Автор Тема: Debian Sarge - нечетливи шрифтове  (Прочетена 2500 пъти)

CyberBoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
    • Профил
    • WWW
Здравейте !
Използвам Дебиан Sarge 3.1 и КДЕ 3.3 . Вчера направих net install и съм качил следните пакети :

x-window-system ; kde ; gaim ; mozilla-firefox ; gdm

И нищо друго. Първо нямах въобще кирилица. Това оправих като използвай пакета bglinux, който оправи нещата наполовина. Кирилицата вече се вижда (защото беше на квадратчета) но шрифответе бяха ситни и нечетливи . Нямаше помен от превключването на групите с контрол-шрифт, но това е лесната част.
След което аз копирах десетина шрифта от моят Windows в папката с шрифтове и положението стана малко по-добре .
В момента обаче, когато пиша в полето "заглавие на темата" шрифта е абсолютно нечетлив, и всички останали шрифтове са много пикселизирани и грозни. Няма помен от анти алайзинга който дадох в KControl , нито от допълнителните настройки за LCD монитори.
Моля всеки запознат с моят проблем да ми каже как да постъпя - какво ми е необходимо за да се справя с проблема ?
Активен

Italianeca

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 386
    • Профил
Debian Sarge - нечетливи шрифтове
« Отговор #1 -: Jul 10, 2005, 14:23 »
Въпреки че БГЛинукс е прекрасен пакет не съм имал нужда от него в последните 3 години. Защо ?

Всички съвременни дистрибуции имат почти пълна поддръжка на кирилица и български в частност.  (Благодаря на всички които са работили за това в последните години)

Отвори си Sinaptica и направи search на пакети които съдържат bulgarian. Като си инсталираш каквото ти трябва.

Поздрави
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Активен

divak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 830
    • Профил
Debian Sarge - нечетливи шрифтове
« Отговор #3 -: Jul 10, 2005, 22:28 »
Здравей
За да си оправиш кирилицата инсталираи xfonts-bolkhov(с cp1251 кодировка) xfonts-cronyx(с cp1251 кодировка) xfonts-cyrillic, и проблема с кирилицата е решен, другото което е , новия сардж на дебиан 3.1 май има некои недооправени неща по него, по добре давай на тестинг.
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Debian Sarge - нечетливи шрифтове
« Отговор #4 -: Jul 10, 2005, 22:56 »
Цитат (divak @ Юли 10 2005,23:28)
Здравей
За да си оправиш кирилицата инсталираи xfonts-bolkhov(с cp1251 кодировка) xfonts-cronyx(с cp1251 кодировка) xfonts-cyrillic, и проблема с кирилицата е решен, другото което е , новия сардж на дебиан 3.1 май има некои недооправени неща по него, по добре давай на тестинг.

Това са растерни шрифтове.
Заглаждането е възможно само за векторните шрифтове. Освен това за да може КДЕ-то да ползва и растертни шрифтове вероятно ще се наложи редакция на файла /etc/fonts/local.conf.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Debian Sarge, GeForce 6800
Настройка на хардуер
Kasho 7 1944 Последна публикация Jan 05, 2005, 14:27
от n_antonov
OpenOffice 2.0 и Debian Sarge
Настройка на програми
Златко 12 3943 Последна публикация Oct 28, 2005, 10:01
от phantomlord
Mysql in debian sarge
Настройка на програми
LSD 2 2034 Последна публикация Apr 28, 2006, 18:05
от mom
Clamav, debian sarge 3.1
Настройка на програми
carlitto 3 1999 Последна публикация Feb 28, 2007, 17:23
от carlitto
Pptpd debian sarge
Настройка на програми
d3v1ous 0 1743 Последна публикация Apr 18, 2008, 10:08
от d3v1ous