Автор Тема: Проблем с зареждането  (Прочетена 709 пъти)

Boxo

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Проблем с зареждането
« -: Apr 25, 2005, 23:28 »
Имам 2 хардиска, 80 и 120, на първия е разделен на 2 дяла - 10 и 70 в първия дял имам WinXP . Вторият хард е разделен на 110 и 5 и на 5-те имам Линукс СУСЕ 9.1. Използвам boot manager GRUB. Проблема с появява като закача друг хард или като откача втория хард, неще да тръгва GRUB-a!!!! Сега не мога да си закача друг хард!!!! Помогнете!!!!!
Активен

Agent_SMITH

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3082
  • matrix kernel module
    • Профил
Проблем с зареждането
« Отговор #1 -: Apr 26, 2005, 08:47 »
Отново... подреди си мислите и структурирай въпроса си добре. Опиши грешките (ако има такива).
Активен

-= СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА =-

cyrilo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 190
    • Профил
Проблем с зареждането
« Отговор #2 -: Apr 26, 2005, 10:11 »
Как са ти закачени дисковете? Кой диск къде закачаш?
На кое IDE или SATA без тез неща е доста трудно да се диагностицира.
Опитай докато си на GRUB менюто да натиснеш Е това те вкарва е режим на редактиране. Така ще успееш да видиш какви дискове има закачени, как са им имената, Tab дописва и показва възможните варианти.
Най-вероятно като закачиш друг диск се разместват иментата на дисковете и hd0 става hd1 или нещо такова и GRUB-а се побърква.
Активен

echo qwurtyuiopasdfrwp|tr fiaryotsqpdwu .@aceghijmlov
http://jovchev.blogspot.com

paucku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 638
  • Distribution: Kubuntu LTS (отскоро е - тествам я в момента)
  • Window Manager: KDE
  • Райчо Николов
    • Профил
    • WWW
Проблем с зареждането
« Отговор #3 -: Apr 26, 2005, 10:18 »
Според мен проблемът ти е в БИОС-а. Там трябва да настроиш от кой харддиск искаш да зареждаш.
Активен

Martin_Beltov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
    • Профил
Проблем с зареждането
« Отговор #4 -: Apr 26, 2005, 16:45 »
paucku е напълно прав
Активен

ohubohu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 355
    • Профил
Проблем с зареждането
« Отговор #5 -: Apr 26, 2005, 19:26 »
Цитат (Boxo @ Април 26 2005,00:28)
Имам 2 хардиска, 80 и 120, на първия е разделен на 2 дяла - 10 и 70 в първия дял имам WinXP . Вторият хард е разделен на 110 и 5 и на 5-те имам Линукс СУСЕ 9.1. Използвам boot manager GRUB. Проблема с появява като закача друг хард или като откача втория хард, неще да тръгва GRUB-a!!!! Сега не мога да си закача друг хард!!!! Помогнете!!!!!

Така, инсталирал си GRUB на MBR, нали? Т.е. той се явява "менюто" от което избираш какво да стартираш?
Обаче, директорията на GRUB е на втория диск, в (hd1,1), например. Какво се случва като махнеш физически втория диск? Вероятно се сещаш сам, но ... няма от къде да се прочетат параметрите за стартиране, защото го няма GRUB:)
Ако закачиш трети диск, най-вероятно променяш реда на дисковете в BIOS и стигаш до същата ситуация, само че сега диска е там, но не е (hd1,1). Такава е според мен ситуацията.
Ако мислиш, че не е - дай повече информация, както те съветва Агента.

Успех!
Активен

             KISS
(Keep It Simple, Stupid)