Автор Тема: Програма разбива пароли в SKYPE! Някой е решил да бутне скайпо!  (Прочетена 6312 пъти)

elFO

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Fedora 18
  • Window Manager: GNOME
  • Много питам!
    • Профил
Вижте на какво попаднах! :o :o :o :o :o
http://www.youtube.com/watch?v=dWsM3rfjBoE
Някой е решил да бутне скайпо! Честно казано, нямам против. ;D Скайп не ми харесва много, но поради липса на алтернатива в други програми, в които да имаш толкова много познати го използвам.  :( Освен това за Linix е много бъгав.  >:(

[Edit] Извинявам се за правописната грешка в заглавието.
« Последна редакция: Mar 31, 2011, 21:31 от elFO »
Активен

А ти къщичка за пиленца правил ли си?!

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Бодвай Уиндоус на Виртуална машина и си ползвай там скайп или oovoo
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

elFO

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Fedora 18
  • Window Manager: GNOME
  • Много питам!
    • Профил
ICQ  и то е на същото дередже...  :o
Активен

А ти къщичка за пиленца правил ли си?!

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
1) Това са абсолютни глупости!
2) Темата е опасна защото популяризира ЗЛОВРЕДЕН софтуер
3) Модераторите моля да се намесят!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
3) Модераторите моля да се намесят!
Няма проблем, само, моля те, в бъдеще използвай бутончето "Информирай модератор", така обикновено резултатите са доста по-бързи :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Цитат
Програма разбива пароли в SKAYPE!

Уф... олекна ми.... Явно още никой не разбил SKYPE!
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

elFO

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Fedora 18
  • Window Manager: GNOME
  • Много питам!
    • Профил
1) Това са абсолютни глупости!
2) Темата е опасна защото популяризира ЗЛОВРЕДЕН софтуер
3) Модераторите моля да се намесят!
=============================
1. Това са съвсем реални неща!
2. Темата е пуснах, защото си помислих, че може да предупреди хората за реалната опасност някой да им разбие акаунта в Skype. Освен това, ако бях решил да популизирам програмата щях направо да дам линка към сайта, от който да си изтеглите програмката (междудругото за Windows), който ми беше пратен като СПАМ по Skype от друг потребител. И отгоре на всичко сайта, от който се сваля програмката е на български.
3. Темата не съм я пуснал с лоша мисъл, а с предупредителна. Веднага се замислих за алтернатива на Skype и потърсих за някое подобно видео за ICQ, което използвах преди Skype и намерих същото положение и там, а за oovoo направо си намерих от къде да си дръпна програмката с хака с едно търсене от GOOGLE.

Явно е трябвало да задам по друг начин темата - някаква друга алтернатива на Skype, ICQ и oovoo.
« Последна редакция: Mar 31, 2011, 21:29 от elFO »
Активен

А ти къщичка за пиленца правил ли си?!

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5300
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Цитат -> "...Веднага се замислих за алтернатива на Skype и потърсих за някое подобно видео за ICQ, което използвах преди Skype и намерих същото положение и там, а за oovoo направо си намерих от къде да си дръпна програмката с хака с едно търсене от GOOGLE..."


Ами то по тая логика, която и програма да е - пак като искат ще си я разбиват. Нали така ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Стига глупости. Никой ли не разбра че това е кьор-фишек. Ако се заровите в постовете на този сайт, имам няколко проби да строша моя скайп, като имам запазена сесия и си влизах но бях забравил паролата, а и адреса ми беше на друг домейн, така че нямаше възстановяване по легалният начин.
След запитване до скайп и абсолютно глупав спор с модератор от сайта кое законно кое не - тоест законно се оказа само предположения на модератора разбира се.
От скайп получих офицялно разрешение при определени условия да си хакна регистрацията + описание на сесийният файл под NDA условия.
След почти месец труд паролата я строших, уведомих ги с отчет как какво и що е извършено - за да стане - те ми благодариха.
Кой от вас вярва че мрежово при еднопосочни алгоритми ще бъде строшена паролата в рамките на няколко часа (тука се вижда че е за секунди), при наличие на брой опити за логване към скайпа.
За ставане - става, но трябва да имаш записана сесията с автоматично логване, малко повече компютри, и доста време.
А забравих без описанието на xml файла в който се пазят хешовете, няма да стане, много е извратен от стандарта.

