Автор Тема: Малко ръководство за ползване на man и info ръководствата в Линукс  (Прочетена 28974 пъти)

tyuio

  • Гост
« Последна редакция: Jan 25, 2009, 11:28 от tyuio »
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Има доста правописни грешки, липсват запетайки.

пиша вместо пише
деиствителност
варияция
незнаете
textinfo вместо texinfo
линукс с малка буква
препокриване вместо припокриване

Сигурно има и други.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

tyuio

  • Гост
Благодаря днес ще ги оправя :)
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Има доста правописни грешки, липсват запетайки.

пиша вместо пише
деиствителност
варияция
незнаете
textinfo вместо texinfo
линукс с малка буква
препокриване вместо припокриване

Сигурно има и други.
Да не говорим че още в аглавието на темата има поне две правописни грешки. Странно ми е как хора, които не знает как да пишат правилно имат смелостта да пишат ръководства
Активен

0x2B|~0x2B

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Нинов, един съвет: следващия път като не си на кеф, просто гледай да не цъкаш по браузъра ;)

tyuio: похвално, дерзай :) [_]3 Само че не е зле да ползваш текстов редактор с проверка на правописа, поне да си спестиш основните грешки. Тури си един OOo, сложи му речниците и си свиркай. Така към следващия ми съвет: когато можеш, прави и версии удобни за печат. Говоря за добре форматирани PDF файлчета, които потребителя да може да изпечата и да си ги държи под клавиатурата. Това е страшно улеснение и за начинаещите ;)

Айде успех.
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
romeo_ninov, това е цената, която се плаща за леснотата за достъп до Интернет :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

tyuio

  • Гост
Благодаря на всички! Кой с добро кой с лошо, но всички сте прави :) Имам си всичко на компа дето ми трябва за добра редакция но... Не като извинение а просто бе късно и бех на чужд комп с бдс а аз не се оправям с това.
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 19:06 от tyuio »
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Между другото texinfo няма нищо общо с WWW.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

tyuio

  • Гост
Вероятно не съм се изразил правилно и звучи като подвеждане, но все пак създаването на уеб документация от info  спазва стандартите на www .
http://en.wikipedia.org/wiki/Texinfo

Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Да, както спазва стандартите за PDF, DVI и останалите формати които поддържа като изход. Доколкото знам texinfo е създаден преди www.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

tyuio

  • Гост
Не съм се задълбочавал. Aз не сам много добър в английския,просто се старая да превеждам нещата които са от полза за самия мен, за да ги споделя с останалите. За това постнах инфото тук, за редакция и критика. То похвалите често не вършат работа на никой :D
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Може би това е проблема? Писането по теми, в които не си се задълбочавал не е много добра идея. Не е случайно, че учебници пишат професорите, а не студентите от първи курс :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
За съжаление професорите си пият ракията и не ебават да пишат учебниците.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

tyuio

  • Гост
Цитат
Може би това е проблема? Писането по теми, в които не си се задълбочавал не е много добра идея. Не е случайно, че учебници пишат професорите, а не студентите от първи курс :)
Абсолютно несъгласен съм. Либпата на добри професори не трябва да лишава студентите от информация за предмета :) Титлата в много случаи е просто едно нищо. Свидетел съм на отдалечаването между многознещи и профани, и дупката е толкова голяма че "професорите" немогат да я преодолеят. Консилиума е едно от най добрите решения за болния и незнаещия. Грешките са по осезаими за многото не за единиците.
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
tyuio, и понеже титлата е просто едно нищо, смяташ че имаш право да пишеш документация за неща, които не познаваш? Забавно. Не съм казал, че само професорите трябва да пишат документация, но поне би трябвало да отделиш малко време и да се запознаеш с това, което описваш. Още като видях, че си написал textinfo вместо texinfo ми стана ясно, че нямаш никаква представа от тази програма. Двете думи произлизат от съвсем различни неща.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward