Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191436 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1935 -: Sep 24, 2021, 09:58 »
   Който се чувства уязвим,да се ваксинира,негова си работа.
Ама откъде-накъде ще го налагат на всички ?!?

   Толкова голям е напъна на всички правителства да се ваксинират
100%,че чак е съмнително.

   Е нали 70% уж бяха достатъчни   >:D

   В този контекст няма как да не се появят конспиративни теории.
Някои от тях са верни ...




В тази връзка,един виц:

Две прасета си говорят в една кочина:
1: Абе,какво се случи с Гошо,взеха го малко преди коледа, и не го
върнаха,да не му се е случило нещо лошо ?
2: Как може да си толкова тъп,какви са тези конспиративни теории ?
Виж как добре ни хранят,живеем си живота ...

Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1936 -: Sep 24, 2021, 10:05 »
   Като гледам,май няма про-ваксъри в нашия форум.
Или са се скрили и не смеят да се обадят.

Имаше един,"лунната долина",ама се покри ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1937 -: Sep 24, 2021, 10:31 »
Лунната долина просто се изнесе, защото не може да търпи глупостите, които си говорим. Направи го малко след началото на актуалната пандемия. Още нямаше ваксини. Но най-вероятно е за задължителното ваксиниране.

Накоро чух мнение от човек, който се е ваксинирал. Той каза, че вярва безусловно на ваксините, но не е съгласен 100% да се ваксинират поради простия факт, че не се знае дали имат или нямат странични ефекти не сега, а след поколения. И, ако е нещо страшно като например фертилност (преди няколко години имаше такава, но се усетиха бързо и я изтеглиха), то може да значи край на човечеството.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1938 -: Sep 24, 2021, 10:52 »
Аз също съм за ваксините, обаче за тези неща трябва да говорят лекари а не политици. А то само политици, журналисти, че и математици говорят......

Но не бих се ваксинирал. Ха Ха.
И има много неща премълчани и нарочно не се казват. Като се добавят икономическите интереси на фармацевтичните компании и като се добави и тоталния хаос в статистиките и кибистиките иди че го разбери. ???

Израел нали се бяха ваксинирали всичките.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/

Първи бяха в света и някъде към 24.май го бяха победили напълно. Викам си ето на ваксината подейства. Ама сега ги удари 4-та вълна с интензитет колкото при третата.....Що така бе Миме? Това що не вземат да го обеснят, що така се случва. Вируса ли е мутирал или не са били всички ваксинирани... ???...И ето какво става. Почвам и аз като всички други да го обсъждам...знам не знам..не съм лекар, а почвам да тълкувам една графика и публикациите в медиите.......
« Последна редакция: Sep 24, 2021, 10:56 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1939 -: Sep 24, 2021, 11:09 »
Цитат
Е нали 70% уж бяха достатъчни.

Това как си го обеснявате. Аз си обеснявам така. Нека да е 75%
Това означава че от група с 4 човека 1 ще да е неваксинран а другите 3-ма ще са ваксинирани.

[1н  2в  3в  4в]

Ако този единичния (1н) хване вируса и репродуктивното число е 3 (за този тип вирус!), т.е 1 човек трябва да заразява 3-ма. То вируса няма да има на кой друг да се предаде и би трябвало да затихне. Все по-малко и все по-малко заразени докато накрая (вируса) умре.
https://en.wikipedia.org/wiki/Basic_reproduction_number

« Последна редакция: Sep 24, 2021, 11:17 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3087
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1940 -: Sep 24, 2021, 11:11 »
И аз не съм лекар, но по това, което изчетох из нета, само китайската ваксина е класическа, тип да ти вкарат омаломощен ковид. А на нас ни налагат американските. На мнение съм, че всеки си прави избора- дали да се ваксинира, или не. Който иска, да го направи, аз не желая. Точно тая истерия за всяване на паника, чували с трупове, то не бяха мутации алфа, делта, мю, първа, втора, трета доза.. хубаво, че не използват китайската азбука за ковида, отидоха 400 щама, та всичко това направо мирише на развалено. А и с проста математика, като им четеш статистиките, пак не излизат ни бройките, ни процентите. То направо като наркотик стана- айде една дозичка, ма айде още една, ма айде още една "буустерна", че ново щамче.. Накрая през три месеца игла. И постоянно нова вълна. А лекарство не правят, поне доколкото аз съм запознат- непременно ваксина. Да, има такъв вирус, но нито е толкова разпространен, нито толкова заразен, иначе досега да се бяхме натръшкали всичките, мое мнение. И нещо притеснително изчезна вече втори сезон сезонния грип- всичко се пляска в графа "ковид", сезонен грип няма в никоя статистика..

