Автор Тема: Форматиран Виндолски дял под линукс?!  (Прочетена 2542 пъти)

tukmak

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Здравейте на знаещите и на всички.
Проблемът е форматиран дял на уиндолса от Линукс дистро МИНТ (убунту дериват).
Дялът е бил NTFS сега е FAT32 BOOTABLE. Програмата с която е направена поразията е Disks.
Как може да се възстанови (UNFORMAT) въпросният партишън?
През въпросната програма няма команда UNFORMAT.
Какво може да се направим за да се възстанови дяла?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5290
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Форматиран Виндолски дял под линукс?!
« Отговор #1 -: Nov 05, 2013, 21:40 »
А ти самия как мислиш колега ? Какво ли вълшебство може да се направи с оакания вече дял ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

tukmak

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Форматиран Виндолски дял под линукс?!
« Отговор #2 -: Nov 05, 2013, 21:48 »
За съжаление не ми е ясна точно тази програмка, къде и какво прави!
И точно заради това, първо питам тези, които имат опит с нея да кажат какво да направя, а не какво вече е ОАКАНО! То е ясно! Въпросът КОЛЕГА е, да не се ОМАЖА и аз с лайна!
Предварително благодаря на всички, които имат решение. Тези които искат да правят фитнес на пръстите, моля да си изберат подходяща игра и да спортуват с нея!  [_]3
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Форматиран Виндолски дял под линукс?!
« Отговор #3 -: Nov 05, 2013, 21:56 »
Вчера се будалках с photorec (или тя с мене :) ) - открива изтрити файлове и се справя много добре! Стартирах я след като заредих SystemRescueCD

PS1: От страницата на Photorec има препратка към TestDisk. Той май прави точно това, за което питаш. И него го има на SystemRescueCD.
PS2: В упътването за работа с един друг инструмент - ddrescue, има ценен съвет: Когато възстановявате диск, най-добре е да му направите копие на друг, по възможност такъв, диск и да правите експерименти с копието.
« Последна редакция: Nov 05, 2013, 22:04 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Форматиран Виндолски дял под линукс?!
« Отговор #4 -: Nov 05, 2013, 22:03 »
Май под Уиндоус има повече и по-ефективни програми.
Аз преди доста време, още докато бях на Уиндоус един външен диск ми се беше скапал и успях да си извадя инфото с Р-Студио. На скоро ми се мярна, че има и Линукс версия на него и май пишеше, че възстановява и от форматирани дялове.

Май е добре да прочетеш за всичките какво пише из нета преди да пробваш, че не съм сигурен дали няма опасност от много опити да се омаже допълнително.
« Последна редакция: Nov 05, 2013, 22:06 от backinblack »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Форматиран Виндолски дял под линукс?!
« Отговор #5 -: Nov 05, 2013, 22:14 »
Май под Уиндоус има повече и по-ефективни програми.
Да, да. Когато нещо не става с webmin, то става с уиндоуска програма.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Форматиран Виндолски дял под линукс?!
« Отговор #6 -: Nov 05, 2013, 22:25 »
Ласков, ти поне знаеш много добре отношението ми към Линукс и свободния софтуер, но когато става въпрос за нещо сериозно и рисковано като възстановяване на данни, бих използвал това което е най-ефективно или най-познато.

Като си такъв радетел за свободен софтуер, писах ти на мейла да удариш едно рамо за Егроупуаре, но не благоволи дори да отговориш. Поне за неща които ще ползвам реално в работата си, а не за разучаване, безплатни услуги не търся.
Активен

tukmak

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Форматиран Виндолски дял под линукс?!
« Отговор #7 -: Nov 06, 2013, 09:42 »
За съжаление TESTDISK ver.7 - не успя да се справи!
Репортува че, харддиска му се виждал по-малък от колкото трябвало да бъде.
След което, казва че не вижда никакви данни (файлове) във въпросния дял!
Ще търся друг вариант! Ако намеря решение ще пиша.
Благодарности и поздрави на всички, които се отзоваха. [_]3
Активен

tukmak

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Форматиран Виндолски дял под линукс?!
« Отговор #8 -: Nov 07, 2013, 07:58 »
Таакааааа...
Както обещах да пиша, имаме положителен резултат.
Успях да възстановя дяла и файловете чрез един буут диск наречен Active Boot CD или A@RecoveryCD.
Има доста инструменти за диагностика и възстановяване на дискове, дялове и файлове.
Качва се изцяло в паметта и има Виндолска обвивка.
За съжаление има възможности за работа само с FAT12,FAT16,FAT32,NTFS!
Поздрави на всички. ::)
Активен