Автор Тема: Туристически сайт дебне посетителите дали са с Мак  (Прочетена 4299 пъти)

Mitaka

  • Гост
Митак, тук за личните или фирмени предпочитания говорим!?
Когато работиш на някой, работиш на това което ти се предложи. Спор няма по този въпрос!

След 6 години работа само на MAC предпочитанията станаха и лични...
Просто какото казах - не ми допада нито една от графичните среди... докато беше KDE 3.x си беше супер. На 4 не мога да му свикна - прекалено Vist-оподобно е. След излизането на КДЕ 4.х известно време ползвах Gnome... въпреки, че никога не съм го харесвал. Да, но след опитите за "модернизация", които му направиха... и то не ми допада.

Не знам защо им беше нужно да ги пипат - и двете си бяха чудесни графични среди... особено КДЕ 3.х.
Имаше слухове за форк на КДЕ 3.х проекта, но май си останаха само слухове.
 
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Има, казва се Тринити. Има и хранилища за по-популярните дистрибуции.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Има, казва се Тринити. Има и хранилища за по-популярните дистрибуции.

Не го знаех... сега ще тествам, това е приятна изненада... особено, ако успея да си подкарам нещата :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Митак, тук за личните или фирмени предпочитания говорим!?
Когато работиш на някой, работиш на това което ти се предложи. Спор няма по този въпрос!

След 6 години работа само на MAC предпочитанията станаха и лични...
Просто какото казах - не ми допада нито една от графичните среди... докато беше KDE 3.x си беше супер. На 4 не мога да му свикна - прекалено Vist-оподобно е. След излизането на КДЕ 4.х известно време ползвах Gnome... въпреки, че никога не съм го харесвал. Да, но след опитите за "модернизация", които му направиха... и то не ми допада.


Ами аз и ти имаме различен подход към нещата! Аз на времето от интерес и обща култура реших да си инсталирам Линукс на дуъл буут. Като взех да чета история, съзрях бизнес модел който ми допада много и реших, че трябва да напредна. Известно време го разцъквах така, но се уверих, че от това повече, не мога да напредна, докато разчитам на Уиндоус за основните си неща и точно това направих!
Тъй като прекрасно занм, че за акъл винаги се плаща, различна е само формата, си купих хубав компютър на който да експриментирам защото прецених, че ще ми е по-евтино, от колкото да плащам за обучение по утъпкания от всички начин с курсове. Та, щото не ми беше удобна да рестартирам и да минавам на уиндоус и да рестартирам за да мина в линукс, започнах да ползвам виртуалка с уиндоус за нещата за които нямам алтернатива в линукс. На новия як компютър се учих да правя мрежи от смесени системи щото позволяваше да с 10 виртуалки едновременно стартирани да правя каквото си искам. Така взех пък, че научих много за виртуализациите и щото имам вече създаден опит в ползването им за лични цели, съзрях и огромният им потенциал за бизнеса който се мъча да развивам.
Тъй като пак за бизнеса ще разчитам на ESXi и истински сървъри, взех, че си купих един истински сървър Супермикро и до като нямам клиенти го разучавам и него вайзера, ама сега гледай как ще ми влезе в употреба като кача една виртуалка която да е достъпна от всякъде за работа по проектите ми.
Наскоро за първи път пипнах ипад и съм удивен от фейса му, но това не е причина за мен да си купя такова нещо. Ако имам нужда от таблет, ще бъде с андроид или линукс с гном 3! Не знам дали си ползвал тъч скриин, но аз до сега не съм ползвал гсм без тъчскриин, като първия ми беше Ериксон 380. Сега съм с СЕ Нео, а преди него с Дел Страйк. Доста неудобен е фейса на ХП или Гном 2 за работа с тъчскриин. Добре, че клиента за връзка който ползвах на Страйка си имаше разни благинки та се работи що годе сносно.
Като гледам гном 3, това ще е перфектния за мен интерфейс за работа с пръсти, а във фалбак за работа с мишка.
Преди доста време бях изтеглил от пиратите една виртуалка Мак. Ами красива работа, удобно, като изключим левите бутони на прозорците, но с това бърза се свиква, ако се ползва по-често, но няма как да ме накара с тези рестрикции да го ползвам. Дори и не лицензирано.
Активен

Mitaka

  • Гост
Аз в периода 1998-2005 друго освен Линукс по компютрите съм нямал.
Първата ми дистрибуция беше доколкото си спомням - Slackware 7 или 7.1, както и RedHat 6.2. Имах за известно време и Mandrake Linux.

Дори умишлено си купих първия си лаптоп без Windows, въпреки, че разликата беше 20-тина лева.
През 2005 започнах във фирма, където се работи само с MAC. В началото си ползвах личния лаптоп с Linux (Debian). Не си спомням кога точно излезе КДЕ4... преминах на Gnome, после бях с някакво Ubuntu... накрая просто ми купиха MacBook Pro, защото не можех да си върша работата. И така до днес... сървърите - BSD/Linux, лаптопа - MAC.

А относно iPad - това е нещото на Apple, което не харесвам! Имам iPhone, имал съм iPod Touch... та, iPad реално е един голям iPod :)
Бих взел iPad само ако ми го подарят, но не бих дал пари за него. Вярно - качеството му е високо, но... това не нещо, което бих имал... определено. Всъщност, това важи за всички таблети... някак просто не ми допадат.

