Автор Тема: Да помогнем на братята американци  (Прочетена 41886 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #150 -: Jan 23, 2009, 18:17 »
Златко, дава ти се уникалния шанс да помогнеш на братята американци!

http://www.thebailoutgame.us/



Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #151 -: Jan 23, 2009, 18:48 »
Zlatko,

Първо откриването не е случайно. За изследванията са дадени пари, нали? Второ, както вече няколко пъти каза gat3way, за да бъде разрешено използването на което и да е лекарство се правят тестове, които струват десетки и стотици милиони долари. И тях някой трябва да ги даде, нали? Знаеш ли какъв е процента на бъдещите лекарства, които се оказват неуспешни? Разходите за тях кой ги поема?

Ако няма патентна защита за успешните лекарства никоя фармацевтична компания няма да е в бизнеса за откриване на нови лекарства и ще трябва да пиеш бабешки илачи. А разни анекдоти като този за виаграта или пеницилина може да звучат забавно, но нямат нищо общо с общия случай.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #152 -: Jan 23, 2009, 19:24 »
Да, мога да потвърдя, че доста лекарства накрая излизат неуспешни.

Знам защото жена ми работи точно в тази област, правят проучвания на бъдещи лекарства. Аз знам за няколко случаи на изследвания, които се прекратяват, защото хората там в централата преценяват по време на клиничните проучвания, че страничните ефекти не са оправдани. Става дума за пълни глупости и то не само според мен. Сигурно си представяте хора, на които масово им отказват бъбреците или пък хващат рак, пониква им някой нов крайник и тем подобни глупости. Нищо подобно. Просто например някакъв много малък процент хора развиват алергична реакция и този малък процент е по-висок от процента, приет за норма в ЕС. И лекарството просто спира да се разработва или поне спира в този си вид. Тези пари дето са ги дали на фармацевтите да го измислят, на лаборантите да го тестват върху животни, на стотици CRAs по света и хиляди доктори да го тестват върху пациенти, отиват за тоя дето духа. Лекарство просто няма, а компанията се набутва жестоко много.

Та такива работи. Сега сигурно не може да се правят паралели между лекарства или тъпите парчета на некоя пачавра като Бритни от друга страна де, но аз говоря за лекарствата в случая.

Това с пеницилина е било преди векове, а това с виаграта според мен са легенди, не знам.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #153 -: Jan 23, 2009, 19:31 »
Ами след като парчетата на някоя пачавра са тъпи, съвсем спокойно можем и да не ги слушаме, нали? Аз поне така правя и не ме притеснява колко пари искат за тях :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #154 -: Jan 23, 2009, 19:33 »
Не споря за истинността на нещата тук - http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=22280.0 , но дори и капка истина да има повече нямам какво да кажа.

Ред. - съжалявам, но препратката явно вече не е активна. Ще си направя труда да го потърся отново.
Ред. #2 - всъщност е активна, но смяната на софтуера за форума е прецакала формата :

http://bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3897

Става въпрос за превода във второто съобщение от темата.
« Последна редакция: Jan 23, 2009, 19:44 от VladSun »
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #155 -: Jan 23, 2009, 20:15 »
Аз лично не вярвам...в смисъл ей така из форуми да се подвизава и схемата и бактерията и досега никой да не се е сетил да го направи това...имам предвид СССР беше голяма държава и им беше през оная работа за западните фармацевтични компании, щяха да го направят.

Но е истина, че такива неща вероятно скоро ще се случат. Много хора твърдят, че някой ден нанотехнологиите ще убият фармацевтиката и има логика в това. Тогава разните пичове като Авентис, Байер, Пфайцер и т.н. или ще почнат да произвеждат такива работи...или ще направят каквото могат, за да не се случат.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #156 -: Jan 23, 2009, 21:09 »
Поредния шарлатан на който конспиралниците вЕрват :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #157 -: Jan 23, 2009, 22:38 »
На какво основание смяташ, че ти си по-осведомен от мене или някой друг?

Винаги ми е било смешно като слушам коментарите на такива като теб - погледни, който и да е социален строй и виж механизмите му за управление (манипулация е по-точната дума) на "малкия човек".

И изведнъж - чудо! Демокрация (вж. произхода на думата)! Първия и единствен строй, за който "малкият човек" смята, че вече никой не го манипулира, защото е първият такъв и защото всички му казват, че е така!

Смешки ...
Още си имаме жреци, още си имаме богове, още си имаме религия - просто формата им се е сменила ...
« Последна редакция: Jan 23, 2009, 22:51 от VladSun »
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #158 -: Jan 23, 2009, 22:51 »
Мда и даже още твърдят, че те единствени могат да скрият слънцето посред обед.

 Та точно тази препратка преди време ме запали и се порових доста по темата за д-р Райф а впоследствие и за Тесла. Мисля, че има доста неща които са "покрити" за тях двамата.
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #159 -: Jan 23, 2009, 23:01 »
@gat3way - знаеш ли колко много "открития" са всъщност "преоткрития"?
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #160 -: Jan 23, 2009, 23:22 »
VladSun, само някой, който няма никаква идея как работи науката може да твърди, че някой може да затвори нечия уста за толкова време. Само някой напълно заблуден може да си мисли, че има сила, която да спре дадени изследвания _в целия свят_. Такива хора наричам конспиралници :)

П.П. Сега виждам, че nedpetko е споменал другия любимец на конспиралниците -- Тесла. Както казват американците, I rest my case :)
« Последна редакция: Jan 23, 2009, 23:26 от tarator »
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #161 -: Jan 24, 2009, 00:13 »
Цитат
@gat3way - знаеш ли колко много "открития" са всъщност "преоткрития"?

Според мен всички. Но според мен това е начина, развитието ни следва някаква непрекъсната, надявам се монотонно растяща функция.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #162 -: Jan 24, 2009, 00:55 »
VladSun, само някой, който няма никаква идея как работи науката може да твърди, че някой може да затвори нечия уста за толкова време. Само някой напълно заблуден може да си мисли, че има сила, която да спре дадени изследвания _в целия свят_. Такива хора наричам конспиралници :)

П.П. Сега виждам, че nedpetko е споменал другия любимец на конспиралниците -- Тесла. Както казват американците, I rest my case :)

Сега прочети пак последното ми съобщение ;)
Науката не съществува от днес или вчера, нали? ;)
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 00:57 от VladSun »
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #163 -: Jan 24, 2009, 00:56 »
Цитат
@gat3way - знаеш ли колко много "открития" са всъщност "преоткрития"?

Според мен всички. Но според мен това е начина, развитието ни следва някаква непрекъсната, надявам се монотонно растяща функция.

Силно се съмнявам за монотонността й ;)
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #164 -: Jan 24, 2009, 01:14 »
VladSun,  не мога да ти помогна щом се смяташ за малък човек. :) Я погледни под леглото да не би да има някой манипулатор там? :)

Аман от конспиралници...
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward