Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 235   Надолу

Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165551 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #60 -: Apr 04, 2021, 12:30 »
И ще гласуваш ли? Ако да, тайна ли е за кого? От моите писания е ясно, че няма да гласувам и съм го правил едва няколко пъти, най-вече защото е имало референдуми.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #61 -: Apr 04, 2021, 12:41 »
Между другото това, което правим двамата в момента също е незаконно. Ти на практика агитираш да се гласува, а аз против това. Нямаме право да го правим...
Това, разбира се, не е вярно. Агитацията за или против гласуването по принцип не е забранена по никакъв начин. Забранена е агитацията за или против конкретен избор - лице/партия/коалиция.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #62 -: Apr 04, 2021, 12:49 »
go_fire
Цитат
Между другото това, което правим двамата в момента също е незаконно. Ти на практика агитираш да се гласува, а аз против това. Нямаме право да го правим, нищо, че ЦИК не четат форума на ЛЗБ. Правилата са за това да се спазват, а не погазват, както си мисли всеки българин.

   Не е вярно.
Не агитирам никого и не внушавам нищо.
Това е обикновен въпрос.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #63 -: Apr 04, 2021, 12:50 »
go_fire
Цитат
А докато ние тук се занимаваме с дребнотемие в света на свободния софтуер тази седмица стават наистина важни неща с голям отзвук в бъдещето и опасявам се непоправими вреди, какъвто и да е изхода от ситуацията. Кутията на Пандора е отворена. За съжаление това се случи отдавна и под носа ни, но в момента е много брутално показно, на какво са способни бесовете в хората.

   За какво става дума ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #64 -: Apr 04, 2021, 12:53 »
Между другото това, което правим двамата в момента също е незаконно. Ти на практика агитираш да се гласува, а аз против това. Нямаме право да го правим...
Това, разбира се, не е вярно. Агитацията за или против гласуването по принцип не е забранена по никакъв начин. Забранена е агитацията за или против конкретен избор - лице/партия/коалиция.


Прав си, че не е категорично забранено в кодекса, но е в духа на кодекса. Ако някой послуша мен или Спеца, то това променя крайния резултат от изборите. Така, че това е агитация. Този един глас например може да доведе до влизането или не на цяла партия в парламента или някой кандидат. Да не се забравя, че един кандидат от листата може и ще влезе с преференция, може би само с изключение на една етническо-клиентелистка партия, където електората им не използва тази възможност.

На последните местни избори в столицата заради повлиян вот не влезе единия от кандидатите на „Спаси София“. Понеже те не участват в настоящия избор, мога да ги споменавам. Освен това пак заради такъв вот кметицата можеше да е друга, макар сестра близначка на настоящата и не променяща на практика нищо, ако да бе станала.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #65 -: Apr 04, 2021, 13:02 »
go_fire
Цитат
А докато ние тук се занимаваме с дребнотемие в света на свободния софтуер тази седмица стават наистина важни неща с голям отзвук в бъдещето и опасявам се непоправими вреди, какъвто и да е изхода от ситуацията. Кутията на Пандора е отворена. За съжаление това се случи отдавна и под носа ни, но в момента е много брутално показно, на какво са способни бесовете в хората.

   За какво става дума ?

Столман в началото на седмицата на конференцията „Либре Планет“ обяви завръщането си в ФСС, а в следващите дни хилъристите решиха да покажат мощта си. В крайна сметка, най-вероятно ще се стигне до окончателния край на свободния софтуер, който доста отдавна е предизвестен. Не съм особен почитател на Столман, защото смятам, че греши, че с битка можем да победим. Тази седмица го показва. Ще загубим. Но Столман е най-ниското стъпало на това, което води към свободен софтуер и без него не може да се направи първата, бебешка стъпка.

Освен това опънатия сос никога досега не беше показвал явно, че е наш враг. Винаги сме приемали опънатия сос за малко нещо негодници и предатели, но все пак най-близкото до идеите ни, с което можем да работим. Вече това е невъзможно. Най-лошото е, че най-ключовия човек за ГНУ също е противник на Столман. Проекта, на който е главен програмист, е единствената настояща надежда за някаква бъдеща, технологична адекватност. Защото към момента ГНУ е безкрайно остарял и не може да предложи на практика нищо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #66 -: Apr 04, 2021, 14:35 »
Между другото това, което правим двамата в момента също е незаконно. Ти на практика агитираш да се гласува, а аз против това. Нямаме право да го правим...
Това, разбира се, не е вярно. Агитацията за или против гласуването по принцип не е забранена по никакъв начин. Забранена е агитацията за или против конкретен избор - лице/партия/коалиция.


Прав си, че не е категорично забранено в кодекса, но е в духа на кодекса. Ако някой послуша мен...
Пази боже!
С този дух на някой спиритически сеанс ли разговаря?
Изборите са единственият законен начин да легитимираш кой да управлява. Това е основно право, гарантирано от конституцията.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #67 -: Apr 04, 2021, 14:44 »

С този дух на някой спиритически сеанс ли разговаря?


