Автор Тема: Хайде, почна се пак "за" и "против" пушенето на закрито!  (Прочетена 11822 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не съм съгласен. Според мен въпреки недостига, е много сериозно подценена. Но го има и проблема, че не всички кадри са достатъчно качествени.

Дупедата не извършва никакъв интелектуален труд, а лизачески, че да се съревновават по заплати.

Противно на очакваното, 240 дупедата не са много на шест милиона население, колкото сме в действителност (то не е сигурно, че сме и шест). Пада се един дупедат на 25 хил., което е даже малко. Сиреч дори представителната ни демокрация, не е достатъчно представителна. Но е напълно  сигурно, че дори тези ни излизат прекалено скъпо и въпросът съвсем не е в заплатите им.

Гейт, ако някой ще защитава наистина интересите ми, очаквам да живее скромно и порядъчно, както живея аз.

Няма да казвам име, за да не се приеме за реклама на партия, която не одобрявам (не че одобрявам някоя от съществуващите). През есента 2007-ма бях на едно обучение в столицата. Централата на компанията, в която работих беше на броени метри от парламента (вече не е там, а и аз не работя за тях). Единият ден си хванахме автобус от спирката пред ректората, за да се приберем.

Автобуса беше претъпкан. Шофьора караше на принципа газ-спирачка  все едно вози картофи, а не хора. Попържаше шумно. Тъкмо отскоро им бяха станали заплатите 1 000 лв.

И в тази обстановка, в дъното на автобуса видях тихо да стои един дупедат. Ей за този дупедат мога да се закълна, че е честен човек. По между другото същият е все още дупедат и в момента.
 
Но и дето казваш  корпоративното хоро. И то не е особено корпоративно. В момента все още, но очертава се никак не за дълго работя в една световна  компания. Това е най-голямата, в която съм работил, а и другите не бяха никак малки. Обаче българското ѝ представителство е сравнително много младо. Много е по-младо и от по принцип доста младите ѝ конкуренти или по-точно на тези, дето се старае да е конкурент.

Компанията е доста новаторска и е изработила, многократно доказали се механизми да е високо ефективна, които доста добре работят и у нас. Толкова е ефективна, че е постигнала някои невероятни резултати, а имайки предвид младостта ѝ, са невъзможни. Нещо като представянето на  Борислав Иванов, но без съмненията за измама, има си напълно логично обяснение.

Първите ми дни на аклимитазация бяха трудни. Идвах с едни нагласи и начини на работа, намерих съвършено различни. Много неща бяха парадоксални. Много бързо обаче ми стана ясно защо нещата са такива, каквито са. И се вписах в обстановката, полагайки доста старание.

Минаха няколко месеца и изведнъж открих, че под повърхността на тази добре смазана машина с вплетени изпреварващи решения, нещата са други. Навред се беше вкопчила българщината, която подкопава, подрива устоите на цялата организация, бивайки глобално погледнато само в периферията, но точно там, където „магията“ работи, за да се случват нещата.

Меко казано се отвратих. Мислех, че работя в европейска компания по европейски, а нещата се  спъват от дребнави, низки страсти, произлизащи от местните аборигени (сиреч нас българите). Това вече съм го виждал многократно и не го харесвам. Не играя тази игра. Може  да съм прост, глупав  и наивен, но си имам някакво останало достойнство. И ако те не ме изритат, аз сам ще напусна.

Та въпроса ми беше за „корпоративното“. У нас то е българизирано. Дори не искам да казвам балканизирано. Например знам за компании (някои са същите като тези тук) опериращи в Словения или Харватско и горните думи биха им били абсолютно непонятни. Бъргарщината си пробива път и покварява всичко до дето се докосне, колкото и добра практика да е, колкото и добра идея да е. Всичко е разградено, претопено в тъма.



Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Цитат
Минаха няколко месеца и изведнъж открих, че под повърхността на тази добре смазана машина с вплетени изпреварващи решения, нещата са други. Навред се беше вкопчила българщината, която подкопава, подрива устоите на цялата организация, бивайки глобално погледнато само в периферията, но точно там, където „магията“ работи, за да се случват нещата.

