Автор Тема: digital.bg продължават да хулят свободния софтуер  (Прочетена 10099 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат

Няма да обяснявам как се формира печалбата на дружествата щото очаквам, че спорещите с мен "икономисти" знаят, та как се получава така, че само такива дружества, като тези работещите в регулация могат да си позволят в БГ да осигуряват на макс, да си сменят компютрите на всеки 3-5 години, да си плащат всички лицензи на софтуера, да строят хубави офиси и да си сменят колите като по книга, да нямат нито един лев укрит приход и да формират и печалби, а някои(Марешки) чак и да скандализират обществото с придобивките си, а масовите фирми които работят в не регулиран и конкурентен пазар, ако нямат възможност да укриват, отдавна биха затворили, щото както вие не искате да работите без заплати, така и те не искат да работят без печалба, което си е нещо напълно нормално!

Откога ИТ стана регулиран сектор?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Ръстът на БВП, уви, не означава риск на данъчните приходи и това е така, особено когато говорим например за износ. А по-големият износ ознчава намаляване на приходи, защото, колкото повече износ, толкова повече възстановяване на данък добавена стойност”, коментира говорителят на НАП Росен Бъчваров.
http://btvnews.bg/article/bulgaria/ikonomika/sivata-ikonomika-glatnala-12-mln-lv.html

Ебати и измисления икономист! Когато има износ, нямало данъчни постъпления! А тези работници дето работят за износ, от къде им идват заплатите? Като имат заплати не внасят ли ДОД? Не харчат ли в магазините и не оставят ли ДДС и акциз?
Активен

lunarvalley

  • Гост
Цитат
А по-големият износ ознчава намаляване на приходи
лелееееееее  ??? ??? ??? ??? ???
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Четири килобайта, случайно да имаш нещо общо с Версия 13? Твоите и на Сатира мненията много ми приличат на неговите. Не мога да разбера в един вид среда ли сте расли, набори ли сте, живота Ви е подвел по подобни пътеки или просто сте с роднинска връзка.
Чак ми стана смешно.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Според нашият вече не толкова нов приятел г-н Марков и неговият кумир вноса е печалба, а износа загуба. Такова твърдение не бях чувал от така популярният финансов министър на Людовик XIV, но не мога да отрека, че звучи логично.

4кБ  кое е така забавно ???
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Пет пари не давам за мряните и лаферите ви, но това което съм писал съм го чел някъде в уеб пространството след когато съм го установил от личен опит, а когато прочета в уеб пространството нещо което вече съм установил се уверявам, че разсъждавам в правилната посока! 
а на мен мие през он@з работа, та чак у сесъдниО двор, ти за какво даваш пет пари и за какво -не!
за да можеш да си извадиш верен извод от наблюдаван процес или от личния си опит, трябва да имаш необходимите познания по темата, които ще ти позволят да разбереш, какво се случва под повърноста, каква е логиката, защо е така и какво следва. е, тоя инструментариум от знания ти липсва, нещо по-лошо :) ти не чувстваш необходимост от него и нещо още по-лошо :DDD позволяваш си да неглижираш икономисти, положили основата и изградили икономическата наука. смешно е  ;D. но какво да очаквам, след като пеевското говедо, по твоите логики, е най-големия разбирач и икономист :)))
би трябвало да си разбрал, че намирам дискусиите с теб за безплодни и лишени от съдържание.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Според нашият вече не толкова нов приятел г-н Марков и неговият кумир вноса е печалба, а износа загуба. Такова твърдение не бях чувал от така популярният финансов министър на Людовик XIV, но не мога да отрека, че звучи логично.

4кБ  кое е така забавно ???
просто всичко трябва да е в някакви граници:
Търговския баланс е нетната разлика между стойността на износа и вноса, и показва дали има търговски излишък (повече пари влизат в страната) или търговски дефицит (повече пари излизат от страната).
 