Нали ми беше казал, че си учил в най-елитното училище у нас, което кой знае защо е в Пловдив, а не в София? Там са ти преподавали възможно най-големите светила у нас. Нямахте ли под някаква форма заложено в програмата римско право? Ако не сте имали или си спал на тия лекции, нищо не си направил.

Сега с две думи ще обясня, какво е „буква“ и какво е „дух“ на закона. Буква е това, което пише изрично, черно на бяло. Дух е това, което е имал предвид законодателя. При един съдебен процес и не само трябва да се има предвид, какво е искал да постигне законодателя.

А с текстовете за „ден за размисъл“ и забрана на политическа агитация по време на изборния ден, законодателя е искал да избегне изкривяване на вота. Точно затова, като навивам хората да не гласуват, аз престъпвам закона, нищо, че не го пише в него.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #68 -: Apr 04, 2021, 16:01 »
Сега с две думи ще обясня, какво е „буква“ и какво е „дух“ на закона. Буква е това, което пише изрично, черно на бяло. Дух е това, което е имал предвид законодателя...
Виждаш ли, това което си написал, е вярно по „буквата“. Но „духът“ продължава да ти бяга :)
Духът (че и буквата, за да стане ясно на всички) на основният закон е, че всеки (навършил 18 години) има право да гласува. Правото за гласуване е залегнала в конституцията. И агитациата за упражняване на това право не е забранена по никакъв начин. Не може да бъде. По буква и по дух. Гласуването е същината на демокрацията. Демокрацията Е гласуване. И в никакъв случай не можем да кажем, че изкривява вота. Актът на гласуване произвежда избор! А не го изкривява!
Можем да философстваме дали агитацията ПРОТИВ гласуване е срещу духът на закона, но на практика това ще са по-скоро теоретически хипотези, които в реалността нямат особено значение.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #69 -: Apr 04, 2021, 18:19 »
   Малко е сложно,но ще се опитам да обясня.
„Буквата“ на закона е в общи линии ясно какво е.
Относно "Духът":
   Обикновено се използва терминът "четене между редовете".
Проблемът е,че отделен човек или група от хора може да "чете"
различно от друг човек или друга група от хора.
   Затова се предприемат различни подходи.
В България има тълкувателни решения на съотв. върховен съд.
В т.нар. "англосаксонско право" има прецеденти.
И т.н.
« Последна редакция: Apr 04, 2021, 18:20 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #70 -: Apr 04, 2021, 18:46 »
И ще гласуваш ли? Ако да, тайна ли е за кого? От моите писания е ясно, че няма да гласувам и съм го правил едва няколко пъти, най-вече защото е имало референдуми.
Да, "ще" гласувам. И го направих. Току-що се върнах от там.
За кой? Честно, до последния момент не бях решил. Не ги познавам, не съм се интересувал, не ми се задълбава да чета, кой, къде и какво е писал за някого, просто защото зная, че една голяма част от всичко е пропаганда и няма много общо с действителността. Не вярва на почти никави медии, а единствените ми източници са от там. В "тъмната" стаичка сложих Х на "Възраждане". Поради простата причина, че се опитаха всячески да ги възпрепиятстват, за да не са на изборите. Може и трик да е било. Все ми е тая. Само да не е Борисов... Макар, че пак ще спечели процентно, но поне да има повече възможности за противопоставяне на шайката.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #71 -: Apr 04, 2021, 18:59 »
Аз отдавна съм гласувал за Терминал 1, просто търпението ми се изчерпа (т.е. не е безкрано).
До известно време си мислех, че може да се пенсионирам в БГ, но и тази възможност се изпари.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #72 -: Apr 04, 2021, 20:15 »
Брей троловете пуснали пол за проучване на общественото мнение, гаче ли па те ли баш не знаят /ма карат ги явно, на шефа не се отказва/ .. ама ще им отговоря заради другите на които ще им е интересно:

от чужбина няма смисъл да се гласува..
1. цялата чужбина 2-3М (с/у 2-3М в страната) е набутана в една община (долно Уйно) и не знам имат ли право да гласуват на общинските избори или не, ама на кой му пука
2. само у нашенско няма активна регистрация за изборите а се преразпределят и гласовете на негласувалите
3. заради 2 по-горе единственото нещо за кето се грижат у чужбина е да няма прекалено много секции а и в тия дето ги има да работят бавно да има големи опашки и да няма много гласували
4. това даже при бай Байдън и бай Тръмп го нема (там имат активна регистрация), даже и при бункерното старче Джуджи го няма, само бах Хой ги/ни/ви такова с 200 ама си ни е кеф така
5. поради часовата разлика аз още като се наредя на опашката към обед и то станало 5-6 PM /източното/ или 8-9 PM /по западното крайбрежие/ българско време и те предварителните резилтати вече излезли и виждам как половината опашка се изнася псувайки а другата половина отиват некъде да се почерпят. то и рано сабахлен да се нареди човек пак ще чака до обед да му доде ред и те предварителните резултати вече излезли... да не говорим че повечето само ще пътуват до обед за да стигнат до тяхната секция
5. поради горното преразпределяне у нашенско единственото което ги е грижа у нас е "неплатения" глас и затова винаги пускат тролчетата да рекламират "ходенето за риба, гъби и пр." за всички балами дето не са на общинска/държавна хранилка и родата им или платените/купени вотове които "по-задължение" ще отидат, за всички др. пущат филма одете за риба балъци че да имаме повече (мъртви души .. а-а-а т'ва беше по един друг класик по темата "Мъртви души") неактивни вотове за преразпределяне

