Автор Тема: Fedora core xen  (Прочетена 531 пъти)

zicmu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Fedora core xen
« -: Mar 15, 2007, 17:03 »
Здравейте,
Инсталирах си Федора 6 и Xen, но явно не мога да намеря правилният начин за инсталация с вируална машина.
Или не мога да намеря правилния мануал или наистина грешката която ми дава е много странна защото никъде никой не се е оплакал от нея.

Ситуацията е такава. Следвам wizard-а за create-ване на виртуална машина и започвам инсталация на Slackware 11, всичко върви по мед и маслко докато не идва време за рестарт след инсталация. След това виртуалната машина изчезва и не мога да я стартирам. А именно, когато се опитвам да отворя на ново машината (следвайки how-to-тата), ми дава грешка че "машината не може да се отвори и да проверя дали не е включена вече". Ами според virtual-manager, xm и няколко други пакети, с който опитах да работя и графично и конзолно, "федората се кълне, че другра машина освен Domain-0 (deafult), няма стартирана".

Има и още нещо странно според мен. Версията която имам ми иска дестинация на ISO или CD, а на всички мануали source-а е URL.

Надявам се да има решение на проблема, защото VMWare също не може да се build-не, а го изпробвах с 4-5 различни ядра, включително и самостоятелно build-нато.

Благодаря предварително!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Има ли аудиомиксер във Fedora core 1?
Хардуерни и софтуерни проблеми
vesko_dechev 2 2851 Последна публикация Jan 21, 2004, 14:37
от apogza
Настройка на Fedora Core 1 ?
Настройка на програми
spider 0 1985 Последна публикация Feb 23, 2004, 17:01
от spider
Fedora Core 2
Идеи и мнения
BOT_ev 4 3299 Последна публикация Apr 27, 2004, 23:26
от tuxbg
Fedora Core 2 и MP3
Настройка на програми
BOT_ev 1 2457 Последна публикация May 22, 2004, 18:54
от kennedy
Fedora Core 2 и звук
Настройка на програми
rat 0 2442 Последна публикация May 25, 2004, 18:38
от rat