedora C1 i fonts
Настройка на програми
mordoc 4 1268 Последна публикация Mar 23, 2004, 13:10
от Demi
проблем с fonts в ubuntu
Настройка на програми
realdark001 0 1071 Последна публикация Mar 21, 2006, 00:22
от realdark001
Разлика в fonts между user и root
Настройка на програми
aurise 4 1747 Последна публикация Jun 24, 2006, 10:26
от kennedy
Slackware 13.0 fonts
Настройка на програми
deathlike 8 2621 Последна публикация Sep 01, 2009, 13:29
от ludsic
Проблем с инсталиране на Windows Fonts
Настройка на програми
ivanpop 12 3361 Последна публикация Sep 24, 2015, 21:43
от cybercop