Автор Тема: ИУЕЕО  (Прочетена 1373 пъти)

Toryx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
ИУЕЕО
« -: Oct 04, 2012, 09:08 »
Здравейте,
Някой изхвърлял ли е на скоро компютърно оборудване и къде?
Имам и няколко тонер касети, и се чудех дали търговеца от който съм ги купил не може да ги изхврърли на определените за това места - по закон май е длъжен.. вие какво мислите?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ИУЕЕО
« Отговор #1 -: Oct 04, 2012, 09:30 »
Покрай „Техно нещо си“ от няколко години пребивават подобни кофи. С жал си признавам, че не съм ги ползвал  :(

Тая тема никак не е забавна, извънредно сериозна е. Не е за тук, а за Идеи/Мнения най-малкото. Даже аз бих я закачил, ама не са всички като мен развълнувани много, какво причиняваме на планетата си, дето друга нямаме.
« Последна редакция: Oct 04, 2012, 09:32 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: ИУЕЕО
« Отговор #2 -: Oct 04, 2012, 09:33 »
Програма за рециклиране на консумативи HP
Казваш им колко голям кашон искаш, те ти го пращат и ако можеш веднага да го напълниш, го взимат. Иначе ти го оставят да го пълниш и като си готов им се обаждаш да дойдат да го вземат.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ИУЕЕО
« Отговор #3 -: Oct 04, 2012, 09:37 »
Като сме в такава тема да се похваля, с което надявам се, ще подтикна и някой друг да го прави.

От няколко години по обществени институции и училища има специални кошчета за батерии. Лесно се разпознават, те самите са във форма на батерия.  Тук съм си намерил едно такова училище и редовно го ползвам. Отначало се страхувах, че ще ми се скарат, но нямаше подобно нещо.

И да тези кошчета (поне в това училище) станаха много популярни и редовно се ползват (забележете!) от самите деца, което много ме радва.
« Последна редакция: Oct 04, 2012, 09:41 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Toryx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: ИУЕЕО
« Отговор #4 -: Oct 04, 2012, 09:52 »
go_fire: Ще проверя край някой голям Техно*. Аз съм виждал само за батерии в тези по моловете..

laskov: Благодаря, проблема е, че касетите не са оригинални, ами са заместители.. оригиналните са заминали някъде вечe :/
A се надявах да ги предам за някой и друг лев на фирма за пълнене/продажба на касети.
Мисълта би беше, ако така и така е длъжна (фирмата която ни продава оборудване), тя да се погрижи.. когато носи нови машини или сменя нещо.

go_fire: Аз ги давам на един приятел и той ги мята във фирменото такова кошче.. а май може и батерии от лаптоп да се изхвърлят там?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ИУЕЕО
« Отговор #5 -: Oct 04, 2012, 10:07 »
Би трябвало да може всякакви батерии. Много лаптопи са с никелово кадмиеви батерии, телефони също, а това се ползва и в стандартните батерии. Има други с литиево йонни или литиево полимерни. Не са чак толкова много технологиите за производство на батерии. И все си мисля, че тия дето могат да рециклират едните, би трябвало да могат и другите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Toryx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: ИУЕЕО
« Отговор #6 -: Nov 09, 2012, 10:05 »
Ето тук намерих повече информация (някакви нормативни документи даже) - hььp://www.weeerecycling-bg.org/
А в петото място от горе надоло (в Места за предаване) може да предавате електронно оборудване (работи Пон.-Пет. от 8.30 до 16.30) - мониторите са по 0,08 стотинки на килограм..
Активен

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Re: ИУЕЕО
« Отговор #7 -: Nov 09, 2012, 10:40 »
Ако имате непотребни батерии за лаптопи ще ги взема с удоволствие.
Активен