Автор Тема: Проблем с unlock на Ubuntu Tweaks  (Прочетена 3868 пъти)

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Проблем с unlock на Ubuntu Tweaks
« -: Feb 05, 2012, 10:28 »
Здравейте,
Наскоро установих, че не мога да вляза в администраторски режим на Ubuntu Tweaks. След чукване върху unlock нищо не става. Подобно е положението с администрацията на потребителите (users-admin). Ако стартирам споменатите програми с администраторски права (например от конзола) всичко е наред. Няма проблем с програми, които предварително искат парола (gksu) като synaptic.  Дистрибуцията е Ubuntu 10.04. Някакви идеи?
edit: Според прочетеното в мрежата направих пълна преинсталация на Ubuntu Tweaks (--purge). без (положителен) резултат.

Малко предисловие:
Преди месец се наложи да оставя компютъра за няколко дни включен, като единственото стартирано приложение беше TeamViewer 6 (на мястото, откъдето исках да влизам в компа, са забранени всички портове и не мога да ползвам WinSCP или нещо подобно). След връщането ми бяха изчезнали всички ленти, менюта, икони по десктопа и т.н. Мишката се движеше, но компютърът не реагираше на никакви клавишни комбинации (NumLock и CapsLock работеха). Наложи се да рестартирам с reset. Като че ли проблемите започнаха тогава. Освен гореспоменатия, те са и в:
1. Не се стартират автоматично приложения от Startup Applications (deluged, skype , screenlets и др.) Стартирани от менюто или от конзола работят. Опитът за съхраня сесията (Remember Curently Runnig Application) не води до успех.
2. След като на компа не е работено 2-3 часа skype "увисва" и трябва да се "убие".
3. Firefox се затваря в произволно време и на произволен сайт, дори при отворени само 2-3 таба. Същото е и в safe mode без разширения.
Тестът на паметта не показва някакви повреди.
Не знам дали тези проблеми имат връзка с цитирания в заглавието на темата, но реших да дам всичката информация, с която разполагам.
Всякакви насоки за решаване, дори частично, на ситуацията, са добре дошли!
« Последна редакция: Feb 05, 2012, 11:57 от angie_bg »
Активен

big-marvel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Debian GNU/LINUX
  • Window Manager: Gnome+
    • Профил
Re: Проблем с unlock на Ubuntu Tweaks
« Отговор #1 -: Feb 05, 2012, 17:40 »
значи някой ти е хакнал системата! и там портове мортове. а смени ли си паролите, защото този който ти е местил мишката е имал време да разгледа и съсипе каквото може! не е зле teamviewer`а да го разгледаш след инсталация и го настрой по твой си начин   [_]3 !
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с unlock на Ubuntu Tweaks
« Отговор #2 -: Feb 05, 2012, 17:56 »
значи някой ти е хакнал системата! и там портове мортове. а смени ли си паролите, защото този който ти е местил мишката е имал време да разгледа и съсипе каквото може! не е зле teamviewer`а да го разгледаш след инсталация и го настрой по твой си начин   [_]3 !

Глупости на търкалета.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем с unlock на Ubuntu Tweaks
« Отговор #3 -: Feb 05, 2012, 18:07 »
Провери, дали ти е инсталирай ключодържателя на Гном. Понякога от там идват подобни проблеми.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

and1soma

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 138
  • Distribution: Debian based
  • Window Manager: GTK+ / Qt
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с unlock на Ubuntu Tweaks
« Отговор #4 -: Feb 05, 2012, 18:51 »
@angie_bg за Firefox бих те посъветвал да изтриеш VLC плугина за Mozilla, който постоянно крашва Firefox (при мен, а до колкото съм чел и при много други) -
Цитат
sudo apt-get remove mozilla-plugin-vlc
и да инсталираш web плеъра Totem -
Цитат
sudo apt-get install totem-mozilla
също провери дали имаш Flash и Java инсталирани -
Цитат
sudo apt-get install flashplugin-installer icedtea-plugin
Ако и след тези маневри Firefox пак ти прави мизерии (съмнявам се) се пробвай да му изтриеш конфигурационната папка, като влезеш в домашната папка и задържиш Ctrl+H за да се покажат скритите файлове, намериш папката .mozilla и я изтриеш. Само да знаеш, че по този начин ще изтриеш всичките си отметки, пароли, история и т.н. за това, ако искаш просто я преименувай на .mozilla.old.
В краен случай пробвай с Google Chrome (Chromium в Ubuntu 10.04 е много стара версия).

Относно "unlock на Ubuntu Tweaks", пробвай да си създадеш нов потребител с административни права или провери дали в текущия ти профил си такъв -



също от "Допълнителни настройки:" провери какви са привилегиите ти -



Също много важно е да си инсталирал Ubuntu Tweak за Ubuntu 10.04, ако си го инсталирал за друга версия на Ubuntu много вероятно е да ти създава проблеми.
Най-сигурно е да го инсталираш от хранилище (PPA) -
Цитат
sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-tweak
Коя версия на Ubuntu Tweak използваш?

П.П. Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin ще излезе на 2012-04-26, така че готви се за преинсталация. :)
А и TeamViewer вече пуснаха версия 7.0.9310.
« Последна редакция: Feb 05, 2012, 19:14 от and1soma »
Активен

"Нищо не е по-далеч от истината."

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с unlock на Ubuntu Tweaks
« Отговор #5 -: Feb 05, 2012, 19:16 »
@cybercop, gnome-keyring е инсталиран. Не разбрах, трябва да бъде инсталиран или не.
@and1soma, mozilla-vlc-plugin и totem-mozilla не са инсталирани, flash-plugin и icetea6-plugin са инсталирани. С profilemanager съм изтрил профила си (заедно с паролите, добавките и отметките, естествено) и съм създал нов, чист. От добавките в момента работят само xmarks и lastpass, но след влизане във facebook и опит за писане на коментар пак се срина. Имам инсталиран Chromium 16.912.0.77 (пакетът е изтеглен миналата сряда от посочения от теб адрес - google-chrome-stable_current_i386, но след инсталацията показва, че е Chromium),  но и при Chrome, и при Chromium xmarks работи лошо, а това ми е най-важната добавка. Досега не съм ъпгрейдвал изцяло системата - възможно ли е да не инсталирам последната (12.04), а да избера по-ниска версия (11.04 напр.)?
Ubuntu Tweaks е версия 0.5.14, инсталиран от "http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ppa/ubuntu lucid main"
Профилът ми е от тип "administrator". Всички чек-боксове в привилегиите са отметнати. Мога да откажа искането на парола при администриране на потребителите, но това не е глобално решение.
« Последна редакция: Feb 05, 2012, 19:34 от angie_bg »
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Проблем с unlock на Ubuntu Tweaks
« Отговор #6 -: Feb 06, 2012, 08:05 »
Просто съвет, махни административните права на акаунта си и сложи парола на root, не ползвай sudo със su главоболията са много по-малко. За останалите проблеми си нямам и най-малка представа какво може да се направи, аз лично бих си запазил нужните неща и щях да направя едина преинсталация и да реша генерално проблема.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Проблем с unlock на Ubuntu Tweaks
« Отговор #7 -: Feb 06, 2012, 08:26 »
Направи си един нов потребител и виж с него дали проблемите са същите. Същото нещо може да постигнеш и с настоящия си потребител, като затриеш конфигурационните файлове и директории в ${HOME}
Активен