Автор Тема: Анонимност в интернет  (Прочетена 6907 пъти)

BlackMetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #15 -: Jan 13, 2010, 22:17 »
А какво ще кажеш за идеята да си вършиш работата за която ти плащат и като си у вас да правиш каквото си поискашл
Активен

abadon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 510
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #16 -: Jan 13, 2010, 22:27 »
А какво ще кажеш за идеята да си вършиш работата за която ти плащат и като си у вас да правиш каквото си поискашл

Напълно съгласен съм с теб ама за да си върша работата мисля че си е нормално да посещавам каквото си искам. Не този ми колега да си цъка някаква ферма, дето не я и знам какво е пък после да ме клевети че не си върша работа, защото виждаш ли съм влезнал примерно в http://www.cyberciti.biz/ пък то нямало никакви проблеми. И да ме питат ама ти к'во правиш в тази страница. Мисля, че човек за да си поддържа знанията, да научава нови неща трябва и да попрочита, да се интересува във всяка слободна минутка не да чакам да стане проблем и тогава да му търси разрешение. По-добре е днес да съм "неработил" един час и да съм прочел нещо ново, което да предотврати утрешния проблем преди той да се е случил. 
Активен

Успешното Boot-ване на Windows завършва с рестарт!!!
You are registered as user #382190 with the Linux Counter
Всеки пост - отговор на въпрос

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #17 -: Jan 13, 2010, 23:31 »
Portable Hamachi през Wine? Защо? Hamachi си го има за Линукс, макар и да не съм срещал portable версия.
Но... abadon, ако аз те следях, каквото и да отвориш, щеше да бъдеш резнат много скоро след това - в повечето случаи ще са ми нужни секунди, за да те хвана. За много от вариантите дори бих пуснал скриптове, които да слухтят вместо мен, за да бъда максимално бърз. Онзи човек там едва ли е току що случайно хванат от улицата - щом по цял ден върши това, значи го върши добре, дори и преди време да не е разбирал нищо. Опитът си е опит ;) Фирмените политики трябва да се спазват! Щом нещо не ти е позволено, или го приемаш, или си търсиш друго работно място.
Не е описал каква му е "ОС-та", та предположих. Пък и за какво, като нямал комп в къщи - постфактум се разбра.
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

BlackMetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #18 -: Jan 14, 2010, 03:26 »
Portable Hamachi през Wine? Защо? Hamachi си го има за Линукс, макар и да не съм срещал portable версия.
Но... abadon, ако аз те следях, каквото и да отвориш, щеше да бъдеш резнат много скоро след това - в повечето случаи ще са ми нужни секунди, за да те хвана. За много от вариантите дори бих пуснал скриптове, които да слухтят вместо мен, за да бъда максимално бърз. Онзи човек там едва ли е току що случайно хванат от улицата - щом по цял ден върши това, значи го върши добре, дори и преди време да не е разбирал нищо. Опитът си е опит ;) Фирмените политики трябва да се спазват! Щом нещо не ти е позволено, или го приемаш, или си търсиш друго работно място.
Не е описал каква му е "ОС-та", та предположих. Пък и за какво, като нямал комп в къщи - постфактум се разбра.

Ами това което описваш е забранено, от закона за защита на личната информация, при желание от твоя страна може да съдиш фирмата.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #19 -: Jan 14, 2010, 05:39 »
BlackMetal ами всъщност не можеш да ги съдиш ако ти снифят само трафичните данни нали ко*елетата приеха такъв закон, а и отричат тези данни да съдържат лична информация / колко е така остава ние да се посмеем :) /. А и дори да имаш право да ги съдиш, ако в договора ти фигурира такава клауза, единственото което можеш да направиш е да си подадеш молбата за напускане :) И да пиеш една студена бира :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #20 -: Jan 14, 2010, 08:23 »
http://manoftoday.wordpress.com/2006/12/03/openvpn-20-howto/

Виж това дали ще ти свърши работа ;)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #21 -: Jan 14, 2010, 09:23 »
Добре де, защо трябва да вдигате статични маршрути до къде ли не - просто си вдигни openvpn или ssh tunnel-а с port forwarding, подкарай у вас някакъв squid/tinyproxy/квото там ти харесва и го ползвай само когато не искaш да знаят какво браузваш.

Освен което цялата тази дивотия с това слухтене не знам въобще дали е законна. Много смело го раздават тези хора.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Slevin_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #22 -: Jan 14, 2010, 10:23 »
Напълно съгласен съм с теб ама за да си върша работата мисля че си е нормално да посещавам каквото си искам. Не този ми колега да си цъка някаква ферма, дето не я и знам какво е пък после да ме клевети че не си върша работа, защото виждаш ли съм влезнал примерно в http://www.cyberciti.biz/ пък то нямало никакви проблеми. И да ме питат ама ти к'во правиш в тази страница. Мисля, че човек за да си поддържа знанията, да научава нови неща трябва и да попрочита, да се интересува във всяка слободна минутка не да чакам да стане проблем и тогава да му търси разрешение. По-добре е днес да съм "неработил" един час и да съм прочел нещо ново, което да предотврати утрешния проблем преди той да се е случил.

