Автор Тема: digital.bg продължават да хулят свободния софтуер  (Прочетена 9970 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ха-ха дядо ми е учил във ВИИ, майка ми във ВИНС, няма начин да се сетиш, къде учих аз ;)

Ама си ми батко. Като си завършвал, съм бил едва втори курс в техникума.



Обаче познах за Версията. И той е завършил по същото време, и той има много силен вроден инстинкт за правдата. Четирите килобайта и той показа, че го движи справедливостта.

Аз обаче съм завършен нихилист. Правда не срещам. Когато искам да съм честен, съм гладен. Когато съм  на работа всекидневно трябва да правя компромиси и да си затварям очите пред очеизваждащи злотворения.

Не виждам никакви верни ходове, за да се води достоен живот.
« Последна редакция: Feb 22, 2014, 06:03 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
идея нямам, къде си учил :) няма и как да предположа дори :D освен ако сам не се предадеш доброволно  ;D
смешното е, че 92, на изпит по информационни технологии не успях да пусна ПеЦе-то :DDDDDDD трябваше да се стартира една проста програма под DOS /3.30 мисля че беше версията/, която изчисляваше различни методи на амортизация, а аз, когато преподавателят ми каза да демонстрирам методите не успях да го стартирам :)))  е, обасних му ги, взех си изпита, разбира се, ама това с ПеЦе-то още ми е смешно... особено, като си спомням сега, че по-късно си пишех autoexec.bat и config.sys в уиндоус 3.0, за да го лъжа, че има памет :)))))))
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Когато започвах ВФСИ тъкмо се беше прекръстил…

Важен житейски урок е, че трябва да имаш информацията в точното време, а обикновено я получаваш малко след като вече няма да ти свърши работа. Точно като автоматичното 4х4.

И аз имам подобни забавни случки.



Не станах футболист, дори мачове вече мно-о-ого рядко гледам, но пък синовете ми са много навити. Малкия до преди да си легне цъкаше футбол на неговият комп., а двамата оня ден по случай рожденият ден на големият получиха вратарски ръкавици, като големият вчера вече ги употреби в час по физическо. Като ги питахме, защо са им, като играят напред, отговориха, че те ще са нападатели и вратари. Желязна логика, не можехме да я оспорим с майка им.



Ей сега се сещам, че е ако е 3,30 то най-вероятно е бил ДОС 16, сиреч нашенският. По това време и аз работех на него на компа си. Или пък вече бях минал на пет, май не, мешах ги двата.
« Последна редакция: Feb 22, 2014, 07:06 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Айдеееее....икономистите се надушиха :)

Аз съм прозд математик, единствения ми досег с икономическите проблеми беше като учихме оптимиране и правихме портфейли....и донякъде при двете статистики. И това е само малко докосване до онези икономическите проблематики там предполагам. И оптимирането и статистиките ми бяха от забавните неща, заедно с линейната и теорията на вероятностите. Анализите ги мразех обаче и там са ме късали доволно пъти :) Имаше някакъв виц за УНСС където преподавателя им нарисувал един ченгел и казал "това колеги е интеграл, в МЕИ дори ги смятат". Забавното е че в УНСС предполагам има много хора които са осмисляли и смятали диференциалните уравнения далеч по-успешно от мен, макар че знам ли - може и наистина да не ги затормозяват толкова с това. Примерно комплексен анализ не мисля че преподават, не виждам какво общо може да има с икономиката.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Да учим само две математики, но и малко от ИГМ. Иначе интеграли сме смятали, няма де да ходим. Статистиката я ненавиждах още в техникума, сигурно заради даскалката. Но без малко да вляза точно това. По между другото те бяха най-готините хора (студентите, не преподавалите).

По между другото в информатиката има бая заемки от икономиката, планирането и мениджмънта.
« Последна редакция: Feb 22, 2014, 13:34 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
От мениджмънта има доста заемки да, даже и термините. Примерно ако тръгнеш да четеш някое въведение в многонишковото програмиране, ако замениш "нишка" с "служител" нищо чудно да се получи нещо смислено, в друг контекст де. За икономиката, не съм толкова убеден.