Сега да посмятаме малко, за да разберем толкова ли са безобидни гласовете от чужбина? - Гога как му е на тоя математиката, а? Вярно ли смята или е завършил и той там вашия потайния ВУЗ  :o

Разбрахте ли сега, уважаеми? Когато изборите в чужбина повтарят профила на резултатите в страната, това сложно нещо електорален ефект е нулев. Не произвежда мандат. И дали в чужбина ще гласуват малко или много хора, няма значение, ако те гласуват както в страната.

Обаче:
Фактът, че българите в чужбина на практика няма да могат да гласуват, всъщност изцяло устройва властта. Напълно съзнателно и организирано тя ги елиминира и отнема конституционното им право. Това в края на краищата е нейното отмъщение за тяхната критичност и за участието им в протестите.

*****

П.П. Хората даже вече не искат да се пенсионират в БГ, като нямат предвид да вземат българска пенсийка, ами да си харчат там каквото са си заделили по пенсионните фондове (в зеленко) из нашенско /предполагам ама айде сега да не си ги мерим ..и ний пенсиите да внимаваме - както казваше доктора, мир на праха му /
« Последна редакция: Apr 04, 2021, 20:24 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #73 -: Apr 05, 2021, 00:47 »
Този Стоил Стоилов сефте го чувам. И да е завършил при нас, не ми е набор и не знам. Или питаш за Константинов? По-вероятно да е „твой“. Почти съм сигурен, че е от ФМИ. Няма друг, който да произвежда професори по математика у нас. В БАН се наричат член-кореспонденти, а не професори.

Изборите са ясни. ГЕРБ са губещи. Имат 25-6%, което е най-ниския им резултат в историята. Обаче по-зле са БСП. Те са 10% надолу от тях. За трети път в ново време са трета партия, но втора не е ДПС. Явно цялото плашене с пандемията се оказа най-влиятелно към тях. И не е особена изненада. Техния електорат е в рисковата група. На тяхно място сигурно и аз не бих излязал. Още едни такива резултати и ще можем да се поздравим със закриването на БСП.

Лично аз не очаквах бившата „Няма такава държава“ да са втори, но аз не очаквах НДСВ изобщо да влязат през 2001-ва, а те взеха над 55%, от които тогавашния „Константинов“ им отряза десет. Оказа се, че този, който му е укриван вота този път все пак са Славун и БНО.

ВМРО май все пак ще ги отрежат и да не влязат. Очакваше се да ги пробутат вътре. Но пък сигурно на ГЕРБ седем парламентарни партии им идват много, дори едната да им е клиент.

Изненадата не се случи и черепното лято е веднага след ВМРО и не влиза. На следващите избори ще видим. Продължава да се говори за 2 в 1 с президентските. Раз-Бойко иначе си обяви „кабинет на националното спасение“ от технократи, както се и очакваше.

А да. Дългосрочния проект „Републиканци за Апартаменти“ ще вземе субсидия, а Костя Копейкин все пак е под 3%.

За тези дето ще лапат парса в следващите години — честито!

доп.
===

Освен, че не очаквах Славун да е втори, както той се пъчеше, че ще бъде, не очаквах и лицето Иванов да вземе 10%, не очаквах и половината. Очаквах те и ИТМВ да са малко над четири процента. За ИТМВ се оказа точно така. Но лицето Иванов просто счупи в столицата. „Моя“ човек в партията му дори ще стане депутат. Жалко за което. Харесвах го много. От друга страна, мнението ми за софианци винаги е било ниско и хич не ме учудва, че са гласували масово за лицето Иванов.

« Последна редакция: Apr 05, 2021, 00:58 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #74 -: Apr 05, 2021, 11:59 »
   ПатрЕотите се осраха.
Даже МВРО на агент "Иван" не влиза.
Тия са патриоти колкото аз съм ескимос.

Няма как истински патриоти да подкрепят правителство,което е за НАТО
(т.е. протурско; Турция също е в "пакта") и купува суперскъпи САЩистански бракми.
Ако беше жив създателят на ВМРО доктор Христо Татарчев най-вероятно щеше
да обеси агент "Иван"  с главата надолу.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 235   Нагоре
« назад напред »