Защо не кажеш това горното очи в очи, както на колегата си, така и на началниците ви. Според мен
един сериозен разговор, би довел до повече дивиденти за теб, отколкото да правиш "кокошкарски" работи, само и само да ги заобиколиш, и да си кажеш "ето на стана номера, ще правя каквото си искам".
Активен

"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен" А. Айнщайн

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #23 -: Jan 14, 2010, 10:33 »
push "redirect-gateway" в server.conf

Ако имаш проблеми с DNS (обикновенно там някои запичат) - питай пак ;)
Активен

steef

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
    • Профил
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #24 -: Jan 14, 2010, 11:09 »
В крайна сметка нито един от методите няма да проработи , ако са решили да те следят. То много зависи и КАК те следят де , каква е мрежата , ти къде си в нея , снифера къде е , какви са устройствата , само http ли следят... От много неща зависи дали е възможно да избегнеш следенето или не.От това което си написал мога да ти кажа , че най-сигурния начин е да говориш с "бастуна" и да му обясниш за какво става дума.И пак не е сигурно дали ще стане - зависи как ще говориш с него и в крайна сметка какви са ти целите.

Извинявам се ако имам правописни грешки.Бързам - нямам време за проверка.
Активен

abadon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 510
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #25 -: Jan 14, 2010, 11:42 »
http://manoftoday.wordpress.com/2006/12/03/openvpn-20-howto/

Виж това дали ще ти свърши работа ;)

Благодаря. Ще го разгледам довечера. Видял съм и следващия ти пояснителен пост.
Активен

Успешното Boot-ване на Windows завършва с рестарт!!!
You are registered as user #382190 with the Linux Counter
Всеки пост - отговор на въпрос

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #26 -: Jan 14, 2010, 11:51 »
И после ще ти ограничат и openvpn, ти ще намериш друго, те пак ще го ограничат и т.н.
След като си на работа във фирма си се съгласил с някакви условия и си подписал някакви документи.
Ако те са ги променили впоследствие, би трябвало да те накарат да подпишеш нови документи, а ако не си съгласен с това имаш 2 варианта:
1. Договаряш си положението спрямо новите условия.
2. Напускаш фирмата.
Нищо друго няма да ти помогне.
Активен

abadon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 510
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #27 -: Jan 14, 2010, 11:51 »
Напълно съгласен съм с теб ама за да си върша работата мисля че си е нормално да посещавам каквото си искам. Не този ми колега да си цъка някаква ферма, дето не я и знам какво е пък после да ме клевети че не си върша работа, защото виждаш ли съм влезнал примерно в http://www.cyberciti.biz/ пък то нямало никакви проблеми. И да ме питат ама ти к'во правиш в тази страница. Мисля, че човек за да си поддържа знанията, да научава нови неща трябва и да попрочита, да се интересува във всяка слободна минутка не да чакам да стане проблем и тогава да му търси разрешение. По-добре е днес да съм "неработил" един час и да съм прочел нещо ново, което да предотврати утрешния проблем преди той да се е случил.

Защо не кажеш това горното очи в очи, както на колегата си, така и на началниците ви. Според мен
един сериозен разговор, би довел до повече дивиденти за теб, отколкото да правиш "кокошкарски" работи, само и само да ги заобиколиш, и да си кажеш "ето на стана номера, ще правя каквото си искам".

Със знанието на началниците стават тези неща. Като почнах работа ми представиха нещата така ето ти си системния администратор това е "бастуна", той е от 7 години при нас и е нашия мрежов администратор. По мрежата на фирмата няма да пипаш нищо, загубиш ли ping от точка А до точка Б звъниш на него той се оправя. Трябва ли ти нещо по мрежата, казваш му и той ти го конфигурира. И аз чисто приятелски работя си с този 15-тина дена, говорим си. Всичко ОК.  При което оня ден ми казва аз имам малко работа на обекта Х и излизам от офиса. След което вечерта на същия ден началника ми звъни и се разиграва гореописаната схема, като ми разясни че виждаш ли освен мрежов администратор този бил и секюрити на офиса. Заради тази ми постъпка ще ме уволнявал дисциплинарно и т.н. глупости...
Активен

Успешното Boot-ване на Windows завършва с рестарт!!!
You are registered as user #382190 with the Linux Counter
Всеки пост - отговор на въпрос

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #28 -: Jan 14, 2010, 12:07 »
Извън темата:
... като ми разясни че виждаш ли освен мрежов администратор този бил и секюрити на офиса...
Хем мрежов администратор, хем бодигард, викаш.

Голем смех падна  ;D
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Анонимност в интернет
« Отговор #29 -: Jan 14, 2010, 17:10 »
edit by neter: Не така!
« Последна редакция: Jan 14, 2010, 23:07 от neter »
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"