Автор Тема: Кой Линукс е най-подходящ?  (Прочетена 633 пъти)

MupKoo

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Няма да пиша каква ми е конфигурацията, просто трябваше да пиша един доклад над ОС и много се зарибих на Линукс като видях всичко писано за него и ми се иска да го опитам. Доклада ми беше за Линукс като цяло и не се спирах на отделните му версии и за това искам да питам коя версия е най-добра... Не искам някаква много тежка (да е най-много като Вистата) но и да си ги има повечето неща
Мерси и сори ако съм объркал раздела
Може да стана редовен потребител
До после, очаквам отговори
Активен

Debianly

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
  • Distribution: Debian 6
  • Window Manager: Gnome, KDE
    • Профил
Кой Линукс е най-подходящ?
« Отговор #1 -: Dec 14, 2007, 18:10 »
В момента Убунту набира страшна скорост,форума му гъмжи от мнения и препоръки.Ако искаш моля посети го  Убунту  Форума
Активен

m0rph

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 271
    • Профил
Кой Линукс е най-подходящ?
« Отговор #2 -: Dec 14, 2007, 18:14 »
Ами виж сега то линукс не са много версии. Просто е една операционна система конфигурирана по различен начин. Няма добра или лоша. Ако искаш шаренийките на Виста ами качваш си един компиз и си готов въобще няма да ти товари машинката а пък е доста по як от простите анимациики на вин-а. Която и дистрибуция да си избереш, ако имаш достатъчно хъс ще ти хареса. Аз лично ползвам  Slackware. Дистрибуции много, даже и ти след време можеш да си спретнеш една. Знам че много не ти отговорих на въпроса ама и той е неправилно зададен. Ако кажеш на каква машина и за какво ще се ползва тогава ще има по точни отговори. Ако е за домашни условия чувам, че (K)Ubuntu бил подходящ за начинаещи пък и ако не бъркам си върви с компиз-а.

TheNightmare

  • Гост
Кой Линукс е най-подходящ?
« Отговор #3 -: Dec 14, 2007, 19:36 »
Още един глас за Ubuntu. Също Mandriva зеха да се връщат в играта, но 3rd party подръжката на Ubuntu е най-добра.
Активен