Търговските излишъци като цяло са желателни, но ако търговският излишък е твърде висок, страната не може да се възползва в пълна степен от възможността да закупува продукти на други страни. Това е, когато в една глобална икономика, народите се специализират в производството на специфични продукти, като се възползват от стоките други народи, които произвеждат по-евтини стоки, на по-аткрактивни цени.
 
Търговския дефицит, обаче, може да доведе до значителен вътрешен дълг. В дългосрочен план, търговския дефицит може да доведе до обезценяване на местната валута и увеличаването на чуждестранния дълг. Това увеличение на дълга ще намали доверието в местната валута, което неминуемо ще намали нейното търсене и по този начин стойност. Освен това, значителния дълг вероятно ще доведе до сериозна финансова тежест за бъдещите поколения, които ще бъдат принудени да го изплатят.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Пет пари не давам за мряните и лаферите ви, но това което съм писал съм го чел някъде в уеб пространството след когато съм го установил от личен опит, а когато прочета в уеб пространството нещо което вече съм установил се уверявам, че разсъждавам в правилната посока! 
а на мен мие през он@з работа, та чак у сесъдниО двор, ти за какво даваш пет пари и за какво -не!
за да можеш да си извадиш верен извод от наблюдаван процес или от личния си опит, трябва да имаш необходимите познания по темата, които ще ти позволят да разбереш, какво се случва под повърноста, каква е логиката, защо е така и какво следва. е, тоя инструментариум от знания ти липсва, нещо по-лошо :) ти не чувстваш необходимост от него и нещо още по-лошо :DDD позволяваш си да неглижираш икономисти, положили основата и изградили икономическата наука. смешно е  ;D. но какво да очаквам, след като пеевското говедо, по твоите логики, е най-големия разбирач и икономист :)))
би трябвало да си разбрал, че намирам дискусиите с теб за безплодни и лишени от съдържание.

Ами, по-горе съм цитирал един икономист, който сигурно е по-голям от теб, щото се изкачил в ерархията чак до началника на НАП и май само не аз мисля, че такива икономисти вредни!
Сега, дали науката за която говориш е грешна или тези които са я изучавали са преписвали на изпитите, не мога да твърдя!

Цитат
Търговските излишъци като цяло са желателни, но ако търговският излишък е твърде висок, страната не може да се възползва в пълна степен от възможността да закупува продукти на други страни.

След това изказване, няма начин и теб да не те причисля към преписвалите на изпитите!
Клиента винаги купува това което най-много му изнася като съотношение цена/качество и след като има голям, ама много голям търговски излишък, това означава, че стоката местно производство е качествена и евтина и клиентите я предпочитат!
Когато се продава вносна стока, това е създаване на работни места в чужбина! А когато се изнася стока, това е преди всичко износ на работна ръка! Сега, дали е ниско квалифицирана и ниско заплатена или високо квалифицирана и високо заплатена е само подробност!
Когато търговския дефицит е отрицателен, това съвсем простичко казано е, като в едно семейство, да похарчи този и следващия месец повече от колкото е изработило! За да го стори, то преди това трябва да е продало някакъв актив закупен преди, демек спестени пари или да вземе кредит, което като изхарчване на част от следващата заплата напред!
Та, точно поради тази причина и дойде финансовата криза в щатите която повлече целия свят, че всички харчеха на кредит повече от колкото произвеждаха и в един момент нямаше от къде да се вземе ново!
Така стана и при нас, че де що имаше се ипотекира за кредити, де що не беше изтеглил кредит беше навързан като гарант на друг и банките вече нямаше с какво да си гарантират новите кредити и на народа му се напомни, че не може да харчи повече от колкото произвежда, а за по-схватливите като мен е ясно, че икономиката финансовото положение на българина няма да се оправи докато не си върне старите кредити!

