Автор Тема: Ubuntu 7.04 crash на x-a  при 2ма user-a  (Прочетена 4896 пъти)

Georgy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Ubuntu 7.04 crash на x-a  при 2ма user-a
« Отговор #15 -: Jun 02, 2007, 20:14 »
Сама? Без да си направил нищо преди това?
Активен

Помагам с каквото мога :)
<^><^><^><^><^><^><^><^><^>
Моята занимавка е Gentoooo :)

Debianly

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
  • Distribution: Debian 6
  • Window Manager: Gnome, KDE
    • Профил
Ubuntu 7.04 crash на x-a  при 2ма user-a
« Отговор #16 -: Jun 02, 2007, 20:29 »
Да но пак повтарям 6 версия работи перфектно,само 7 версия ми замръзва.
Активен

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Ubuntu 7.04 crash на x-a  при 2ма user-a
« Отговор #17 -: Jun 02, 2007, 23:21 »
/off topic
По отношение Дебиан - Убунту. Чудих се за версия 4.0 на Дебиан и версия 7.04 на Убунту и реших убунту защото само като си помислех за настройките на Х при Дебиан направо получавах тръпки отвсякъде. Второ Дебиан ми идва с КДЕ и ГНОМ, аз съм си почитател на ГНОМ и допълнителното място заето от КДЕ ми е в множко. Да знам че мога да го махна но предпочитам да добавям към една система отколкото да махам.

По въпроса дайте като не може да се даде отговор да питаме направо във форума на Убунту.
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Ubuntu 7.04 crash на x-a  при 2ма user-a
« Отговор #18 -: Jun 03, 2007, 12:16 »
Цитат (kill_u @ Юни 02 2007,23:21)
/off topic
По отношение Дебиан - Убунту. Чудих се за версия 4.0 на Дебиан и версия 7.04 на Убунту и реших убунту защото само като си помислех за настройките на Х при Дебиан направо получавах тръпки отвсякъде. Второ Дебиан ми идва с КДЕ и ГНОМ, аз съм си почитател на ГНОМ и допълнителното място заето от КДЕ ми е в множко. Да знам че мога да го махна но предпочитам да добавям към една система отколкото да махам.

По въпроса дайте като не може да се даде отговор да питаме направо във форума на Убунту.

/off topic
сега се сещам за дебиан имаше едно .exe дето се инсталваше на M$ и после тръгва инсталацията на дебиан, до колкото се сещам X-са тръгваше без проблеми или поне така са ми казвали.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

metal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
Ubuntu 7.04 crash на x-a  при 2ма user-a
« Отговор #19 -: Jun 03, 2007, 12:25 »
Цитат (cellfone @ Юни 02 2007,20:46)
Замръзва и нищо не можеш да правиш само твърд рестарт клавиатурата мига NUM LOCK и SCROLL LOCK но 6 ми работи супер само 7 версия ми замръзва.

Мигането на NUM LOCK и SCROLL LOCK означава kernel panic. От тук нататък трябва да се рови из логовете. Отдавна не съм ползвал Дебиан и не ги помня вече, така че някой по-запознат да подсказва. От мен /var/log/system.log и message.log. Успех!
Активен

Gentoo 2007.0 - 2.6.23-r3
Debian testing - 2.6.22-3