Автор Тема: За стрипнатите дистрибуции  (Прочетена 688 пъти)

Sertys

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Значи имам на 2-рото ПЦ Smoothwall, което е дистрибуция, голяма около 50 Мб и се ползва за NAT,firewalling, SNORT, web cache.(справка http://www.smoothwall.org). Тя си върши работата ОК, но няма примерно фтп клиент, да не говорим за сървър, искам да си сложа идентд демон там, искам и един postfix да сложа, за локална употреба. Но нъцки. Както се сещата може би, тази дистрибуция няма нито RPM support, нито компилатор, как да се слагат там пакети - може би ако са в binary tarballs? Може ли да се компилира на друга машина и с какви CFLAGS, като се има предвид, че рутера е п2ммх. После лесно ще си ги копирам нещата.

Как да сложа модули към кернела. Сега правя това : свалил съм сорса на 2.4.26 (това е кернела след fixes3) и там му слагам, като модули в конфига soundcore.o и cmpci.o (това става на друга машина), правя make modules, после make modules_install, правя си и make dep, разбира се. Модулите се компилират, но като ги копирам на ф-уола, modprobe ми казва че имам unresolved symbols и не иска да инс-не модулите. Сигурен съм, че кернела е компилиран с поддръжкка на модули, зашото ползвам CDCEther на рутера. Става въпрос за модули за звук. 2.4.х нямат вградена поддръжка на АЛСА и ОСС. тя се слага с библиотеки.
Активен

tuxbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
За стрипнатите дистрибуции
« Отговор #1 -: Jun 27, 2004, 16:39 »
Какъв ти е проблема със слагането на програми. Единственното , което трябва да имаш на другата машина е подходящите библиотеки или програми от които зависи тази, която искаш да слагаш.
Активен

All comments become NULL and void, after 7 days.