Автор Тема: glibc za suse 10 problem s Flash player i Skype  (Прочетена 3922 пъти)

Dok70rA

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
  • Distribution: SuSe 11
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Здравейте от скоро имам Линукс Сусе 10, Ъпдейтнал съм всички пакети който си му трябват, Влизам вав Вбокса и ми казва че трябва да си инсталирам флаш плеър, цъкам на линка и ме праща в адоуб да си го истегля, избирам линукс и разширение .рпм започвам да го инсталирам с яст обаче ми дава проблем изка ми инсталиран GLIBC v2.4 а аз имам 2.3 но незнам как да си го сваля или да го ъпдейтна моля помогнете ми. Благодаря Предварително
Активен

Няма Нищо Невъзможно освен да се върнеш от там от Където си се Родил :D

iskren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
  • Distribution: Fedora Core 8
  • Window Manager: KDE3
    • Профил
    • WWW
Re: glibc za suse 10 problem s Flash player i Skype
« Отговор #1 -: Mar 26, 2009, 01:02 »
Не съм най-големия специалист по сусе във форума, но по мои наблюдения, някой такъв ще те посъветва да си сложиш по-нова версия. Когато версията е достатъчно стара (в твоя случай десятката) вече не слагат нови пакети, защото не се занимават с нея - докарали са я до стабилно състояние и не я пипат ... сега ако ти искаш да гледаш примерно флаш ... има 2 варианта. Единия е да си сложиш ръчно по новата библиотека (като свалиш пакет с нея и го инсталираш ръчно). Бързам да кажа че библиотеката glibc e доста фундаментална, така че не изключвам възможността да имаш много (и може би непосилни) проблеми докато инсталираш новата библиотека на старата система (защото почти всички приложения са зависими от нея по един или друг начин). Дано да греша - но на твое място не бих бил много оптимистичен за този подход. Другия начин е да си сложиш по-ново дистро (мисля 11.1 е последното). Прегледай за възможност за така наречения dist upgrade - в убунту и федора има възможност (става дума за инсталация на новата дистрибуция през пакетния мениджър на старата).
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: glibc za suse 10 problem s Flash player i Skype
« Отговор #2 -: Mar 26, 2009, 11:38 »
Имам предложение към администраторите - преди да се задават въпроси за стари версии на Linux операционни системи, да се инсталират новите версии - това трябва да го пише в правилата, или някъде на видно място - не знам, защото - отваряме сайта да помогнеме - и какво - някой пак задава въпроси за стари версии - и трябва всеки път да им казваме едно и също... :o [_]3
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
flash player
Настройка на програми
carlitto 4 4940 Последна публикация Feb 19, 2005, 17:51
от Goust
Install wine, skype, flash-player: linux 64bit
Настройка на програми
bulg 11 11714 Последна публикация Nov 01, 2007, 02:08
от bulg
Wine/flash-player/skype под 64 bit linux
Пътят към wiki.linux-bg.org минава оттук
bulg 0 14861 Последна публикация Nov 01, 2007, 01:53
от bulg
Flash player 9 problem
Настройка на програми
acdc 3 2764 Последна публикация Feb 29, 2008, 14:36
от acdc
Problem sus skype na suse 10.3
Настройка на програми
linuxnewbie 6 3629 Последна публикация Mar 03, 2008, 10:33
от linuxnewbie