Автор Тема: javatar - ски въпроси  (Прочетена 887 пъти)

renesans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
javatar - ски въпроси
« -: Aug 25, 2010, 11:23 »
Здравейте!
Напоследък се занимавам с Джва доста усилено за удоволствие за сега. Обаче понеже съм далеч от местата с нет сега (на село).
И нямам много възможност за точене на директно инфо по наболели въпроси.
Имам няколко преки въпроси за които искам ако не директен отговор то поне от къде да сваля и прочета.
Първо сега ползвам опцията да подам аргументи на майн (String args[]) от командния ред.
Обаче как да задам на jar архива когато се стартира първо да пуска пуска конзолата а не да ходя в нея и там да правя (java -jar ./file.jar)
После се занимавам с суинг като си правя едно приложение за мое ползване колкото да не е безсмислена работа (не обичан безсмислените примери в примери в книгата). Обаче когато при натискане на някакъв бутон които отваря нов фрейм ок обаче: ако затворя който и да е от тях той затваря всички останали. а сега де в книгата която имам не мога да разбера къде бъркам.

Последни - как мога да използвам команда от линукс  (като locate ili find w bash) в някое от моите приложения.
Благодаря на отзовалите се и моля не ме пращайте да си търся в гуугъл, основно не се сещам как да определя въпрос към него.
Активен

ръца-пръца

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: javatar - ски въпроси
« Отговор #1 -: Aug 25, 2010, 15:35 »
1. Първият въпрос нещо не го разбрах... Ако искаш като пуснеш на jar-a - той да ти отвори конзола в която да пуснеш jar-a... става малко омагьосан кръг... :)
2. За втория въпрос без код мога само да гадая. Предполагам си сетнал като close оперсация на frame-a EXIT_ON_CLOSE. Съответно когато цъкнеш на X това ти затваря цялото приложение. Промени го на DISPOSE_ON_CLOSE за frame-овете които отваряш в последствие.

Код:
setDefaultCloseOperation(javax.swing.WindowConstants.DISPOSE_ON_CLOSE);

3. За да стартираш програма от ОС трябва да прочетеш малко за ProcessBuilder и Process . Като най-елементарно примерче можеш да направиш следното

Код:
Runtime.getRuntime().exec("твоята команда");

Обаче имай пред вид, че там има разни врътки от сорта на това, че променливите на средата не са ти сетнати и т.н.

Надявам се да съм бил полезен
Активен

renesans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: javatar - ски въпроси
« Отговор #2 -: Aug 26, 2010, 11:50 »
Благодаря. то вярно че първия въпрос стана  -  кое е по първо яйцето или кокошката :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: javatar - ски въпроси
« Отговор #3 -: Aug 26, 2010, 12:13 »
Благодаря. то вярно че първия въпрос стана  -  кое е по първо яйцето или кокошката :)

Е, яйцето много ясно. Кокошка винаги може да си пръкнеш от някъде :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

renesans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: javatar - ски въпроси
« Отговор #4 -: Aug 26, 2010, 15:08 »
Някой все пак може ли да ми препоръча някакъв сайт или туториал в който да правят стъпка по стъпка приложение ама не някакъв калкулатор а нещо малко по голямо на суинг? За да видя как става самата връзка и тем подобни.
Активен