Меко казано се отвратих. Мислех, че работя в европейска компания по европейски, а нещата се  спъват от дребнави, низки страсти, произлизащи от местните аборигени (сиреч нас българите). Това вече съм го виждал многократно и не го харесвам. Не играя тази игра. Може  да съм прост, глупав  и наивен, но си имам някакво останало достойнство. И ако те не ме изритат, аз сам ще напусна.

Та въпроса ми беше за „корпоративното“. У нас то е българизирано. Дори не искам да казвам балканизирано. Например знам за компании (някои са същите като тези тук) опериращи в Словения или Харватско и горните думи биха им били абсолютно непонятни. Бъргарщината си пробива път и покварява всичко до дето се докосне, колкото и добра практика да е, колкото и добра идея да е. Всичко е разградено, претопено в тъма.

Deja Vu :(

П.п. мерси за редакцията

« Последна редакция: Jun 07, 2013, 16:14 от shoshon »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Цитат
De Javu
??? ??? ???
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Цитат
De Javu
??? ??? ???

deja vu е искал да каже автора ама се е пообъркал.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ако това те успокоява, мога да потвърдя че балканските номера успешно покваряват със същия успех и индийци и американци :) Moreover, дори не съм сигурен за произхода. В смисъл, моите наблюдения върху тези неща, базирани не само на това какво аз съм видял са че това което се възприема като чисто българска простотия си съществуваа навсякъде без да има етикет "made in BG". Не виждам смисъл да се възмущавам от такива неща, защото те си съществуват. В голямата компания, вероятността да попаднеш на нещо такова съответно е по-голяма.


Съвсем иначе погледнато, аз не очаквам от някой, чиято работа е да защитава моите интереси, да взема по-малко пари от мен. Според мен, тези хора трябва да вземат не просто толкова пари, колкото да живеят нормално (да се има предвид да не се тревожат за базови неща, за да им остава време да мислят), но и до някаква степен да си гарантират финансово бъдещето след приключване на тази работа.

Причината е че не е лесно да поемаш отговорност за тези решения. Винаги ще има някой ощетен и още повече, винаги ще се намери някой, който да те омаже в лайна, дори никога да не имал грам користна мисъл, просто защото когато пресечеш нечии да кажем нечист интерес, най-вероятно накрая в очите на обществото ти ще излезеш нечистия. В България съм забелязал нещо много странно, хората масово вярват в съществуването на честния управник, който ако е честен, никога няма да му се сътворят скандали. Истината е че това е като да вярваш в Дядо Мраз. Има два варианта ако си "честен" - или достатъчно успешно да не вземаш позиция и да си намираш паравани и бушони, или да поемеш риска да те омажат в лайна и да промениш нещо. Средна позиция няма - управлението на ГЕРБ примерно го доказа, накрая ти се изсипва на главата и едното и другото.

От тази цялата работа излиза че е изключително неблагодарно да зависи нещо от теб в тази държава. Тъжно но факт.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз предлагам, да се върнем на темата, "така ли ще продължаваме да я караме"!?
Всички видяхме какъв е резултата от пълната забрана и ще продължаваме ли да я подкрепяме и дали този спор не ни вреди на всички много повече от колкото ни ощетяват управниците, които заради подобни спорове нямаме физическо време да спорим за другите по-важни проблеми!?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Добре де, това такова ли значение има? Аз примерно пуша и то доста и на мен забраната ми допада и съм й свикнал. Честно казано предпочитам да не ми мирише на фасове.

Сега апропо като бях в Португалия намразих дори това да ходя отвън да пуша. Сядаме да вечеряме с жена ми и аз излизам. И идва някакъв мургав мангал и вика "може ли огънче". И му давам, само за да ми извади едно топче хашиш и да ми го навре в лицето. Между другото, признавам, набутах се най-накрая. Пълен боклук, докарваше го единствено на аромат. Но по-забавното е след това, следващият път като ми се повтори тоя номер директно му казах да си го завре в гъза и тоя тъпак реши че имам по-специални вкусове и ми изкара едно пакетче с бело и вика 40 евро на грам. Много ми изкипя тогава.