П.П. И другото притеснително- защо постоянно по нашите медии, в БГ, лека-полека натякват идеята, че тия ковид-сертификати ли какви, са, ще се дават само за ваксинирани? Ами прекаралите го? Уж са много, ама и на тях ваксини ли трябва да слагат? Поне в това, което съм чел аз, се пише за "имунизационен сертификат", не съм срещал (то толкова съм и ровил де) някъде вариант, като го изкараш, пак да ти дадат сертификат.
« Последна редакция: Sep 24, 2021, 11:27 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1941 -: Sep 24, 2021, 11:26 »
Тая година ще има грипна епидемия. Основния приносител на всички въздушно-капкови чак до разните ангини и туберколози са децата. Но миналата година всички те бяха затворени вкъщи и нямаше как да се заразят едно друго. Затова белодробните лекари просто нямаха работа, ако изключим по няколкото човека с Корона.

Но сега пуснаха децата най-сетне и грипа също ще се върне.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1942 -: Sep 24, 2021, 13:16 »
Не мисля, че ще има грипна епидемия. Кашлица, задух, температура - всичко е ковид. Бъбречна недостатъчност, придружена с простата, рак и проблеми със сърцето - ковид. Последното е от първа ръка.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1943 -: Sep 24, 2021, 16:10 »
Хм, китайската ваксина била супер - що тогава пак взеха да затварят и то цели сити-та, нали според Партията всички били ваксинирани, а болните били чужденци само - какво им дреме тогава нали са ваксинирани (щото лъжат/крият като дърти цигани).

Руската ваксина била най напредничава- хе, от онзи ден Путин бил в изолация, че имало приближени заразени - нали бе ваксиниран, за какво си се ваксинирал тогава, даже разработили още по-нова ваксина (т.е. предната не става за нищо).

В БГ новините всеки ден съобщават колко били новозаразени и умрели и колко от тях ваксинирани/неваксинирани, само дето като има лекари заразени и умрели не казват какъв им е ваксинационния статус (мълчание), нали лекарите масово се ваксинирали.

И всичко беше "супер", ама дойде Делта, ха ама вече има и Мю - то не са трето ваксиниране, то не са нови разработки на ваксини.

Единственото което намазах от цялата дандания е, че си работя от къщи фул тайм, преди беше частично. Даже си мисля да се преместя на "една туба бензин" от града, щото тази лудост, ще продължава, фирмата вече преконфигурира офисите и заради новите условия, ако някога се завърнем в офиса, няма да могат да ни съберат всички. А и ще ги плаша, че ще ги заразя, щото не съм ваксиниран.

Норвегия току що обяви, че премахват всички Ковид ограничения. Апропо те са най-напред и в автомобилната еликтрификация.
« Последна редакция: Sep 24, 2021, 16:20 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3087
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1944 -: Sep 24, 2021, 19:35 »
Другият фашизъм, който като тенденция върви по медиите, България имам предвид- много фино се извежда една теза с пропагандни методи, че неваксинираните са едва ли не истинската заплаха и причината да се държи в сила извънредното положение- и това се припява и от официални лица, и от троловете, представящи се като ваксинирани в коментари под новините в сайтове (които позволяват коментиране). Добре де, каква заплаха може да съм аз, неваксинирания, за ваксинираните??? Нали уж всичко е 6, като се ваксинираш??? Въпроса е риторичен, притеснителното е, че този въпрос го прескачат от репертоара.
« Последна редакция: Sep 24, 2021, 19:37 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1945 -: Sep 24, 2021, 21:53 »
"Ген. Мутафчийски си постави допълнителна защита срещу COVID-19"
Дори и тези не разчитат на тези ваксини, и продължават с експериментите (явно са наплашени (от пропагандата), както и за пропаганда). Забелязал съм, че педалите най-много ги е страх.

И за тези които си падат по здравните паспорти/сертификати - честито:
Наркоман се ваксинирал 23 пъти в Словения
https://www.24chasa.bg/novini/article/10208161
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1946 -: Sep 25, 2021, 08:58 »
   Като гледам,май няма про-ваксъри в нашия форум.
Или са се скрили и не смеят да се обадят.

Имаше един,"лунната долина",ама се покри ...

Мисля, че може би аз спадам в графата про-ваксър. Но едва ли ще се хвана да убеждавам някого да се ваксинира. Не защото не вярвам във ваксината, а просто няма причина аз да давам акъл по теми, които не разбирам.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1947 -: Sep 25, 2021, 09:13 »
Ех к'во ли не прави наркоманът за безплатна игла...