Статистиката иначе ми е много любима, при нас и преподавателката беше много печена и правеше доста повече от това, за което й плащат. Още помня как беше взела от една болница данни за пациенти с набити абокати на няколко различни места (вени на ръце, крака, слабини и т.н.), колко дни са останали в отделението, на колко години са и още сума ти параметри и дали изходът е бил летален или не. Трябваше да доказваме кой параметър е най-силно свързан със смъртността. Човек би помислил че е възрастта, къде ти е набит абоката (логично ако е в слабините, значи и ръцете и краката на нищо не приличат и това не е на добре). Оказа се че най-силно свързано със смъртността е колко дни си останал в болницата - колкото повече, толкова по-вероятно да не излезеш оттам жив. Беше доста забавно да го установиш (ползвахме maple тогава, така че не беше толкова затормозяващо). Тя естествено си е знаела за това и си траеше, та ефекта накрая беше театрален малко :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

User13

  • Гост
go_fire, тук не съм писал от месеци а ти ме подозираш в някакви конспирации.
Иначе съм на мнение, че точно Ubuntu 14.04 LTS ще предизвика фурор и много хора ще го изберат. Аз лично съм с него от първата алфа версия и като гледам последните модификации определено ще си спечелят потребители.
Най-важното е, че са започнали да се вслушват в мнението на потребителите и връщат функции които са желани или модифицират други, които са били считани за неудобни.
За справка http://www.webupd8.org/
« Последна редакция: Feb 22, 2014, 17:50 от User13 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Да наистина това с менюто и файловият управител са добри решения.

Не съм те припознавал в конспирация, напротив, похвалих те като борец за правдини.

п.п. Я четеш вебъпдейт. Мен този ми е тежък и го избягвам. Иначе статиите им са актуални и коректни.



Някакви пичове са пресъздали контролният център от Гном двойката. Така вече Гном 3 има всичко от две.
« Последна редакция: Feb 22, 2014, 18:18 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
за вас съботаи неделя няма ли, ве :)
go_fire, какви са тези постове твоите, разделени на две :) все си мисля, че под чертата е подписа и не чета там :D акто и да е, прочетох и отдолу, какво си писал :) убеден съм, че трябва да се живее достойно, иначе всичко губи смислъл. трудно е, но не е невъзможно.
а за интегралите се сетих, че имах един съквартирант, който учеше в ХТИ и непрекъснато изчисляваше топлообменници :))) беше му трудно, да падне под h=1200 m :) баси, все високи ги изкарваше тея топлообменници :D
edit: отдавна съм решил, че ше сменям Убунту-то. перфектна ми е инсталацията, толкова години вече ми цъка кротко... рестартирам само, когато спре тока :) и сичко е 6, ама....... юнити, мунити и секакви неща... просто не е това Убунту, което съм харесал преди време. и наистина тея пичове от webupd8 ще ми липсват. готини са, идейни, непрекъснато публикуват "фатки", които ти правят живота лесен.... улесненията от webupd8, Ubuntu Tweak, Super Boot Managet и YPPA Manager определено ще ми липсват :)
« Последна редакция: Feb 22, 2014, 18:26 от satir »
Активен

User13

  • Гост
Да на този сайт е най-актуална информацията, те имат и доста полезни PPA. Иначе също готин сайт е http://www.omgubuntu.co.uk/
А извън Убунту обичам да чета http://www.opennet.ru/ :)
Извинявам се за отклонението от темата.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
По някое време се сещам нещо, а ако съм все още последен, го разделям с ейчари (водоравна черта) по-често или послеписи, по-рядко, защото понякога си е необходим послепис и да не се бърка. В горният си коментар съм употребил и двете.

п.п. Омъгъто на сексимволката Ники (ей ве и ние имаме жени, не само апле фанбоичетата) ми е също тежкария. Всичко, което е наблъскано с жабешки низове до козирката докарва сърдечен удар на центриното ми.

п.п.п. Опеннета е култов и съдържа 99,9% от новините, при това винаги са от най-бързите, често надминават дори Лексер. А коментарите са просто психария.
« Последна редакция: Feb 22, 2014, 18:27 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

User13

  • Гост
Относно свободните и несвободните ОС: http://technews.bg/article-68624.html#.UwjQyx_XuhQ
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
5.1 digital out с ubunty gutsy и chaintech
Настройка на хардуер
rastarife69 0 1127 Последна публикация Jan 23, 2008, 20:24
от rastarife69
jvc digital video camera GR-d320E
Настройка на хардуер
cesi 8 2218 Последна публикация Apr 24, 2012, 09:53
от cesi
DEFT Linux DEFT (Digital Evidence & Forensic Toolkit)
Настройка на програми
lordvox 0 606 Последна публикация Jun 09, 2019, 11:49
от lordvox