Абе вие, за скачени съдове не сте ли чували или си мислите, че в тази ваша супер дупер наука, тези работи не важат, а само във физиката  :D !!!?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Все тая е какво се приказва тук или се пише в големите книги. Факт е, че икономиката не е наука и никога не може да бъде в този си вид, в който функционира сега. Решения не се взимат според текущото състояние на пазара или с  оглед някаки тенденции. Решения се взимат според нечии апетити, щения и прочее "ирационални" подбуди. Няма логика банкери да си раздават милиарди бонуси и в същото време да обясняват каква криза е и, че скоро няма да свърши. Няма разумно обоснована причина служители на банка да я вкарват в неимоверни загуби и в същото време да получават десетки милиони бонуси. Всичко написано досега по въпроса трябва да се изгори за подпалки. Нормално ли е, банка да отпуска кредит, а да е задължена да притежава само част от кредита, като наличност? Останалото откъде идва? Колкото и да е безумно се случва. Някой като ми каже икономист си правя аналогия със шмекер. Не в лошия смисъл на думата.
Има нещо като виц, но не го помня много добре. Питали трима души с различни професии, колко прави две плюс две. Първите двама се наумували там и дали някакви отговори, но когато дошъл ред на счетоводителя, той попитал в отговор: а колко искате да ви го направя? Та така и с икономиката.
Хората имат нужда от малко неща, за да са щастливи. Храна, подслон, любими хора и приятели и цели, които да гонят. И бира!  ;D Какво обаче се рекламира по медиите и ти казва, че ако си го купиш или позваш, ще си щастлив? Кредити, мобилни услуги, лекарства, козметика и риалити шоута.
 Бума на кредитите отмина и всеки, теглил кредит, вече ще се замисли дали да повтори. Мобилните оператори правят, каквото си искат. Или имат някакво споразумение или просто поради липса на конкуренция. Достатъчно съм обиколил, за да видя какво се случва, когато има 5-6 оператора. Лекарствата няма какво да ги коментираме. За 2010 година по статистика на самите производители, в България са се похарчили 2 000 000 000 лева или евро бяха, вече не помня, за лекарства в аптечната мрежа. Козметичната индустрия е веднага след IT индустрията по приходи и няма какво да се коментира. А от риалити шоутата хората само оглупяват. И какво от тези неща произвеждаме тук? Всичко сме прилапали и взели от други държави. Май си произвеждаме само лекарствата.
Там каква е печалба.... ! И няма как да не е. Освен, че сме от най-болните нации, от един килограм активно вещество в една таплетка се слагат части от милиграма от него, останалото е талаж. Честито! Само трябва да забъркаж достатъчно. Да живее химията. Щом витамин Е например може да се синтезира от петрол..  :D
Темата не беше ли друга?!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Току-що прати Гого в орбитата на маговете по кабеларките :) Интересно като е псевдонаука защо съществуват такива, малко шамански танци и произволни сметки и всичко пасва :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Зад цялата работа има много яка математика. Не е толкова псевдо, колкото си мислят такива дето не са се докосвали. Например акселератора на гореспоменатият Кейнс още не съм срещал човек, който да го разбира. Мултипликатора е лесничък и приятен.

Там за вноса и износа. ММТ вадят парите от уравнението. По този начин оставят само фактическите стоки/услуги. И така стигат до заключението, че изнасяйки намаляваме собственото си потребление, внасяйки си добавяме такова. А това си е чисто благосъстояние.

Като го прочетох сефте, си казах тия са щури. Но света доста бързо се променя. На времето неолибералите ни бяха смешни. Смяташе се, че плямпат необосновани глупости. А вижте ги днес, превзеха света и избутаха всички други теории на бунището, включая един друг чикаговчанин, дето започнах коментара си с него.

