Автор Тема: Qmail - проблем с локалното доставяне на поща  (Прочетена 1787 пъти)

damon

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Значи инсталирам Netqmail на Slackware 9.1 по инструкциите на Life with Qmail. Всичко е добре почти до края но нещо обърках май с defaultdelivery настройките. Значи изпращам си поща през SMTP-to без проблеми и от вън и от вътре, и през telnet към външен адрес. Обаче ако си пратя поща отвън или от мен локално не я получавам. В local файла съм задал да получавам пощата на моя домейн като локална. Направил съм директория ~user/Mailbox която е symbolic link (или както се казва там) с /var/spool/mail/user направил съм rc скрипта в началото както е по инструкциите и пак нищо не получавам а съобщенията изглежда се трупат в опашката защото с qmailctl stat ми ги натрупва там... Не мога да разбера откъде идва проблема. Май нещо бъркам с настройката на това defaultdelivery. Съобщенията се натрупват в опашката, но ги няма и в /var/spool/mail/user . Иначе SMTP-to relay-va без проблеми, ако се прати на несъществуващ акаунт от вън отговаря Mailer daemon-a без проблеми...
Има и нещо друго което според мен не би трябвало да е проблем, но знам ли. Значи компютъра ми е с вътрешен адрес, но съм с истинско IP навън тъй като вътр. адрес е NAT-nat на gateway-a ми. Обаче вътре нямам път към реалния адрес. Малко е объркано но все пак на тази машина работи и web и DNS сървър, че преди даже работеше и sendmail - малко нестабилно но все пак работеше.... Според мен обаче не би трябвало да се опитва изобщо да търси път към реалния адрес на домейна тъй като този домейн е зададен в local. Не знам, нямам голям опит с Линукс, да не говорим с qmail така, че помагайте...
Активен