Автор Тема: Как да деинсталираме всичко от debian testing etch  (Прочетена 1943 пъти)

Radev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 218
    • Профил
    • WWW
Как да деинсталираме всичко от Debian testing (Etch), като запазим личната информация (пароли, отметки и файлове с данни), но разкараме настройките - освен тях ни трябва ядро и apt-get, за да не теглим нов netinst.

Някой може ли да ми помогне?

Основните неща, които искам да запазя са данните в Evolution и една база на GnuCash, но освен това имам някакви контакти в Gaim и май това е.

Трябва да отбележа, че потребителя с който съм работил няма достъп до X, а само root има. Освен това netinst-а ми раздели hda на шест дяла, т.е. /home си е отделен дял и просто затриване на /, /tmp, /usr и /var най-вероятно няма да ми свърши работа, защото може да се окаже, че проблема е дошъл от /home или от конфигурациите в нея.

Благодаря предварително!
Активен

Човек и добре да живее... !

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Според мен трябва да откриеш всяка програма къде си държи информацията, след което да си запишеш съответните файлове на някакъв носител и правиш със системата каквото си поискаш. Този "метод" работи при мен с Thunderbird/Icedove пощенския клиент на Мозила.
Активен