Спри да пушиш или се примири. Това с пушенето е много крив навик. Трябва да се спре. Ако държиш да даваш пари за тоя дето духа по този параграф според мен има по-добри варианти. Това никотина наистина предизвиква грозна зависимост и поне да имаше файда, честно казано не знам кой е решил че трябва да е легален при положение че далеч по-безобидни и по-забавни неща не са.
« Последна редакция: Jun 08, 2013, 03:07 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гейт, както казах в началото, вече ми е все едно дали ще се пуши в заведенията или няма да се пуши! След като преоткрихме домашните партита, на заведения ходим само като е хубаво времето на открито, щото терасите ни са малки.
И преди и сега, за мен проблема е, че под формата на някаква загриженост за здравето ни ни ограничават свободата. След като тази стока не е забранена, трябва да си има места за едните и за другите. По същия принцип, със загрижеността за потребителите се опитаха да ни прокарат АКТА, но не мина само защото нарушава интересите на едно доста по-мощно лоби от ресторантьорите! По същия принцип се опитват да ни отнемат и възпитанието на децата ни и лека полека всякакви други свободи.
И като за капак, тези спорове се инсценират от тролове за да ни отвличат от истинските проблеми и ограбването което вършат управниците и корпорациите.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
И преди и сега, за мен проблема е, че под формата на някаква загриженост за здравето ни ни ограничават свободата.
Мислиш себе си за всички.

След като тази стока не е забранена, трябва да си има места за едните и за другите.
Има си.

По същия принцип, със загрижеността за потребителите се опитаха да ни прокарат АКТА, но не мина само защото нарушава интересите на едно доста по-мощно лоби от ресторантьорите! По същия принцип се опитват да ни отнемат и възпитанието на децата ни и лека полека всякакви други свободи.
Говориш за неща, които наистина биха имали еднакви последствия всеки един от нас. Но историята с тютюнопушенето не е така.

И като за капак, тези спорове се инсценират от тролове за да ни отвличат от истинските проблеми и ограбването което вършат управниците и корпорациите.
Замисли се кой е „тролът“, който стартира настоящата тема...
Активен

v13

  • Гост
Аз съм бил преди време пушач и мога да ви кажа, че след посещение на зле вентилирани клубове дори когато си пушач за много кратко време почваш да се чувстваш отвратително. Всички дрехи смърдят поне до сутринта. Омирисва се косата, дори и кожата. Когато престоиш повече време на такова място се чувстваш затлачен като кошче.
Какво да кажем пък за непушач, на който прага на поносимост за дима е много по-нисък. Отделно няма да коментирам вредите за здравето. А как се чувстват хората които по цял ден работят в пушилката?
Атака вкараха идеята за промяна в закона само с една единствена цел. Да станат малко по симпатични на хората и да трупат рейтинг и доверие.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Собственици на заведения настояват за право на помещение за наркомани

Цитат
“Ще настояваме за право на заличка около 40-50 кв.м. без никакво обзавеждане, то повече не им трябва на наркоманите, защото са свикнали на мизерия.”, мотивира се представител на заведение, което се чувства ощетено от това, че употребяващите дрога не наливат пари в икономиката на страната.

http://www.nenovinite.com/news.php?action=view&ID=2707

 ;D ;D ;D
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Според мен, най-добре би било да разрешат на ресторантьорите да избират сами, дали да разрешават или да не разрешават пушенето, но без никакви разделения, а заведението да бъде само за пушачи или непушачи.................... но да не не се допускат лица под 18 години там съдето е разрешено пушенето и контролиращите да ходят и да глобяват яко, ако има ученици в заведенията в които се пуши! Тогава, ресторантьорите ще трябва да избират дали нас пушачите да "коткат" и да изгубят учениците които са един много сериозен клиентски контингент или да разчитат на тях и на непушачите, но поне няма да им се налага да правят излишни разходи за разделения и на заведението. Па, като е само за пушачи, ако искат и да не пускат и вентилации, той пазара сам ще си ги сортира.
Активен

lunarvalley

  • Гост
ех, тоз пазар!  :)
Активен