Гейт, кой Гошо си видял, онзи от ИПИ?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Че е наука, наука е, но масово се използва от разбиращите я да манипулират най-безскрупулно неразбиращите я, а тя в основата си е един елементарен скачен съд. Многото математика е за задълбочените анализи.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
...
Ами, по-горе съм цитирал един икономист, който сигурно е по-голям от теб, щото се изкачил в ерархията чак до началника на НАП и май само не аз мисля, че такива икономисти вредни!
...
така де, така... нали казвам, че според теб и дилян пеевски е най-големия бизнесмен :)))
само си виж сбърканата логика, засрами се и спри! бъркаш основни неща, от там си вадиш грешни заключения и стигаш до неправилни изводи :))) да ти имам сбърканата емпирика :DDDDD
ще бъда добър и ще ти покажа, как се мисли. вземи пример, опитай, може и да ти се получи някога :)))
това, че някакъв некадърник се е добрал до позиция не го прави "голяма работа", а човек преминал нивото на своята компетентност. несъобразяването с икономическата логика не означава, че такава наука няма, а че някой няма интерес от това.  а пазарните принципи, които се опитваш да докоснеш :))) именно те препоръчват, винаги да има конкуренция! така че, както, колкото, каквато и стока да се произвежда, то тя трябва да има алтернатива /това в някаква степен отговаря и на разсъжденията ти за регулираните стоки, пазари и услуги- регулирани са, защото са в олигополно положение и пазарните принципи не важат за тях/
а по обвинението ти, че съм преписвал ще ти кажа :))))))) че от зор, на един изпит по висша математика открих непълната математична индукция /сметай, че е открита поне два пъти- въднъж от учения, който я е открил, кой знае кога... и веднъж от мен/, с която отговорих на въпроса вярно, но не по начина по който се очакваше, и все пак вярно :D професора каза: колега, това не сме го учили, а асистента ме подкрепи, като излъга, че го е преподавал на упражненията :) сега разбра ли, трябва да се мисли, но трябва да имаш база, инструментариум и Акъл!
« Последна редакция: Feb 22, 2014, 05:19 от satir »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Сатире, а Ве я кажи в кой ВУЗ си учил и коя година?

По между другото, пазарно погледнато олигопола е най-сложният пазар. Звучи почти невероятно, но конкурентният пазар може да се разглежда почти като монополен от гледна точка на ценообразуването.

Но всъщност в примерите на ББ не става въпрос за олигопол, а по-скоро за картел. Изказванията на Киберченгето са в същата насока.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Сатире, а Ве я кажи в кой ВУЗ си учил и коя година?

По между другото, пазарно погледнато олигопола е най-сложният пазар. Звучи почти невероятно, но конкурентният пазар може да се разглежда почти като монополен от гледна точка на ценообразуването.

Но всъщност в примерите на ББ не става въпрос за олигопол, а по-скоро за картел. Изказванията на Киберченгето са в същата насока.
това, ако се влезе в детайли :) на нас все още ни куцат принципите. рано ни е за детайлите : D
как да ти кажа go_fire, записах ВИИ Карл Маркс, a се дипломирах в УНСС :))) ти ми кажи в кой вуз съм учил :DDDDDDD
ако не ме лъже паметта, 95 защитих дипломна работа.
в малките курсове, една патица ме скъса, защото не и хареса определението ми за инфлация, а когато излезе втората част на икономикса, в която това определение го имаше, то си беше моето  :) аз този факт и го наврях в носа, на същата преподавателка, пак на един изпит, щото съм гадно, справедливо копеленце, не за друго :DDDDDDD
« Последна редакция: Feb 22, 2014, 05:30 от satir »
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
5.1 digital out с ubunty gutsy и chaintech
Настройка на хардуер
rastarife69 0 1174 Последна публикация Jan 23, 2008, 20:24
от rastarife69
jvc digital video camera GR-d320E
Настройка на хардуер
cesi 8 2238 Последна публикация Apr 24, 2012, 09:53
от cesi
DEFT Linux DEFT (Digital Evidence & Forensic Toolkit)
Настройка на програми
lordvox 0 621 Последна публикация Jun 09, 2019, 11:49
от lordvox