Автор Тема: Това направо ме разби ...  (Прочетена 3841 пъти)

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Това направо ме разби ...
« -: Nov 18, 2008, 13:07 »
"001 004. MS-B2-P588-E05
Какво означава administrator? В общ смисъл – човек, натоварен да управлява мрежа. В по-тесен смисъл, всемогъщият суперпотребителски акаунт в Windows NT, който има привилегии на Administrator в Windows NT, контролира мрежа, работна група или домейн."
---------------------------------------------------------------------------------------
"013 019. MS-B2-P593-E04
Какво означава crack? Може да бъде съществително или глагол. Като съществително crack означава софтуер (или похват) за заобикаляне на защитата, включително прочутия инструмент Crack за разбиване на пароли. Като глагол означава пробиване на защитата на система или регистриращата схема на комерсиален софтуер."

 ;D ;D какво учели магистрите, а аз още се чудя дали да запиша  ;D ;D  [_]3 
Активен

believer

  • Гост
Re: Това направо ме разби ...
« Отговор #1 -: Nov 18, 2008, 13:26 »
Какво по-точно те притеснява в обяснението на терминологията?
Може да дадеш едно твое тълкувание на двете думички.
Активен

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Това направо ме разби ...
« Отговор #2 -: Nov 18, 2008, 14:23 »
"Какво означава administrator? В общ смисъл – човек, натоварен да управлява мрежа ..." .. това горе долу става, но да се твърди, че "... В по-тесен смисъл, всемогъщият суперпотребителски акаунт в Windows NT ..." ми се струва доста смешно за това и го написах. A и така написано изглежда, че само в Windows NT има administrator, поне за мен и ми е забавно :D

Тъй, като според мен administrator е човек отговарящ за изграждането и поддръжката на компютърна мрежа, както на хардуерно, така и софтуерно (потребители, групи и т.н.) ниво.  (лично мнение)

А това с глаголите също ми е струва не особено интуитивно ...
Според мен кракване на софутер = разбиване защитната система на софтуера, като се използва специално написан софтуер. Пример за такъв софтуер е Crack и т.н.

Не, че се флеймя, но да ти преподават такива неаща, когато учиш магистратура ми се вижда доста безсмислено, това си е мое мнение ...

"006 008. MS-B2-P588-E11
Какво означава applet? Малка програма за използване, например, в средата на Web браузър. Написана на програмния език Java, който беше създаден от Sun Microsystems. Аплетите подобряват вида на страниците с графики, анимация и усъвършенстван текст. Те са важни от гледна точка на сигурността, понеже чрез Java може да премине през защитна стена, ако не се вземат мерки срещу това. Но по подразбиране аплетите работят в защитни чували, предназначени да ограничават достъпа им. " -- ей това с чувалите не го схванах, не че много разбирам Java, но нали подобни достъпни обяснения трябва да ми разяснят нещата ...

Активен

strix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Знаете ли, че...
« Отговор #3 -: Nov 18, 2008, 19:51 »
Мен ме разби друго. Тези дни инсталирах Windows XP на един приятел, който се казва Марин. Та след инсталацията, когато се опитах да създам потребител за първи път, а именно - Marin, се появи съобщение, че в Windows не може да има акаунти с имена: Administrator, Marin и Guest.
Явно този Марин е много важен в Microsoft.
 ;D :o ::)
Активен

A little knowledge is a dangerous thing.
So is a lot.

Albert Einstein

BOT_ev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 995
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Това направо ме разби ...
« Отговор #4 -: Nov 18, 2008, 21:32 »
Просто си кръстил компа Марин ... за тва не става. Ако го беше кръстил Кънчо нямаше да можеш да направиш юзер Кънчо.
Активен

Get to da chopa !!!
----------------------------------------------------------------------

strix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Това направо ме разби ...
« Отговор #5 -: Nov 19, 2008, 13:38 »
Да, така е. Не знаех, че не може да има едни и същи компютър и потребител.
Активен

A little knowledge is a dangerous thing.
So is a lot.

Albert Einstein

phobot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
  • Distribution: Desktops: Debian; Servers: Gentoo
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Това направо ме разби ...
« Отговор #6 -: Dec 20, 2008, 02:24 »
Да, така е. Не знаех, че не може да има едни и същи компютър и потребител.
дано поне с Ubuntu си по добре.
Активен

"Какво ще стане ако свържа това с това?"
~Последните думи на много хора

edmon

  • Гост
Re: Това направо ме разби ...
« Отговор #7 -: Dec 20, 2008, 09:43 »
ми нали това са ти написали бе човек?
В общ смисъл – човек, натоварен да управлява мрежа.

а и в Униксите адмистратора управлява, домейни, потребителски акаунти ....

кое точно те разсмива...

бах мааа му май ми е много бирата от снощи
Активен