ESXi е много хубаво нещо... но наличието му на няколко наши сървъра налага ползването на vCenter... който иска Windows Server, и от там се наложи инсталирането на такова животно. Куриозното в случая е, че Windows 2008 Server е инсталиран на виртуална машина във ESXi-a, който управлявам с него :)

п.с.
През 2004 бях толкова заклет Линуксаджия, че отказах работа в Microsoft Bulgaria... искаха да ме наредят за сисадмин. Няколко години по-късно разбрах каква е заплатата на сисадмина им, и още се проклинам задето им отказах... в крайна сметка, няма какво да се лъжем - ВСИЧКО е пари.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На един познат преди години му предлагаха същите и той отказа, после смени ХП, не знам си кой, сега е в Телерик завалията. Всеки ден трябва да правя курбан, че не си изкарвам парите с това и не ми се налага да правя такива компромиси.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
На един познат преди години му предлагаха същите и той отказа, после смени ХП, не знам си кой, сега е в Телерик завалията. Всеки ден трябва да правя курбан, че не си изкарвам парите с това и не ми се налага да правя такива компромиси.

Ако разбереш, че си изпуснал прилична 4-цифрена заплата, на която първата цифра е по-голяма от 3.... ще си на друго мнение :)
Компромиса определено си заслужава - за месец да взимаш колкото повечето хора не могат да изкарат за година... и е смешно, и е жалко но е така.

Все пак - всичко на този свят е пари. Дори здравето. Последното за съжаление го изпитах (и изпитвам) на гърба си...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
ESXi е много хубаво нещо... но наличието му на няколко наши сървъра налага ползването на vCenter... който иска Windows Server, и от там се наложи инсталирането на такова животно. Куриозното в случая е, че Windows 2008 Server е инсталиран на виртуална машина във ESXi-a, който управлявам с него

Браво бре Пич! Аз сега го управлявам през виртуалка с ХП и така и не ми е дошло на акъл, че и без туй имам едно ХП в него което ползвам през rdp от външна и вътрешна връзка и от него да си управлявам и ESXi-то, а ми стои постоянно активна и виртуалката на моя комп и като река с ctrl+alt да си взема клавиятурата и мишката от виртуалката в него и става мотана работа :D  [_]3

Ама ми е чудно, що пък уиндоус сървър заради клиента само щом се ползва?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Я бързо си признайте кой от вас вчера е бил в Атина....

http://www.youtube.com/watch?v=C97d1goJEPQ
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Цитат
ESXi е много хубаво нещо... но наличието му на няколко наши сървъра налага ползването на vCenter... който иска Windows Server, и от там се наложи инсталирането на такова животно. Куриозното в случая е, че Windows 2008 Server е инсталиран на виртуална машина във ESXi-a, който управлявам с него

Браво бре Пич! Аз сега го управлявам през виртуалка с ХП и така и не ми е дошло на акъл, че и без туй имам едно ХП в него което ползвам през rdp от външна и вътрешна връзка и от него да си управлявам и ESXi-то, а ми стои постоянно активна и виртуалката на моя комп и като река с ctrl+alt да си взема клавиятурата и мишката от виртуалката в него и става мотана работа :D  [_]3

Ама ми е чудно, що пък уиндоус сървър заради клиента само щом се ползва?

Windows Sevrer, защото vCenter-а ползва някаква тъпотия Active Directory... уж можело да се подкара и на 7, ама... при мен не се получи, и тъй като имам лицензи от MAPS-програмата на МС, просто лепнах един Windows Server, и всичко запали от първия път :)
Но принципно ако си с безплатната версия на ESXi, това не ти трябва, тъй като няма как да ползваш възможностите му...
А самият клиент си върви на кой да е Windows от XP насам....
Много ме дразни, че няма клиенти за друга OS...
« Последна редакция: Jun 27, 2012, 23:50 от Mitaka »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
С безплатния съм. Ама с тази комбинация от едно леко ХП вътре ще е супер! Сега го тествам в момента. RDP клиента в линукса е пирфектен, конектва домашната папка и принтер към уиндоуса, пък и в андроида рдп клиенти колкото щеш и работата е 6 и без клиент за линукс.
При мен от едната му лан карта влиза нета по пппое и а другата за вътрешната мрежа pfsense рутера и той вътре и виртуалката която го управлява като е вътре и с едно външно пренасочване и от кафето ще мога да си играя с вайзера, че за сега нямам възможност да ползвам IPMI, па и още не му разбирам.
Активен

Mitaka

  • Гост
за сега нямам възможност да ползвам IPMI, па и още не му разбирам.

То няма нищо за разбране...
Просто те логва в графичен интерфейс, от където може да си стартираш локална конзола и например да влезеш в БИОС, да закачиш локалното CD/DVD/USB към машината и да преинсталираш основната ОС (в твоя случай - ESXi). и т.н. - това е най-общо казано... и е адски полезно, ако сървъра ти е колокиран някъде - аз например си пращам дисковете, хората ги слагат в машината, и си конфигурирам РАИД-а от Пловдив, без да се разхождам до София :)
Активен