Автор Тема: pppoe не възстановява автоматично временно прекъсване на нета!  (Прочетена 2326 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
С Убунту 10.04 и връзката не през pppoe.conf, а през мениджъра за връзки. Като прекъсне за момент и не възобновява автоматично като дойде нета. Може ли да се измисли нещо?
Активен

v13

  • Гост
Не е само това. Ако доставчика те дисконектне направо ти сваля мрежовия интерфейс и само рестарт на network-manager оправя нещата. Това съм го тествал на kde.
Специално за кде, за да работи pppoe с network-manager трябва да се настрои акаунта и да се въведе нещо фиктивно за сървис нейм а после да се иде в конф. файла и да се изтрие, за да работи.
За последните версии на Ubuntu гледах един скрипт за upstart, който стои в спящ режим и като засече разкачване на pppoe вдига отново интерфейса и прави нова връзка.
Това го видях в ackubuntu някъде.
Иначе ако настроиш pppoe директно с pppoeconf всички описани проблеми отпадат.
Активен

v13

  • Гост
Виж това: Make Network Manager restart after dropped connection?
Ето го и скрипта от линка, не съм го тествал.

Here is an Upstart script you can place to /etc/init/reconnect.conf
Код
GeSHi (Bash):
  1. start on started network-manager
  2. stop on runlevel [016]
  3.  
  4. script
  5.  while true; do
  6.    if ifconfig eth0 | grep -q "inet addr:"; then
  7.       # echo "all ok!"
  8.    else
  9.       restart network-manager
  10.    fi
  11.    sleep 5
  12.  done
  13. end script

Само, че командата за рестарт на мрежата за последната версия на Ubuntu е: sudo service network-manager restart, не съм сигурен дали и за по-старите версии е същата, евентуално може да се наложи да се редактира и мрежовия интерфейс. Всъщност скрипта не е точно за pppoe но може да се взимства.
По принцип при рестарт на мрежата би трябвало да се вдигнат всички мрежови интерфейси и pppoe да се свърже.
« Последна редакция: Jun 09, 2012, 09:38 от v13 »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Благодарско Френд, но това не изисква ли после пак да се включи ръчно с команда или от аплета както е сега?
Ако връзката е през pppoe конфигуратора през терминала, не съм пробвал в този случай, но мисля, че се възсатновява автоматично, но пък хич не ми харесва това, че аплета и мениджъра изчезват! 
А трябва да има някакъв начин, щото ако компа е отдалечен и едно такова моментно прекъсване ще налага отиването му на място при него!
Активен

v13

  • Гост
Аз лично стигам до извод, че просто трябва да има някакъв скрипт подобен на описания по горе, който да засичаа разпадането на връзката и да прави автоматично рестарт на мрежата. Така няма да е необходима никаква допълнителна намеса.
Явно това е някакъв бъг и ми е много странно, че за толкова версии до сега не е отстранен.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
about PPPoE
Настройка на програми
fonzi 0 2528 Последна публикация May 12, 2002, 15:31
от fonzi
pppoe
Настройка на програми
nulll 0 2031 Последна публикация Oct 08, 2002, 14:09
от nulll
Проблем с pppoe
Настройка на програми
empty 6 3011 Последна публикация Jan 20, 2004, 13:15
от
Проблем с pppoe
Настройка на програми
empty 12 4157 Последна публикация Feb 15, 2004, 15:42
от empty
PPPoE
Настройка на програми
growchie 2 2110 Последна публикация Feb 17, 2004, 23:37
от