Автор Тема: Debian pppoe netinstall  (Прочетена 2989 пъти)

meneldor

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Debian pppoe netinstall
« -: Apr 13, 2007, 12:43 »
Здравейте. Имам следният проблем - Инсталиране на Дебиан през PPPoE използващо netboot. Наложи се да инсталирам дебиан на машина, чиито cd-rom не работи. Инсталирал съм доста пъти дебиан, но за пръв път ми се наложи да ползвам netboot PXE буутване. Машината, която трябваше да инсталирам е на PPPoE. Бутнах я от моя лаптоп и написах
Примерен код
install modules=ppp-udeb

чак после обаче (когато видях, че немога да направя PPPoE инсталация) съвсем случайно видях скобите в install guide на Debian http://www.debian.org/releases/stable/amd64/apds05.html.en  където пише:
Цитат
To have the option of setting up and using PPPoE during the installation, you will need to install using one of the CD-ROM/DVD images that are available. It is not supported for other installation methods (e.g. netboot).
Ако имах втора мрежова карта на лаптопа щях да рутирам PPPoE връзката през него, но нямам. На въпросната машина има уиндоус дял.
Въпросът ми е някой имал ли е подобен проблем и ако да как е процедирал? Възможно ли е да подам на машината някое ISO примерно вместо initrd.gz и linux файловете, които са в netboot-а?
Благодаря предварително.
Активен

smelkomar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 429
    • Профил
Debian pppoe netinstall
« Отговор #1 -: Apr 13, 2007, 16:03 »
Нямаш ли флашка да буутнеш от нея?
Активен

Ползвам т'ва, к'вот ме кефи

meneldor

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Debian pppoe netinstall
« Отговор #2 -: Apr 15, 2007, 17:17 »
флашката ми е само 128 МБ. В сайта пише, че за УСБ буутване ми трябва поне 256МБ флашка. Проблемът всъщност не е в нея. Просто ми е любопитно може ли да се продължи инсталацията по PPPoE след като вече е буутнато с netboot.
Активен

deyan4

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
  • Distribution: Ubuntu 16.04 Xenial
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Debian pppoe netinstall
« Отговор #3 -: Apr 19, 2009, 12:59 »
Пиша тука защото не видях тема с моя проблем, ако не е доволно нека модераторите я преместят. Онзи ден опитах да направя буут liveusb на Debian, след мъки с биоса (да бута от usb) най-накрая ме вкара в инсталацията. Поиска ми да избера език и клавиатурна подредба и веднага след това при някаква проверка на hardware-а ми изписа, че не може да се намери компактдиск-а и дотам. Четох някъде, че при буутване от cd имало същия проблем и ставаше дума за неподдържане на DMA, но никъде не намерих същия проблем при флашка. Има ли някой идея какво може да е...?
Активен

"...and there's silence that speaks so much louder than words, of promises broken..."

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Debian netinstall с поддръжка за rtl8201
Настройка на програми
nplus 0 1341 Последна публикация Apr 01, 2006, 20:07
от nplus
Не се открива мрежова карта при debian netinstall
Настройка на хардуер
phantomlord 2 2456 Последна публикация Apr 16, 2006, 11:03
от muxozavar
Debian netinstall
Настройка на хардуер
BReaL 4 3020 Последна публикация Aug 14, 2006, 16:42
от
Debian netinstall проблем
Настройка на програми
sickmind 7 2724 Последна публикация Oct 27, 2006, 12:46
от sickmind
Debian 4.0 netinstall + kde 3.5.7
Настройка на програми
Dyx4eTo 13 4849 Последна публикация Jul 17, 2007, 10:41
от Gaara