Автор Тема: Система за малки хотели, вили и семейни къщи  (Прочетена 5484 пъти)

PhrozenCrew

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Здравейте,

Разработвам малка и много простичка OpenSource система за управление на съдържание за хотели и малки семейни къщи. За разделяне на съдържанието от програмирането ползвам простичкия PHP MiniTemplator, който доста ми помогна да съкратя кода. А и много лесно ще могат да се правят нови шаблони за дизайна. Системата (малко пресилено е да се нарече система) ползва простички текстови бази данни и няма нужда от регистриране или предварително създаване на SQL-базирани таблици.

Бих помолил да тествате системата и ако забележите бъгове да ми пишете. Проекта още не е тестван и вероятно има какво да му се оправя. Ако ви се занимава можете да погледнете тук: BGHotel CMS

Предварително ви благодаря за всяка идея или критика!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Нямаш ли го инсталирано някъде това? Не ми се качва сега на моя сървър...

PS: Видях демото. Сори.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Как е колега има ли свяляния  CMS-a  :)
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Малко е несериозно 2011-та година URL-ите да са ти /index.php?page=1, /index.php?page=2 и т.н. Също е редно да highlight-ваш текущото избрано меню.
Снимките се отварят в нов прозорец, вместо в lightbox.
Активен

PhrozenCrew

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Благодаря за идеите!
HTML кода е напълно отделен от програмирането, благодарение на темплатора, и е изключително лесно да се реализира всяка идея.
Само един проблем имам, който ми се иска да не го решавам по трики начин. Но все още не съм намерил време и идея как да го реша. Използвам swfobject.js за да избегна бъгове в старите браузери при визуализирането на флаш съдържание. Обаче този swfobject.js  прави някаква врътка с слоевете и ако използвам lightbox се получава дупка, там където е флаша.
Ако някой е намерил решение на това, ще съм благодарен да го сподели.

Не съм променил адресите /index.php?page=1 и т.н., защото не ми се ще да добавям .htaccess към проекта. Направих вариант страниците да са СЕО-френдли, като запазя /index.php/url-na-stranicata.
Как е колега има ли свяляния  CMS-a  :)
Има точно 12 сваляния за почти месец. Публикувал съм проекта само тук и в още един сайт download.bg. Ако го доразвия и добавя повечко дизайн-типлейти, ще му направя по-голяма реклама. За сега ме устройва като чисто идеен проект, който залага на лекотата, без "истински" бази данни, с лесен за персонализиране код.
Активен

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Не съм променил адресите /index.php?page=1 и т.н., защото не ми се ще да добавям .htaccess към проекта. Направих вариант страниците да са СЕО-френдли, като запазя /index.php/url-na-stranicata.


Можеш да го направиш по тъпия начин с отделни файлове about-us.php, services.php, prices.php и т.н., които да сетват някаква променлива и да include-ват index.php.
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Цитат
Малко е несериозно 2011-та година URL-ите да са ти /index.php?page=1, /index.php?page=2 и т.н
Здравей, d0ni, далеч съм от съвременните (и от по-старите такива) тенденции в създаването на сайтове, но какво е несериозното в извикването на page 1, 2, 3..., вместо на home, services, about... и т. н. Някакси ми дава по-голяма (вътрешна) свобода.
Не се заяждам, питам - искам да се науча и да избягвам такива грешки, ако ми се наложи да се занимавам с такава материя.
Поздрави!
Активен

PhrozenCrew

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Можеш да го направиш по тъпия начин с отделни файлове about-us.php, services.php, prices.php и т.н., които да сетват някаква променлива и да include-ват index.php.
Така е. Мога да го направя, но това ще ограничи флексабилитито на проекта, защото някой би могъл да поиска да използва проекта за зъболекарски кабинет (примерно) и страниците да са с друга наосченост. А и не съм убеден, че services или about-us не особено по-юзър-френдли за търсачката.
Ще си помисля за предложението де. Благодаря за идеята!

angie_bg, на много места в мрежата има добри обяснения за пермалинковете и се разглеждат предимствата и недостатъците им. Ето едно много хубаво обяснение:
http://dameian.com/photographers-seo/seo-permalinks-structure/
Вероятно има тутори и на БГ. Можеш да потърсиш с критерий "SEO permalinks" или нещо от сорта.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
А дали има тутор за флексабилититота ?  :D
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

PhrozenCrew

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Благодаря ви отново за идеите!
Оправих повечето неща, които ми предложихте. Сложих в основния тимплейт маркиране на текущата страница в менюто. Никак не ми се искаше да слагам "current" клас, защото ми се струва много малоумна идея, въпреки масовата хипноза. Реших, че ще е много по-чисто, ако използвам XPath през JavaScript (има страхотен скрипт за крос-браузър мания с XPath - http://sourceforge.net/projects/html-xpath/  ;D) или динамична смяна на класа с jQuery. Но тъй като вече в тоя тимплейт съм използвал фреймуърка реших да не усложнавам допълнително.

Реших и конфликта между flash-съдържанието и дупката, която се получава при викане на fancybox за картинките. В този смисъл оправих и галерията.
Менюто изглеждаше малко постно и за това му добавих CSS-градиент, който също е крос-браузър и без картинки  ;D. Ей я магията тука: Ultimate CSS Gradient Generator. Работи си идеално дори с IE6, който хората по странни причини масово продължават да ползват  :D.

А дали има тутор за флексабилититота ?  :D
:D Яко си го измислил това! Между другото има някаква документация в архива. Май не е лоша идея да допиша възможностите за възможностите...

И тъй като съм вкарал вече досадния jQuery си слагам една подседка да добавя и UI-календар за заявки (или друга подобна тъпня). Ама като пак ми остане време за идеите.

ПС: Между другото все още не съм решил как да накарам системата да показва пермалинкове, без  да използвам .htaccess. Имам идея, но не работи, ако системата се инсталира в суб-директория на хостинга.
« Последна редакция: Oct 03, 2011, 21:19 от PhrozenCrew »
Активен