Автор Тема: Ubuntu 9.10 crash-va след инсталация  (Прочетена 2186 пъти)

linuxabc

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здр.Честита нова година на всички във форума!
Проблемът ми е следния:
Инсталирах си убунту 9.10 обаче прави бъгове,naprimer - прясно инсталиран му пускам update managera davam mu da iztegli updaitite после давам да ги инсталира стига до някъде и забива нищо не мога да направя освен да рестартирам.Друг проблем е, че отделно firefoxa и той се крашва, но не мога да му изключа plug-in-ите защото просто от бъгове не мога да стигна до менюто add-ons...поне 15 пъти пробвах и всеки пут едно и също а нищо още не съм инсталирал в убунтуто.Всичко точно направих инсталацията както си му е реда ... Ако някой е имал или има същия проблем като моя нека да сподели  :). Благодаря ви предварително.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Ubuntu 9.10 crash-va след инсталация
« Отговор #1 -: Jan 01, 2010, 15:07 »
Тепърва предстои да видим в кого са бъговете (в конкретния случай, иначе Убунту сигурно си има доста бъгове).
Дай малко инфо за хардуера на машинката и за това на колко голям дял ти е Убутуто и swap-а (ако имаш такъв).
Иначе ако пробваш от конзола
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo apt-get update
  2. sudo apt-get upgrade
пак ли крашва?

PS. Ох ъпдейт мениджър... Ползвай Synaptic (System->Administration->Synaptic), при него бутонче Reload, за да се обнови информацията за хранилищата и Mark All Upgrades за да се маркират всички пакети, при които има по-нова версия. И накрая Apply. Това всичкото е графиния израз на 2те команди от по-горе :) Виж дали това ще крашне...
« Последна редакция: Jan 01, 2010, 15:10 от bop_bop_mara »
Активен

linuxabc

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Ubuntu 9.10 crash-va след инсталация
« Отговор #2 -: Jan 01, 2010, 15:23 »
Ами аз съм с лаптоп Asus X59SL

Name   Asus X59Sl
Processor   Intel Core 2 Duo 2.0 Ghz
Screen   15.4” WXGA or WXGA+ Widescreen
RAM    2GB
HDD   250 GB
Optical Drive   DVD+-RW
Graphics   ATI Mobility™ Radeon® HD 3470
Network   Ethernet, 802.11n, Bluetooth (Optional)

Значи инсталирах убунтуто на отделен дял като си имам и Vista, при инсталацията му дадох по default където е опцията при която убунту сам взима свободното място от диска и си създава дяловете, защото ми е 250 харда и имам доста свободно място и нямаше смисъл ръчно да ги правя дяловете и swapa, разчитах на убунту сам да го направи.

Иначе с този код не съм пробвал, сега ще пробвам дали ще се оправи...
Активен