Така че това не е истина на видеото - най вероятно само зарибяване.
А скайпа го ползвам само служебно защото шефовете са циции и не дават паре за телефони, така че само с дупе или скайп става.

И мисля че темата не е за коша. Касае сигурност и повишава вниманието, не популяризира никакъв зловреден софтуер, няма нищо което да помогне за създаване на такъв, не нарушава никое правило на форума, така че Марче ползвай първо сивото вещество после стреляй, иначе хвърли в коша и криминалната хроника на БНТ понеже популяризира обири, корупция, насилие и други.
« Последна редакция: Mar 31, 2011, 22:47 от victim70 »
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
След като авторът изясни мотивите си за темата, няма проблем тя да се върне в Живота, вселената и т.н. Peace?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Това е абсолютно невъзможно.

При идеални обстоятелства (потребителят си е "save"-нал паролата и имаш достъп до файловите му системи), трябва да счупиш един sha1 хеш, за да се сдобиеш с паролата. Мисля, че достатъчно добре знам как работи sha1, какви са му проблемите и колко време отнема да се счупи на commodity хардуер.

В случаят, обстоятелствата са далеч от идеални и това е невъзможно. В смисъл не е проблем и аз да си направя видео как уж чупя Truecrypt или OpenVPN сесия за няколко секунди, ама какво от това...освен някой идиот да си направи погрешни изводи.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

elFO

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Fedora 18
  • Window Manager: GNOME
  • Много питам!
    • Профил
Това е абсолютно невъзможно.

При идеални обстоятелства (потребителят си е "save"-нал паролата и имаш достъп до файловите му системи), трябва да счупиш един sha1 хеш, за да се сдобиеш с паролата. Мисля, че достатъчно добре знам как работи sha1, какви са му проблемите и колко време отнема да се счупи на commodity хардуер.

В случаят, обстоятелствата са далеч от идеални и това е невъзможно. В смисъл не е проблем и аз да си направя видео как уж чупя Truecrypt или OpenVPN сесия за няколко секунди, ама какво от това...освен някой идиот да си направи погрешни изводи.

В случая идиота май съм аз... щото от онзи сайт дето пратих на марчето има скрипт със спам. Добре че такива лоши работи не виреят под Linux.
Иначе в youtube има доста клипчета и не само за скайп ами и за icq и за msn, и за gmail и за хотмайл... явно май са само клипчета.
Активен

А ти къщичка за пиленца правил ли си?!

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Да така е. Може да е първоаприлска  ;D.
А иначе не е изобщо просто, даже със записан ключ - разместен е по странен начин в хмл файла. Без помощ от авторите нямаше да се справя, а те бяха достатъчно любезни (при определени условия) да помогнат съвсем малко.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

rado84

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Вижте на какво попаднах! :o :o :o :o :o
http://www.youtube.com/watch?v=dWsM3rfjBoE
Някой е решил да бутне скайпо! Честно казано, нямам против. ;D Скайп не ми харесва много, но поради липса на алтернатива в други програми, в които да имаш толкова много познати го използвам.  :( Освен това за Linix е много бъгав.  >:(

[Edit] Извинявам се за правописната грешка в заглавието.
За бъгав не знам, ама дизайнът на Скайп за Линукс е адски дървен. Нищо общо с дизайна на 4.2, с която версия съм свикнал. :(
Активен

AsRock B85M Pro4, Core i7-4770, Palit GTX 1660 Ti 6GB, Corsair CX750 PSU, Corsair 32GB DDR3-1600, Storages = 6.5TB, Cinnamon 5.2.7.
I use Arch, btw.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Skype
Настройка на програми
DeadAndDreaming 7 6430 Последна публикация Feb 26, 2005, 15:51
от BOT_ev
Skype
Настройка на програми
rinoceros 1 3941 Последна публикация Apr 17, 2005, 22:52
от BOT_ev
Skype
Настройка на програми
niko_lai 5 5504 Последна публикация May 01, 2005, 19:03
от
skype
Настройка на програми
knoppix 2 4321 Последна публикация May 30, 2005, 23:02
от knoppix
skype
Настройка на програми
venelinchoo 1 2224 Последна публикация Aug 18, 2005, 01:12
от venelinchoo