Да не забравяме също и оная 'гад' още познат и като 3вейката /гат3вей-я/ дето си би камшика и се изнесе и тои като бит п.. така де английски лорд /ма вие ме разбрахте/ ..та и той беше за ваксините ма ма само щото нещо там май булката беше в тоя бранш...

Нака, в тоя сл. простата математика не върви - 1. Ваксината не те предпазва от заразяване а само ти помага да го изкараш по леко т.е. да не се гътнеш един вид  2. Не пречи докато го караш ваксиниран да го предаваш нататък и да заразяваш другите - все още няма нито една ваксина която да предотвратява предаване/заразяване нататък 3. За феновете на китайските стоки, продукти и ваксини ...умело премълчават факта че омаломощения вирус е там алфа а вече стигнахме до средата на азбуката - нека сами сметнат колко бустерни дози пропуснаха.и защо за другите ваксини публикуваха открито колко им падна защитата  срещу делта варианта и пр. а само китайците мълчат изразително... а за страничните и ефекти да не говорим.. ама к'во да го правиш макар и омаломощен вируса си има странични ефекти 4. В един момент се оказва че тия синтезираните тренират организма по добре да разпознава и повече разновидности на короните - страничен ефект какво да го правиш

П.П. nslave време е да сменяме псевдонима, а  :D
Правя си аз днес ново репо у гитхъбчето и кво да видя не стига че вече нема master branch ами и на всичкото отгоре се опитват и да лъжат че повечето ползвали main като основен branch - опровергани даже им от собствената си статистика, приемат желаното за даденост а ма ха
...ама аз веднага си го прекръстих на master branch че тоя main прецаква всички скриптове
« Последна редакция: Sep 25, 2021, 09:28 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1948 -: Sep 25, 2021, 09:45 »
Че тя иглата е 12 стотинки. Това му е най-малкия проблем.

Моето мнение за ваксините съм го споменавал много пъти през годините. Когато го направих преди година и половина пак, Лунар ме нарече противоваксинатор, макар мнението ми е изградено далеч (поне у нас) да има такива. Тук те се появиха някъде около единадесета, дванадесета година. По света може би са от десетилетия, но тук не бяхме чували.

Но пък и явно момента е много на нож и затова някак си станах противоваксинатор, нищо, че имам много повече различия с тях, отколкото близки позиции.

С две думи, ваксините са донесли много добро за човечеството. Но, аз гледам на тях като на модерна версия на хомеопатия. Демек за мен те просто са си изживели времето и трябва да си ходят. Хомеопатичния (ваксинациония модерному) подход е патерица. Трябва да се научим да ходим на собствените си крака.

И още — хомеопатията (и ваксините) е надлъгване с природата. Няма вариант това да има успех в средно и дългосрочен план. Временните успехи ще ни излязат през носа.

Поради тези ми размисли Лунар беше готов да ме линчува.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1949 -: Sep 25, 2021, 10:26 »
Цитат
Нака, в тоя сл. простата математика не върви - 1. Ваксината не те предпазва от заразяване а само ти помага да го изкараш по леко т.е. да не се гътнеш един вид  2. Не пречи докато го караш ваксиниран да го предаваш нататък и да заразяваш другите - все още няма нито една ваксина която да предотвратява предаване/заразяване нататък 3.

Да това е едно обеснение защо се дъни статистиката (и моделите).
Обаче (но и много лекари го казаха това в началото) трябва да има статистика за заболели от това, а не да е само за положителните. И в това заболели да не се включват много леките случаи и безсимптомните. А такава статистика нямааааааа...

----
Ваксините са предпазили/предпазват хората от най-зъбатите и лоши болести... Едра шарка, дифтерия, тетанус, туберкулоза....
И трябва да се продължава с тези ваксинации.

Колко пъти сте се порязвали през живота си? Много....Ама да сте чули някой в съвременния свят да се гътнал от тетанус??? Ами няма щото повечето (в белите страни) сме ваксинирани.

Нали даваха как още Екатерина велика е почнала ваксинация срещу едра шарка в Русия. Намазвали са се от пъпка на преполедувал.

Та мисълта ми е ако в света се спрат тези утвърдени ваксинации, хората ще почнат да мрат от средновековни болести. Представете си една епидемия от едра шарка.....Ами това изобщо, ама изобщо няма да може да се сравнява с короната.
« Последна редакция: Sep 25, 2021, 10:42 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.